Nazwa produktu:

Ćwiczenia Pamięci- Ćwiczenia Koncentracji Cz.1

Cena:

68,00 

Na stanie

AA068

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Ćwiczenia pamięci- ćwiczenia koncentracji cz.1

„Ćwiczenia pamięci” to propozycja dla terapeutów i rodziców, którzy chcą stymulować procesy koncentracji, uwagi oraz pamięci dzieci. Zadania stworzone zostały w oparciu o najnowsze doniesienia neurobiologiczne, dzięki czemu doskonalą mózgowe mechanizmy związane z zapamiętywaniem. Wieloletnie doświadczenie terapeutyczne Autorki pozwoliło na przygotowanie pomocy uwzględniającej rozwojowy i hierarchiczny porządek nabywania sprawności, co wpływa na wysoki poziom skuteczności. Atrakcyjna szata graficzna spodoba się dzieciom i dorosłym.

Sprawność posługiwania się pamięcią jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania człowieka w świecie. Od świadomego kierowania uwagą, koncentracji na docierających bodźcach oraz zapamiętywania, odtwarzania i przeszukiwania pamięci uzależniony jest proces uczenia. Zaproponowane ćwiczenia pamięci pozwalają stymulować mechanizmy prawo i lewopółkulowe oraz wpływają na integrację pracy obu półkul mózgu. Ćwiczenia pamięci symultanicznej stymulują półkulę prawą, przetwarzającą bodźce globalnie, holistycznie. Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej natomiast stymulują przetwarzanie informacji element po elemencie w lewej półkuli mózgu, która m.in. ujmuje relacje miedzy elementami. Ten rodzaj zapamiętywania warunkuje uczenie się języka oraz czytania.

Zestaw zawiera:

– 20 plansz tekturowych formatu A4 z kolorowymi rysunkami,dwustronnie zafoliowane

– 36 plakietek

– dołączona instrukcja do wszystkich ćwiczeń

Materiał: karton,tektura

Zawartość: teczka tekturowa zapinana na rzepki
Format: A4
Autor: Katarzyna Sedivy
ISBN 978-83-91022-23-7


Oferowany produkt Ćwiczenia pamięci pochodzi z kolekcji polskiego wydawnictwa Arson. Marka ta oferuje ponad sto produktów ułatwiających pracę logopedyczną z najmłodszymi. W Juniora.pl pomagamy nauczycielom oraz rodzicom w doborze kompleksowych zestawów przydatnych w terapii wg Metody Krakowskiej®, duża część z nich pochodzi właśnie z oferty Arson.

Asortyment wydawnictwa Arson zawiera np.:: pomoce logopedyczne, gry edukacyjne, a także specjalistyczne książki. Chociaż w naszej pracy koncentrujemy się przede wszystkim na zapewnieniu zestawów przydatnych w terapiach dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to dużo proponowanych kolekcji idealnie sprawdza się jako pomoce dydaktyczne dla wszystkich dzieci. Artykuły marki Arson znajdziesz w naszym sklepie online między innymi w następujących działach: grafomotoryka, ćwiczenie ręki, kategoryzacje, analiza i synteza wzrokowa, a także ćwiczenia pamięci. Jeśli nasuwają się Państwu jakieś pytania dotyczące produktu Ćwiczenia pamięci? Serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Ćwiczenia Pamięci- Ćwiczenia Koncentracji Cz.1 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK