Przedszkolak Kocha Czytać- Elementarz

Cena:

29,90 

Na stanie

AE015

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Przedszkolak Kocha Czytać – Elementarz

Publikacja przygotowująca dzieci do podjęcia nauki czytania w klasie pierwszej.

  • Elementarz umożliwia swobodne realizowanie różnych form i technik pracy.
  • Elementarz jest uzupełniony zeszytami ćwiczeń.

Najpierw dzieci uczą się równolegle czytać samogłoski i wyrazy globalnie. Taka strategia umożliwia im szybkie odniesienie sukcesu w nauce czytania. Uświadamia, że czytanie jest łatwe i przyjemne. Na kolejnym etapie poznają sylaby. Rozpoczynając od zapisów prostych (sylaby otwarte) i przechodząc do trudniejszych, dzieci samodzielnie czytają teksty, dokonując syntezy sylabowej. Trenując czytanie według tej metody, wkrótce z przyjemnością będą mogły czytać dłuższe teksty.

Pracując z Elementarzem, dzieci opisują zdarzenia, rozpoznają uczucia bohaterów, interpretują znaczenia zapisanych w dymkach samogłosek i sylab. Wypracowuje to gotowość do nauki czytania – uczy prawidłowej techniki (np. zasady „od lewej do prawej”) oraz pokazuje, że każdy zapis ma swoje znaczenie, czyli odniesienie do rzeczywistości. Zapisy w dymkach stanowią prototyp słów, a nawet tekstów, które w przyszłości dzieci będą musiały czytać ze zrozumieniem.

Elementarz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w sposób radosny mogą rozpocząć przygodę prowadzącą do świata pisma. Propozycje w nim zawarte zapewniają bogate doświadczenia związane z rozwijaniem umiejętności prawo- i lewopółkulowych. Pozwolą osiągnąć sukcesy w nauce czytania i rozwijać różnorodne zainteresowania na kolejnych etapach edukacji.


Autor: Agnieszka Bala
Rok wydania:2018
Oprawa: broszurowa
Format: 20,5×27,5cm
Liczba stron: 68

Dostępne w sklepie są również książki: Przedszkolak kocha czytać czytanie sekwencyjne oraz Przedszkolak kocha czytać czytanie symultaniczne

Marka WE aktywnie działa na polskim rynku już niemal 30 lat. Doskonałą jakość wydawanych przez markę pomocy edukacyjnych zapewnia między innymi regularna współpraca z licznymi ośrodkami badawczymi z całego kraju, np.: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, Uniwersytet Śląski, a także Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydawnictwo zapewnia artykuły logopedyczne niezbędne w pomocy osobom dotkniętym rozmaitymi zaburzeniami oraz schorzeniami (np. Afazja, autyzm czy choroba Alzheimera). Wiele z opracowanych przez Wydawnictwo Edukacyjne narzędzi skutecznie stosuje się w terapii Metodą Krakowską®. Do najpopularniejszych zestawów materiałów oferowanych przez wydawnictwo należą np.: Kocham Czytać, Przedszkolak kocha czytać, Kocham się uczyć oraz Logosyczanki.

Bogaty dorobek wydawniczy firmy jest bogaty w liczne specjalistyczne publikacje z obszaru przeróżnych dziedzin tj.np.: gerontologia, psychologia oraz media i komunikacja. Książki wydawnictwa WE były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w środowiskach akademickich.

Przedszkolak Kocha Czytać- Elementarz - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK