Gry edukacyjne dla 4 latków

Pomoce dla dzieci

Gry edukacyjne dla 4 latków to doskonały sposób na spędzenie ciekawie czasu. Proste zasady i krótkie rozgrywki zachęcają maluchy do grania. Przy okazji są świetnym sposobem na spędzenie czasu razem. W gry edukacyjne dla 4 latka mogą grać także rodzice lub starsze rodzeństwo. Za każdym razem rozgrywka będzie przynosić dużo radości, a wy zbliżycie się do siebie i lepiej poznacie. Sprawdź naszą ofertę na gry edukacyjne odpowiednie zarówno do domu, jak i do placówek edukacyjnych.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 286 wyników

Czym jest gra edukacyjna dla 4 latka?

Gry edukacyjne to gry, które łączą w sobie 2 cechy: rozrywkę oraz naukę. Ich połączenie to efekt dobrze znanego mechanizmu. Podczas zabawy zapamiętuje się więcej rzeczy. 4 latki uwielbiają się bawić, ale nauka nie jest dla nich priorytetem. Jednak połączenie gry z nauką sprawia, że każda gra edukacyjna dla 4 latka staje się hitem wśród przedszkolaków.
W naszym sklepie posiadamy gry edukacyjne dla 4 latka, które są dopasowane do jego umiejętności, utrwalają je, a także uczą nowych. Bogata oferta pozwala na dobranie ich nie tylko do upodobań, lecz także do umiejętności, które wymagają ćwiczenia.

Jakie umiejętności rozwijają gry edukacyjne dla 4 latków?

4 letnie dzieci uczą się funkcjonowania w grupie. Są świetnymi obserwatorami i zauważają emocje innych dzieci oraz dorosłych. Często jednak mają problemy z ich nazwaniem. Z pomocą przychodzą więc takie gry jak Moje pierwsze emocje, które jednocześnie usprawniają umiejętności małej motoryki (chwytanie i łączenie małych elementów) i rozwijają zdolność logicznego myślenia.
Przedszkolaki znają też coraz więcej słów, a rozwój aparatu mowy następuje bardzo szybko. Jeśli chcesz, aby przebiegało to prawidłowo zaopatrz się w Logopotyczki oraz w Logopedycznego Piotrusia. Te zabawki są doskonałe nie tylko do domowego użytku. Mogą wykorzystać je także logopedzi podczas zajęć indywidualnych i grupowych. Dzięki nim dzieci chętniej uczęszczają na zajęcia, kojarzą je pozytywnie, bo wiedzą, że mogą się na nich także pobawić.
Niezwykle istotne dla 4 latków są także umiejętności motoryczne. Tutaj z pomocą przychodzą takie gry jak Gra magnetyczna – Akwarium (rozwijająca także koordynację oko-ręka) lub Jabłuszko Montessori. To ostatnie doskonałe jest też do nauki dziecięcej matematyki, tworzenia zbiorów, a także rozpoznawania kolorów.

Gry edukacyjne dla 4 latki i 4 latka – co wybrać?

4 letnie dzieci są już dawno świadome tego, jakiej są płci i często bardzo wyraźne są upodobania typowe dla danej płci. Dlatego gry edukacyjne dla 4 latki mogą być zupełnie inne niż dla chłopca, ale nadal będą rozwijać te same umiejętności.
Istotne to jest przy współpracy z dziećmi posiadającymi wady rozwojowe, np. autyzm, niepełnosprawność intelektualna czy zespół Aspergera. Celem terapeuty jest znalezienie metody, która będzie odpowiednia dla danego dziecka. I tak np. dla dziewczynki pomocne mogą okazać się takie gry edukacyjne dla 4 latków jak Mój dom Montessori, który uczy kategoryzowania, porządkowania, a także kojarzy się z typową zabawą w dom. Dla chłopców z kolei zainteresowanie klockami i autami może się okazać kluczowe.
Gry edukacyjne dla 4 latków wspomagają też naukę liczenia, określania położenia (na, pod, obok, za), logicznego myślenia, zasad fair play oraz zapamiętywania. Tą ostatnią czynność możesz wspierać takimi grami jak Memory lub Ktoś ty.
Nasza oferta gier edukacyjnych dla 4 latków skierowana jest zarówno do rodziców, jak i placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły) oraz gabinetów terapeutycznych. Dzięki temu w każdej sytuacji dziecko może świetnie się bawić i uczyć jednocześnie.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK