Zabawki edukacyjne dla 3 latków

Pomoce dla dzieci

Pozwól dziecku na mnóstwo radości i dołącz do tego naukę. Jak? Podaruj mu zabawki edukacyjne dla 3 latków, dzięki którym Twoje dziecko będzie się prawidłowo rozwijać. Nie od dziś wiadomo, że najłatwiej zapamiętuje się to, co przyjemne. Dlatego zabawki edukacyjne to doskonały sposób na to, aby nauczyć 3 latka podstawowych pojęć dotyczących życia codziennego i rozwijać jego rozwój fizyczny. Sprawdź naszą ofertę i podaruj dziecku mnóstwo radości – pomogą Ci w tym zabawki kreatywne dla 3 latków.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 237 wyników

Zabawki edukacyjne dla 3 latka – czym są?

Każde dziecko uwielbia zabawę. To najbardziej czasochłonny obowiązek – odpowiedni dla tego wieku. Zabawa daje dziecku radość, wywołuje uśmiech na buzi, ale może być też pouczająca. W jaki sposób? Wystarczy że podarujesz mu zabawki edukacyjne dla 3 latka.
Celem zabawek edukacyjnych jest nauczanie dzieci poprzez zabawę. Zwykłe (zdawałoby się) zabawki nagle stają się pomocami naukowymi. Wspomagają rozwój mowy, fizyczny oraz emocjonalny. Można je wykorzystywać we wszechstronny sposób. Przede wszystkim muszą być kreatywne. Zabawki dla 3 latka są nie tylko bezpieczne, ale też dopasowane do aktualnego poziomu rozwoju. Są łatwe do chwycenia, estetycznie wykonane i bardzo kolorowe, co przyciąga wzrok malucha.

Jakie umiejętności wspierają kreatywne zabawki edukacyjne dla 3 latków?

Dziecko 3 letnie coraz chętniej robi wiele rzeczy samemu, np. zakłada buty, skarpetki, sięga po jedzenie, a także bawi się. Nie mniej ważna jest nadal rola rodzica. Mimo że doskonale rozumie już, że czasem opiekun musi się oddalić to jednak potrzeba bycia blisko mamy czy taty jest nadal ważna. Wspólna zabawa jest najprzyjemniejszym punktem dnia w planie malucha. Kreatywne zabawki dla 3 latki, jak np. Domek Montessori świetnie sprawdzają się podczas wspólnej zabawy, która rozwija wyobraźnię, słownictwo, a także pokazuje, co dziecko zaobserwowało na co dzień.
Ale zabawka edukacyjna dla 3 latka może także rozwijać umiejętność liczenia. Tutaj doskonale sprawdzi się Misiowa rodzinka. Te kolorowe misie pozwalają na nauczenie 3 latka prawidłowego liczenia, tworzenia zbiorów oraz rozpoznawania kolorów. Przy okazji misie mogą przeżywać różne przygody i uczyć dziecko, jak należy zachowywać się w danej sytuacji.
Z kolei przy rozwoju motoryki małej pomocne będą puzzle. Te z Puciem, doskonale znanym wszystkim dzieciom, świetnie ćwiczą prawidłowy chwyt, łączenie elementów, ale też grupowanie przedmiotów.
Zabawki edukacyjne dla 3 latki, takie jak Misie do ubierania, mogą być wykorzystane do samodzielnej zabawy.

Zabawka edukacyjna dla 3 latka jako pomoc terapeutyczna

Kreatywne zabawki dla 3 latków mogą być wykorzystywane także przez specjalistów. Zarówno logopedzi, jak i terapeuci dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera czy innymi wadami rozwojowymi, mogą dzięki nim zachęcić małych pacjentów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
Zabawki edukacyjne są bardzo dobrym narzędziem do nauki słów, prawidłowej wymowy, ćwiczeń fizycznych, obserwacji świata oraz wspomagania rozwoju emocjonalnego. Już zwykła maskotka ze smutną minką może nauczyć 3 latka, jak poradzić sobie z daną emocją.
Dla utrwalenia efektów terapii warto kontynuować ćwiczenia w domu. Mnogość wyboru sprawi, że nawet to samo ćwiczenie, ale z innymi zabawkami będzie całkowicie innym zajęciem, które wciągnie malucha na odpowiednio długi czas.
Każda zabawka edukacyjna dla 3 latka, dostępna w naszym sklepie, posiada niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Wybierając nasze produkty masz pewność, że kupujesz zabawki najwyższej jakości, które nie zagrażają zdrowiu i życiu dziecka, za to wspomagają je w prawidłowym rozwoju i zapewniają świetną zabawę.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK