Gry memory dla dzieci

Pomoce dla dzieci

Sprawdź naszą ofertę na gry memory dla dzieci i zadbaj o prawidłowy rozwój swoich podopiecznych poprzez zabawę! Gra memory dla dzieci to prosty i skuteczny sposób na rozwinięcie u dziecka podstawowych umiejętności związanych z rozwojem umysłowym i interakcją społeczną.

Łatwe zasady i przyjemne dla oka obrazki zachęcają dziecko do aktywnego spędzenia czasu i pobudzenia swojego rozwoju. Odpowiednie są do zabawy w każdych warunkach: w domu, przedszkolu, szkole, na wycieczce. Gwarantują dużo radości z każdego małego sukcesu.

 

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 57 wyników

Gra memory dla dzieci – zadbaj o pamięć swojego dziecka

Gra memory to bardzo prosta gra, której zasady są w stanie zrozumieć już nawet 2 latki. W grze chodzi o to, aby wśród zakrytych obrazków znaleźć parę. Po odwróceniu obrazków, które do siebie nie pasują należy ponownie je zakryć. Odkrywając kolejne dziecko próbuje przypomnieć sobie, czy gdzieś wcześniej nie widziało już tego obrazka. I właśnie dlatego ta gra jest odpowiednia do tego, aby ćwiczyć pamięć.

Gra memory uczy także dzieci skupienia i koncentracji. Jednocześnie rozgrywka nie trwa długo, dzięki czemu jest ona dopasowana do każdego etapu rozwoju dziecka i pozwala na pełne poświęcenie jej uwagi. Dzieci nie potrafią na długo skupić swojej uwagi. Długie gry, strategiczne, nie są zatem dla nich odpowiednie. Ale wystarczy zaledwie kilka minut tej rozgrywki, aby pomóc dziecku w rozwijaniu jego pamięci. W przypadku starszych dzieci rozgrywki można powtarzać wielokrotnie zmieniając układ kafelków z obrazkami.

Rozwój małej motoryki a gry pamięciowe

Gra ta nie tylko uczy zapamiętywania, lecz pomaga także w rozwoju małej motoryki. Umiejętność chwytania małych kartoników i odkładania w to samo miejsce pomaga w ćwiczeniu paluszków. Ułatwia też rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Oprócz tego gry memory dla dzieci uczą maluchy rozpoznawaniu kształtów, schematów, uczą zauważania różnic. Taka gra memory może być kupiona z myślą o przyszłości. Ale wykorzystywanie jej już na wcześniejszym etapie jest także znane wśród pedagogów oraz rodziców.

Jakie gry memory dla dzieci dostępne są w  naszym sklepie?

Gra memory dla dzieci dostępna jest w naszym sklepie w różnych wariantach. Dostępne są wersje z różnymi obrazkami. Dzięki temu można dopasować ją do upodobań dziecka. Różna tematyka dostępna na kafelkach pozwala także nauczycielom z przedszkoli i szkół przeprowadzenie ciekawych zajęć, poświęconych danemu tematowi.

Nauka poprzez zabawę to jeden ze skuteczniejszych sposób na zapamiętywanie, dlatego wybór kilku wersji będzie pozwalał nie tylko na ciekawą naukę, lecz także na urozmaicenie tej rozrywki np. podczas pobytu na świetlicy.

Gra memory może pomóc w nauce kolorów, zjawisk pogodowych, nazw zwierząt, a nawet języka angielskiego. Wystarczy po każdym odkryciu pary zacząć nazywać daną rzecz lub tłumaczyć widniejące na niej zjawisko, aby przekazać dziecku podstawową wiedzę lub ciekawostki ze świata.

Memory – gry, które łączą

Gry Memory są odpowiednie nie tylko dla dzieci, lecz także dla nastolatków oraz dorosłych. Dzięki temu możesz wspólnie ze swoim dzieckiem spędzić ciekawie czas, co pozwoli Wam się zbliżyć do siebie.

Ten rodzaj gry – gry memory – dzięki prostym zasadom jest odpowiedni dla każdego. Poradzą sobie z nią już 2 latki, zaś dla 6 latków może być szybką rozrywką pomiędzy innymi zajęciami.

W rozgrywce może uczestniczyć rodzeństwo w różnym wieku, co również będzie sprzyjało powstawaniu miłych wspomnień oraz zacieśniało więzy rodzinne. W szkole natomiast u dzieci może pomóc w rozwoju umiejętności społecznych, byciu pomocnym oraz w zawieraniu przyjaźni. Uczy też zdrowej rywalizacji.

Gry memory dla dzieci to doskonały pomysł zarówno na materiały pomocnicze do nauki, a także na prezent. Sprawdź naszą pełną ofertę.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK