Gry edukacyjne dla dzieci

Pomoce dla dzieci

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą na wspaniałe gry edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Pokaż swojemu dziecku nową formę zabawy, dzięki grom dostępnym w naszym sklepie. Gry edukacyjne dla dzieci to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą. Ucz go kolorów, słów, logicznego myślenia. Gry odpowiednie są dla dzieci od 3 roku życia. Proste zasady sprawiają, że każde dziecko doskonale poradzi sobie z obowiązującymi zasadami. Gry edukacyjne wspomagają prawidłowy rozwój dziecka od wczesnego dzieciństwa po wiek szkolny.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 443 wyników

Gry edukacyjne dla dzieci – czym są?

Gry edukacyjne dla dzieci to prosty sposób na to, aby połączyć naukę z zabawą. Ten rodzaj gier ma na celu zapewnić nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim wspomóc dziecko w prawidłowym rozwoju. Za pomocą gier możesz przekazywać dziecku wiedzę o świecie, uczyć nowych słów, zjawisk czy też opowiadania historyjek.
Gry dostępne są w różnej formie: puzzli, historyjek obrazkowych, planszówek, kart i wielu innych form. Pozwala to na bezproblemowe dopasowanie ich do aktualnych umiejętności dziecka oraz jego zainteresowań. Dodatkowo tę samą umiejętność, np. z zakresu motoryki małej, możesz ćwiczyć razem z maluchem na wiele sposobów.

Jakie gry edukacyjne znajdziesz w naszej ofercie?

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór gier edukacyjnych. Dostępne są dla dzieci w każdym wieku. Wiele z nich jest odpowiednich już od 2 roku życia, jak np. karty obrazkowe. Z ich pomocą możesz wprowadzić dziecko w świat kolorów, zjawisk, uczyć nowego słownictwa, a także rozwijać motorykę małą. Przykładem tej ostatniej jest gra „Na ryby”, której bohaterami są uwielbiane przez dzieci Trefliki.
Dla 3 latków polecamy serię gier logopedycznych. Wspierają one prawidłowy rozwój mowy, pozwalają na ćwiczenie aparatu mowy oraz rozbudowują słownictwo. Odpowiednie są zarówno do użytku domowego, ale też jako forma pomocy dla terapeutów. Zajęcia z logopedą mogą przybrać formę zabawy, która sprawi, że dziecko będzie chętniej uczęszczało na zajęcia i przyjemnie je kojarzyło. Zaś wybór podobnych gier edukacyjnychdo domu pozwoli rodzicom na utrwalanie efektów terapii. Gry logopedyczne znajdziesz m.in. z Puciem.
W ofercie posiadamy także gry planszowe dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Proste zasady pozwolą dzieciom na spędzenie miłego czasu w szkole. Do tego uczą zdrowej rywalizacji, wzajemnego szacunku oraz przestrzegania zasad. Zaś jeśli zależy Ci na tym, aby dziecko ćwiczyło swoje umiejętności w zakresie liczenia dostępna jest u nas gra edukacyjna dla dzieci Tabliczka mnożenia, która pozwala za pomocą zabawy nauczyć dziecko mnożyć. Może być wykorzystywana nie tylko przez rodziców, lecz także przez nauczycieli w szkole podczas lekcji, jak i na świetlicy, bądź zajęciach dodatkowych.
Wiele gier jest też uniwersalnych pod względem wieku, jak np. Gra edukacyjna z woreczkami, której celem jest trafienie workiem w otwór. Podczas zabawy dziecko w ogóle nie czuje, że uczy się nowych umiejętności jak celność, ocena odległości i że rozwija umiejętności z zakresu motoryki. Dodatkowo jest odpowiednia zarówno dla 2 latków, jak i 6 latków. Mogą w nią grać całe rodziny i każdy będzie się świetnie bawił!

Czego uczą gry edukacyjne dla dzieci?

Gry edukacyjne dla dzieci są zaprojektowane w taki sposób, aby dawać nie tylko rozrywkę, lecz także ułatwiać edukację. Ta – jak widać – może przybrać różne formy.
Dla 2 i 3 latków doskonałe są gry memory, które rozwijają zdolności z zakresu małej motoryki, uczą zapamiętywania oraz rozpoznawania schematów. Ich zaletą jest to, że dzieci z nich nie wyrastają. Im starsze dziecko, tym trudniejszą formę gry można wybierać, np. poprzez zwiększenie liczby obrazków do odkrycia.
Dla 4 latków, jak i dla młodszych, świetne są gry typu Nazwij i wrzuć, które są formą pomocy terapeutycznych (dla logopedów, terapeutów pracujących z dziećmi z autyzmem lub innymi wadami rozwojowymi), a także świetnie sprawdzają się w domu i uczą obowiązków domowych. Z kolei u 5 latków warto ćwiczyć umiejętność skupienia i logicznego myślenia, np. za pomocą takiej gry jak Ktoś ty?.
Gry edukacyjne dla dzieci mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Loteryjki obrazkowe są odpowiednie już dla 2 latków, ale przygotowane przed producenta scenariusze pokazują także możliwości gry dla 6 latków. Stopień trudności gry można podnosić wraz z wiekiem. Dzięki temu mogą grać w nie rodzeństwa, a każde z nich może mieć swoje własne zadania.
Poza tym są świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu całą rodziną, poznawanie się oraz zacieśnianie więzi. Są również zawsze dobrym pomysłem na prezent. Mnogość oferty gier edukacyjnych sprawia, że z pewnością znajdziesz nowość, która zachwyci solenizanta.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK