Książki o rozwoju dziecka

Pomoce dla dzieci

O rozwoju dzieci wiemy wszystko, a na pewno bardzo dużo. Chcemy podzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem. W tym dziale znajdziecie książki o rozwoju dzieci w różnych okresach życia, które pomogą Wam usystematyzować informacje na ten temat. Polecamy także pozycje, które w jasny i praktyczny sposób poruszają zagadnienie wczesnej interwencji terapeutycznej, terapii dzieci z poszczególnymi zaburzeniami rozwoju funkcji poznawczych oraz komunikacji językowej. Zachęcamy do przejrzenia naszych propozycji.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

Książki o rozwoju dziecka

Wiemy, jakie znaczenie dla każdego rodzica ma prawidłowy rozwój dziecka. Wiemy też, że każdy symptom opóźnienia czy zaburzenia w rozwoju budzi ogromny niepokój. Jeśli zaliczasz się do takiej grupy rodziców, to z pewnością skorzystasz z lektur zgromadzonych przez nas w tym dziale. Polecamy pozycje takich autorów jak: Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo, Elżbieta Wianecka, Iwona Sikorska, Jagoda Cieszyńska Rożek, Aneta Winczewska, Piotr Winczewski, Katarzyna Matyasik i wielu innych. Książki te wyjaśniają i zwracają uwagę na różne zaburzenia, a także pomagają w pracy z dziećmi.

Książki o zaburzeniach rozwoju dzieci dostępne w naszym sklepie

Każda pozycja w naszym sklepie jest wartościowa i godna polecania. Chcemy Wam zaprezentować kilka książek, które często są wybierane przez naszych klientów:

  • “Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych” profesor Jagody Cieszyńskiej to jedna z polecanych lektur dla rodziców, terapeutów oraz nauczycieli. Zredagowana jest bardzo przystępnym językiem, dzięki czemu nawet laik w tym zagadnieniu może swobodnie zrozumieć fachowe wyjaśnienia profesor. Jest to zbiór praktycznej wiedzy na temat wczesnej diagnozy i terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Wyjaśniono w niej jak krok po kroku można prowadzić ćwiczenia z zaburzonym dzieckiem.
  • “Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z Zespołem Aspergera” – ten “niezbędnik” to książka autorstwa dr Marty Korendo. Autorka posiada duże doświadczenie w diagnozie i terapii dzieci. Wspomniana książka omawia jaką wartość diagnostyczną mają wypowiedzi osób z Zespołem Aspergera. Jest praktyczna zarówno dla rodziców, jak i dla terapeutów, ponieważ omawia typowe zaburzenia i trudności osób z Zespołem Aspergera oraz zawiera zalecenia terapeutyczne. Dzieci z Zespołem Aspergera wykazują między innymi trudności w rozumieniu i przestrzeganiu reguł społecznych, dlatego bardzo często starają się manipulować dorosłymi oraz innymi osobami w swoim otoczeniu. W książce dr Korendo można znaleźć nie tylko przykłady takich manipulacji, ale także wskazówki w jaki sposób na nie reagować w celu niwelowania niepożądanych zachowań.

Polecane książki o rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i nie tylko

Pozycja “Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dziecka” (J. Cieszyńska-Rożek) przedstawia zarówno teoretyczne podstawy rozwoju dziecka, jak i opisuje zaburzenia rozwoju funkcji poznawczych i komunikacji językowej (takich jak: dwujęzyczność i wielojęzyczność, opóźniony rozwój mowy, wady wymowy, zagrożenie dysleksją, jąkanie dziecięce, alalia, afazja, zaburzenia słuchu, Zespół Downa, Zespół Aspergera) oraz wyjaśnia podstawy, na których powstała Metoda Krakowska i praktyczne zastosowanie wszystkich jej technik.

Polecamy także książki z serii “Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego” (J. Cieszyńska- Rożek) dotyczą one następujących sfer rozwoju poznawczego : wzrok, słuch i ruch. Znajomość przebiegu rozwoju percepcji wzrokowej i słuchowej oraz motoryki dużej i małej dziecka, pomaga w dobraniu odpowiedniej stymulacji poszczególnych sfer.

Dla osób rozpoczynających nauczanie czytania metodą Symultaniczno- Sekwencyjną Ⓡ, pomocna może się okazać książka “Kocham się uczyć. Poradnik dla rodziców i nauczycieli” (Jagoda Cieszyńska), która w jasny sposób przedstawia zasady tej metody oraz i jej poszczególne etapy.
Podstaw teoretycznych dostarczy także książka “Jak uczy się mózg” (M. Spitzer). Wyjaśniono w niej w jaki sposób uczy się mózg człowieka oraz od jakich mechanizmów myślenia zależy umiejętność uczenia się. Polecana pozycja przedstawiająca programowanie języka w umyśle dziecka to “Programowanie języka w terapii logopedycznej” (Z. Orłowska- Popek). Można w niej znaleźć opis procesu budowania systemu językowego na przykładzie dzieci niesłyszących.

Jeśli masz jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie podpowiemy, która z książek będzie idealnie trafiała w Twoje potrzeby.

Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Urlop!

W czwartek i piątek 15, 16 sierpnia mamy wolne.

Zamówienia złożone w te dni wyślemy po weekendzie. (poniedziałek 19 sierpnia)

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

Historyjki Obrazkowe Z Życia Wzięte - 34740
Placówki oświatowe

Sklep juniora.pl od lat zaopatruje placówki oświatowe w pomoce dydaktyczne, terapeutyczne i logopedyczne. Zawsze chętnie służymy pomocą w wyborze produktów i staramy się jak najbardziej ułatwić proces zakupu.

  • Wystawiamy faktury dla placówek oświatowych z odroczonym terminem płatności 14 dni.
  • Na fakturze VAT widnieją oddzielne dane Nabywcy i Odbiorcy, bez nazwiska zamawiającego
  • Masz pytania? Chętnie odpowiemy 😉

👉🏼 Więcej informacji

WYŚLIJ KOSZYK