Gry edukacyjne dla 3 latków

Pomoce dla dzieci

Trzyletnie dziecko potrafi już wiele rzeczy. Aby wspomagać jego prawidłowy rozwój zaopatrz się w proste gry edukacyjne dla 3 latków. Dzięki nim zapewnisz dziecku rozrywkę, wspólnie spędzicie miło czas, a do tego zadbasz o jego prawidłowy rozwój. Gry dla tej grupy wiekowej są proste i intuicyjne. Dziecko szybko zapamiętuje zasady, a bawiąc się chętnie wykonuje zadania. Przy tym rozwija zdolność mowy, motorykę małą, zdolność logicznego myślenia oraz pobudza kreatywność. Sprawdź naszą ofertę na gry edukacyjne dla 3 latka.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 243 wyników

Gry edukacyjne dla 3 latka – dlaczego potrzebne?

3 letnie dziecko jest bardzo ciekawe świata. Jest bacznym obserwatorem. W wyniku tego często jego zabawy opierają się na naśladowaniu. Zaczyna też rozróżniać emocje, uczy się poprawnego ich nazywania, ale też bardzo łatwo przejmuje nastrój od innej osoby.
Dużo się dzieje w zakresie małej motoryki. Coraz lepiej radzi sobie z narzędziami do rysowania i malowania, ma pewniejszy chwyt, radzi sobie ze zdjęciem i założeniem kapci, a także uwielbia ruch.
Jest to też bardzo intensywny moment w zakresie rozwoju mowy. 3 latek rozumie bardziej złożone zdania, sam mówi coraz więcej, ma większy zakres słownictwa.
Nadal bardzo istotna jest obecność opiekuna, rodzica, chociaż dziecko w tym wieku rozumie już, dlaczego musi się na chwile rozstać z mamą i łatwiej to znosi.
Aby utrwalać prawidłowe wzorce oraz zapewnić prawidłowy rozwój dziecka, warto zaopatrzyć się w gry edukacyjne dla 3 latków. Dzięki nim w formie zabawy przekażesz dziecku wiedzę o świecie, a przede wszystkim ciekawie spędzicie czas.

Gry edukacyjne dla 3 latków – rodzaje i przykłady

Gry edukacyjne dla 3 latków opierają się przede wszystkim na wspieraniu rozwoju na aktualnym poziomie. Dlatego wiele z gier, które dostępne są także w naszym sklepie, to gry logopedyczne. Ich założeniem jest nauczenie dziecka prawidłowej wymowy sylab, wyrazów, poszerzenia słownictwa oraz ćwiczenie aparatu mowy. Każda z gier edukacyjnych dla 3 latka jest odpowiednia zarówno do domu, jak i do gabinetów terapeutycznych. Logopedzi mogą dzięki nim przeprowadzić terapię w przyjemnej dla dziecka w formie. Istotne jest to także dla terapeutów zajmujących się dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera czy innymi wadami rozwojowymi.
Dla utrwalenia efektów terapii warto, abyś ty, jako rodzic, ćwiczył z dzieckiem poznane na zajęciach umiejętności. Pozwoli to nie tylko utrwalać dobre nawyki, ale też zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz ciekawie spędzić czas.
Gry edukacyjne dla 3 latków to nauka poprzez zabawę. I tak jest też z umiejętnościami logicznego myślenia czy koncentracji. Tutaj świetnie sprawdzają się gry typu memory. Konieczność zapamiętania gdzie znajduje się dany obrazek sprawia, że dziecko uczy się skupienia i zapamiętywania. A dzięki dobrze im znanym bohaterom, jak Bing, chętniej szuka pasujących obrazków.
Jeśli zaś zależy Ci na rozwoju małej motoryki, wybierz Jabłuszko Montessori. Ta prosta gra może przynieść wiele radość. Uczy chwytu pęsetą, a także tworzenia zbiorów i rozpoznawania kolorów.
Gry edukacyjne dla 3 latka mogą też rozwijać celność, jak np. Gra z woreczkami. Mogą w nią grać dzieci w różnym wieku, co pozwoli rodzeństwu na ciekawe spędzenie wspólnego czasu. Z kolei gry edukacyjne dla 3 latki, która lubi opowiadać i naśladować mamę, to np. Opowiem Ci mamo. Nie tylko wspaniale rozwija w zakresie logopedycznym, lecz także pobudza kreatywność i myślenie przyczynowo-skutkowe. Sprawdź naszą ofertę na wspaniałe gry edukacyjne dla 3 latka i zadbaj o prawidłowy rozwój dziecka.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK