Gry logopedyczne

Pomoce dla dzieci

Zobacz jakie gry logopedyczne przygotowaliśmy dla Twojego dziecka w naszym sklepie. Gry logopedyczne dla dzieci to doskonały sposób na połączenie terapii oraz zabawy. Dzięki nim dzieci z przyjemnością wykonują ćwiczenia, a co ważniejsze – nie kojarzą tego w ogóle z zajęciami, którą odbywają u logopedy. Ten rodzaj gier logopedycznych przynosi nie tylko rozrywkę, lecz przede wszystkim pomaga w utrwaleniu prawidłowych wzorców mowy oraz pozwala ćwiczyć aparat mowy. Najmłodsi chętniej sięgają po nie, bo kojarzą im się głównie z rozrywką i przyjemnym spędzaniem czasu.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 62 wyników

Gry logopedyczne dla dzieci

Dlaczego gry logopedyczne są tak potrzebne w rozwoju mowy u dziecka?Rozwój mowy u dziecka to milowy moment w prawidłowym rozwoju. Już od 2 roku życia można zacząć obserwacje malucha, aby sprawdzić, czy przebiega on prawidłowo. Chociaż każde dziecko rozwija się w swoim tempie, to jednak są schematy, które pozwalają na określenie, czy nie należałoby wprowadzić dodatkowych zajęć, które zachęcą dziecko do mówienia.
Jednym z narzędzi, który wspomagają naukę prawidłowego mówienia, są gry logopedyczne. To połączenie gier oraz ćwiczeń pozwalających na wprowadzenie prawidłowej artykulacji, a także rozwinięcia aparatu mowy. Gry i zabawy logopedyczne dostępne w naszym sklepie są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku: od 2 roku życia oraz dla wszystkich przedszkolaków.

Gry logopedyczne – nauka i zabawa w jednym

Terapia logopedyczna to jeden ze sposobów, który pozwala na nauczenie dzieci prawidłowej wymowy oraz wyćwiczenie aparatu mowy. Chociaż zajęcia ze specjalistą są bardzo cenne, to jednak spotkania te odbywają się rzadko. Niezwykle ważna jest więc w terapii logopedycznej rola rodzica. Tak naprawdę w prosty sposób rodzic może pomóc dziecku bez zmuszania go do wykonywania ćwiczeń, które zostały wskazane przez logopedę.
Właśnie w tym celu powstały gry logopedyczne dla dzieci. Połączenie gry oraz nauki mowy to prosty sposób na to, by zachęcić dziecko do praktyki. Dziecko spędza czas z rodzicem, co już samo w sobie kojarzy się miło. Do tego zachęta w postaci nowej gry jest bardzo motywująca, by sięgać po nią częściej.
Z gier logopedycznych mogą korzystać także pedagodzy z przedszkoli oraz szkół.

Dla każdego coś miłego czyli wybór gier logopedycznych w naszym sklepie

W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę gier logopedycznych. Oferujemy gry logopedyczne już dla dzieci 2 letnich, które dopiero poznają mowę i powiększają swój zasób słownictwa. Dostępne są także gry dla przedszkolaków w formie sylab, wymagających nie tylko ćwiczenia mowy, lecz także logicznego myślenia. Przygotowaliśmy także gry logopedyczne dla dzieci z autyzmem oraz innymi wadami rozwojowymi, które wpływają na nieprawidłowy rozwój aparatu mowy.
Wszystkie gry są bardzo starannie przygotowane. Kolorowe obrazki, ciekawe historyjki i różni bohaterowie, jak Pucio, zachęcają maluchy nie tylko do powtarzania, lecz także do wykonywania gimnastyki buzi i języka. To m.in. gry oddechowe, które dzieciom w ogóle nie kojarzą się z ćwiczeniami logopedycznymi, czy też śmieszne zgadywanki obrazkowe.
Wszystkie gry logopedyczne mają na celu wsparcie nie tylko prawidłowego rozwoju aparatu mowy, lecz także naukę koncentracji, logicznego myślenia oraz rozpoznawania schematów czy szukania podobieństw. Wiele z gier odnosi się też do emocji, co pozwala na kształtowanie wzorców prawidłowych zachowań.
Wszystkie gry logopedyczne dostępne w naszym sklepie odpowiednie są do wykorzystania w domu przez rodziców, przez logopedów w gabinetach, a także przez nauczycieli przedszkolnych oraz szkolnych podczas pobytu w świetlicy lub na zajęciach dodatkowych.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK