Zestaw Analogii Atematyczne I Tematyczne

Cena:

149,11 

Na stanie

AA046

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

ZESTAW ANALOGII ZAWIERA:

– PUDEŁKO ANALOGIE TEMATYCZNE
– PUDEŁKO ANALOGIE ATEMATYCZNE

Autor:
– Anna Nallur
– Anna Nepomuceno

dyrektor merytoryczny:
Prof. zw. dr hab. Jagoda Cieszyńska

ZESTAW ANALOGII (Analogie Tematyczne i Analogie Atematyczne)

Myślenie przez analogię pozwala odszukać odpowiadające sobie właściwości dla różnych cech, rzeczy, sytuacji, procesów itp. Umożliwia rozwiązywanie problemów poprzez przeniesienie wiedzy z jednej sytuacji na drugą.
Rozumowanie przez analogię polega na dostrzeżeniu reguły i wykorzystaniu jej do rozwiązania innych zadań w nowych sytuacjach.

Ćwiczenie myślenia przez analogię jest ważnym etapem nauki i rozwoju intelektualnego. Brak tej umiejętności utrudnia uczenie się nowych umiejętności, także językowych..
Ćwiczenia „Analogie” przeznaczone są zarówno dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, jak i dla dzieci zdrowych, w celu stymulacji kształtowania funkcji poznawczych.

Zadania zawarte w kartach ćwiczeń można wykorzystywać do codziennej pracy w gabinetach logopedycznych i terapeutycznych oraz w przedszkolach i szkołach. Rozwijają one u dzieci takie umiejętności, jak:

– odkrywanie i wykorzystywanie reguł,
– werbalizowanie reguł,
– odnajdywanie relacji i różnic,
– dokonywanie analizy.

Karty ćwiczeń zostały podzielone według zastosowanych reguł oraz stopnia ich trudności. Dla każdej analogii przygotowano kilka ćwiczeń, aby dziecko mogło przyswoić daną regułę i przenieść ją na inne zadania, a w konsekwencji samodzielnie odszukiwać kolejne prawidłowości.

Zawartość zestawu
Pudełko z Analogiami Tematycznymi
(70 kart kartonowych kolorowych dwustronnie foliowanych)
Pudełko z Analogiami Atematycznymi
(67 kart kartonowych kolorowych dwustronnie foliowanych)


Niniejszy produkt Zestaw Analogii pochodzi z asortymentu wydawnictwa Arson. Marka ta oferuje setki produktów umożliwiających pracę edukacyjną z dziećmi. W naszym sklepie pomagamy rodzicom i terapeutom w zamówieniu kompleksowych zestawów przydatnych w terapii wg Metody Krakowskiej®, sporo pochodzi właśnie z kolekcji Arson.

Kolekcja wydawnictwa Arson obejmuje między innymi: pomoce specjalistyczne, rozmaite ćwiczenia słuchowe oraz specjalistyczne książki. Chociaż w naszym sklepie online koncentrujemy się przede wszystkim na dostarczaniu produktów przydatnych w terapiach dzieci z problemami rozwoju, to sporo z oferowanych produktów kapitalnie sprawdza się jako pomoce dydaktyczne dla zdrowych dzieci. Produkty marki Arson opublikowaliśmy w naszym katalogu między innymi w kategoriach: ćwiczenia lewopółkulowe – szeregi, ćwiczenie ręki, słucham i uczę się mówić, logiczne myślenie oraz książki. Mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące produktu Zestaw Analogii? Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem.
Zestaw Analogii Atematyczne I Tematyczne - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK