Zabawki edukacyjne dla 4 latków

Pomoce dla dzieci

4 latek coraz częściej wykazuje się samodzielnością, dlatego możesz zauważyć, że chętniej bawi się sam. Już nie potrzebuje opiekuna obok siebie przez cały czas, bo rozwijająca się wyobraźnia pozwala mu na samodzielną zabawę. Na tym etapie wsparcie dziecka w prawidłowym rozwoju jest równie ważne. Możesz o to zadbać wybierając w naszym sklepie zabawki edukacyjne dla 4 latka. Doskonale wspierają one nowo zdobyte przez dziecko umiejętności, a jednocześnie zapewniają dużo radości jaką dają kreatywne zabawki dla 4 latka.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 228 wyników

Zabawki edukacyjne dla 4 latka – dlaczego są ważne?

4 rok życia to dla dziecka czas, w którym utrwala wcześniej zdobyte umiejętności, ulepsza je, a także uczy się nowych, bardziej skomplikowanych. Jego motoryka – zarówno duża jak i mała – przeżywa prawdziwy rozkwit. Tworzy się wtedy potrzeba tworzenia. Słownictwo jest znacznie bogatsze, a ciekawość świata przejawia się zadawaniem dużej ilości pytań. 4 latek potrafi dzielić wyrazy na sylaby, szybciej rozwiązuje zagadki, a także jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy w historyjkach obrazkowych.
Dzieci w tym wieku znają już wszystkie kolory, świetnie radzą sobie ze zbiorami, potrafią kojarzyć fakty. Dlatego warto by zabawki kreatywne dla 4 latków, wspierały dalszy rozwój dzieci. Zobacz, w co warto zainwestować, aby uczyć dziecko poprzez zabawę.

Jak wybrać kreatywne zabawki dla 4 latka?

Przede wszystkim warto pamiętać, co dziecko potrafi na danym etapie i dobierać kreatywne zabawki dla 4 latka do jego umiejętności. Jeśli coś będzie sprawiało mu problem, zniechęci się i nie będzie chciał się bawić daną rzeczą. Warto też patrzeć na upodobania, bo te są już jasno sprecyzowane. W tym wieku widać różnicę w zabawach między chłopcami a dziewczynkami. I chociaż u obu płci należy rozwijać te same umiejętności, to można je precyzyjniej dobrać. Dziewczynki bardzo chętnie naśladują swoich opiekunów – szczególnie mamy. Wiele ich zabaw związanych jest zatem z naśladowaniem. Zabawki edukacyjne dla 4 latki mogą jednocześnie ułatwiać te zabawy, jak i rozwijać. Jak np. Misie do ubierania, dzięki którym dziewczynki mogą rozwijać umiejętności z małej motoryki (zapinanie guzików, precyzyjne chwytanie, przekładanie drobnych elementów), a także wspomagać swój rozwój emocjonalny poprzez odgrywanie scenek. Tu cenna jest pomoc rodzica, który wskaże, które zachowania są dobre, a które nie. Ale też kreatywna zabawka dla 4 latki to taka, która będzie rozwijać także naukę logicznego myślenia i ciągu przyczynowo-skutkowego, jak różnego rodzaju historyjki obrazkowe.
Z kolei najlepsza zabawka kreatyna dla 4 latka chłopca, to wszelkiego rodzaju klocki, które pozwalają na tworzenie konstrukcji. Tutaj doskonałym wyborem będzie Balansująca wieża, która wymaga skupienia oraz uczy dziecko cierpliwości.

Zabawki edukacyjne dla 4 latka wspierające mowę

Rozwój logopedyczny jest nadal bardzo istotny dla dzieci, dlatego także terapeuci znajdą u nas zabawki logopedyczne, które pomogą w terapii. Bo nie ma bardziej skutecznej metody niż uczenie dzieci przez zabawę. Tutaj polecamy puzzle Pucio – Co słychać?, które pomogą w nauczaniu głosek szeleszczących oraz onomatopej.

Zabawki edukacyjne do przedszkola

Z kolei nauczycielom przedszkolnym polecamy wszelkiego rodzaju zabawki pomagające w nauce liczenia oraz kategoryzacji. Kreatywne zabawki dla 4 latki i 4 latka, które znajdziesz u nas to m.in. układanka edukacyjna do nauki liczenia czy też zestaw kategoryzacje, które łatwo można połączyć z tematyką zajęć.
Sprawdź nasza ofertę na zabawki edukacyjne dla 4 latków i obserwuj, jak szybko dzięki nim rozwija się Twoje dziecko.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK