Symultaniczno sekwencyjna nauka czytania Metodą Krakowską

Pomoce dla dzieci

W tym dziale znajdą Państwo pomoce niezbędne do nauki czytania Metodą Symultaniczno- Sekwencyjną®. Symultaniczno- Sekwencyjna Metoda Nauki Czytania® powstała w oparciu o najnowsze badania naukowe. Dlatego jest wysoce skuteczna, zarówno wśród dzieci w wieku poniemowlęcym, przedszkolnym oraz tych, które napotykają trudności związane z czytaniem lub mają specjalne potrzeby edukacyjne.

Ta metoda nauki czytania jest częścią składową Metody Krakowskiej. Przed przystąpieniem do nauki czytania Metodą Symultaniczno- Sekwencyjną® należy przygotować dziecko do pracy na takim materiale poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe stymulujące rozwój percepcji wzrokowej, słuchowej i mechanizmów lewopółkulowych.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 281 wyników

Nauka czytania Metodą Krakowską

Nauka czytania przebiega zgodnie z kolejnością nabywania języka, to znaczy że jest ona komplementarna z innymi metodami i technikami Metody Krakowskiej. Swoją przygodę z Symultaniczno- Sekwencyjną Nauką Czytania® dziecko rozpoczyna od poznania wyrazów dźwiękonaśladowczych i samogłosek. W ten sposób rozpoczyna się od łatwych w nauce elementów, które zachęcą dziecko do dalszej nauki i rozbudzą naturalną ciekawość. Następnie wprowadzane są sylaby w ustalonej kolejności oraz trwa nauka odczytywania niektórych grup znaczeniowych w sposób globalny. Później dziecko odczytuje proste wyrazy, aby już w krótkim czasie nauczyć się odczytywać proste zdania i teksty.

Czytanie Metodą Symultaniczno- Sekwencyjną® opiera się na zasadzie, że to sylaba jest najmniejszą słyszalną jednostką. Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas nauki pamiętać, że nie nazywamy liter i nie dzielimy czytanych wyrazów na głoski (głoskowanie jest pojawiającym się w sposób naturalny, ostatnim etapem czytania w tej metodzie) oraz nie dyktujemy wyrazów do zapisu. Pomoce do nauki czytania Metodą Symultaniczno- Sekwencyjną® są zaprojektowane zgodnie z tymi zasadami, ponadto, wykorzystują rekomendowaną czcionkę bezszeryfową typu Arial i tylko wielkie litery.

Jagoda Cieszyńska nauka czytania dla dzieci – co jest ważne?

O czym jeszcze warto pamiętać, gdy uczymy się czytać? Jakie sugestie podaje profesor Jagoda Cieszyńska co do nauki czytania? Ważne jest pamiętanie o pozytywnej atmosferze zajęć, pełnych akceptacji (również akceptacji występowania błędów), ponieważ tylko wtedy dziecko swobodnie uczy się i czerpie z tego radość. W nauce czytania w Metodzie Krakowskiej® ważne jest użycie różnorodnych materiałów, które są atrakcyjne dla dziecka i zarazem dzięki temu są skuteczniejsze.

W naszym sklepie oferujemy pomoce do nauki czytania metodą Symultaniczno- Sekwencyjną® opracowane przez prof. Jagodę Cieszyńską także w grupie przedszkolnej. To może być świetna okazja do stymulacji poznawczej całej grupy, a przede wszystkim zachęta do wejścia w świat książek. Jak potwierdza to wiele badań, nauka czytania bardzo stymuluje rozwój umysłu i rozwija wyobraźnię.

Sekwencyjno-symultaniczna nauka czytania – korzyści

Jakie korzyści przynosi wykorzystanie Symultaniczno – Sekwencyjnej Nauki Czytania Metody Krakowskiej®? Dziecko, które potrafi czytać posiada większy zasób słów niż jego nieczytający rówieśnicy, lepiej koncentruje się na zadaniach szkolnych, szybko uczy się reguł, np. społecznych, szybciej opanowuje zdolność kategoryzowania, która jest uznawana za wskaźnik poziomu inteligencji. Ponadto, Symultaniczno – Sekwencyjna Nauka Czytania® wpływa na pozytywny obraz samego siebie, uczy czytania przez znaczenie, ułatwia budowę systemu językowego, pobudza neurony zwierciadlane, stymuluje rozwój wyobraźni. A przede wszystkim, taka nauka daje wiele radości,zarówno dorosłym, jak i tym najmłodszym.

Książki do nauki czytania dla dzieci

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu juniora.pl. W tej kategorii zgromadzone są podręczniki, zeszyty ćwiczeń i książki do nauki czytania dla dzieci Metodą Symultaniczno – Sekwencyjnej®. Pomoce te przeznaczone są do pracy z dzieckiem w domu lub podczas prowadzenia sesji terapeutycznej Metodą Krakowską. Idealnie nadają się także do nauki czytania dzieci w przedszkolu lub innych placówkach oświatowych. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze odpowiednich książek do nauki czytania dla dzieci lub macie pytania dotyczące Symultaniczno – Sekwencyjnej Nauki Czytania Metody Krakowskiej® chętnie porozmawiamy i pomożemy. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi pracownicy udzielą rzeczowych informacji.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK