Zabawki edukacyjne dla dzieci

Pomoce dla dzieci

Poznaj naszą ofertę na zabawki edukacyjne dla dzieci, dzięki którym zadbasz o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Oferujemy zabawki dla dzieci w każdym wieku. Dzieci każdego dnia odkrywają świat poprzez zabawę. Dorośli natomiast wciąż chcą uczyć maluchy na każdym kroku. I nie ma w tym nic złego, dopóki nie odbiera się im przyjemności z tego, co aktualnie jest ich obowiązkiem – czyli zabawą. Nauka przez zabawę to sama frajda dla rodzica, nauczyciela oraz dziecka.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 313 wyników

Zabawki edukacyjne dla dziecka – jakie wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz bardzo bogatą ofertę zabawek edukacyjnych. Oferujemy zabawki już dla najmłodszych. Zabawki od 1 roku życia są całkowicie bezpieczne i wspomagają naturalny rozwój dziecka. Natomiast te dla starszych pozwalają na utrwalenie wiedzy dotychczas zdobytej, a także ćwiczenie pozostałych umiejętności.
Zabawka edukacyjna dla dziecka musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz wyłącznie produkty posiadające niezbędne atesty. Odpowiednio zaprojektowane do wieku dziecka pozwalają na bezpieczną zabawę bez żadnego ryzyka.
Nie mniej ważne są zainteresowania dziecka. Zabawka edukacyjna musi być dla niego interesująca, dlatego wybierz to, co wiesz że dziecko lubi. Mnogość możliwości pozwala na wybranie zabawek także dla dzieci w przedszkolu, kiedy grupa jest większa.
Istotny jest też potencjał zabawki. Spójrz na nią i zastanów się, jak wiele zabaw możesz z nią przeprowadzić. Nauka kolorów, zjawisk, liczenia – im więcej możliwości zobaczysz ty, tym więcej odkryje ich dziecko.

Zabawka edukacyjna dla dziecka czyli dlaczego warto uczyć dziecko przez zabawę?

Już dla najmłodszych dzieci zabawa to obowiązkowy punkt każdego dnia. I chociaż istnieją tysiące sposobów na poznawanie świata, to właśnie zabawa jest tym, który maluchy kochają najbardziej. Dlatego jeśli chcesz wspierać prawidłowy rozwój dziecka, pozwól mu bawić się jak najwięcej. Obserwuj je, a zobaczysz jak wiele wzorców z codziennego życia odwzorowuje się w zabawie.
Już dzieci od pierwszego roku życia mogą się uczyć. Podając mu zabawki edukacyjne możesz nazywać przedmioty oraz czynności. Dzieci 2 letnie zaczynają już wymyślać własne scenariusze zabaw. Jeśli widzisz, że robią to nieprawidłowo – zawsze możesz dołączyć do zabawy i nauczyć dziecko jak się bawić. Bywa tak często w przypadku dzieci z wadami rozwojowymi, autyzmem. Dlatego niezmiernie ważne jest też uczestnictwo dorosłego w tym procesie. Zabawki edukacyjne mogą być też doskonałym uzupełnieniem terapii. Nie tylko sprawią, że stanie się ona ciekawsza, ale też przełamie blokadę związaną z obcym dla dziecka miejscem czyli gabinetem terapeutycznym.
Nauczanie dziecka jest bardzo ważne, ale na siedzenie i słuchanie jeszcze przyjdzie czas. Nawet dzieci w przedszkolu mają naturalną potrzebę ruchu. Dlatego jeśli chcesz ich czegoś nauczyć, daj mu właśnie zabawki. Nauka przez zabawę jest znacznie przyjemniejsza. Poza tym to zajęcia praktyczne pozwalają na utrwalenie schematów, nawyków.

Zabawki edukacyjne dla dzieci do zabawy tematycznej

Zabawki edukacyjne oferowane przez nasz sklep są nie tylko bezpieczne, ale też bardzo precyzyjnie wykonane. Wbrew pozorom estetyka jest równie ważna dla malucha. To co ładne przyciąga wzrok, a tym samym zachęca je do korzystania z nich. W ofercie posiadamy m.in. maskotki z serii Kicia Kocia, która jest ulubionym kotkiem wszystkich dzieciaków. Dzięki niej możesz odtwarzać scenki z serii książeczek lub też tworzyć nowe, które mogą was spotkać na co dzień.
Oferujemy zabawki tematyczne, które są odpowiednie dla dzieci od 3 roku życia. Zabawa w lekarza czy w sprzedawcę to dobry sposób na to, aby zapoznać malucha z zawodami, przedstawić obowiązki danych osób. Ale też możesz w ten sposób nauczyć dziecko części ciała czy też liczenia.
Zabawa kierowana pozwala z kolei na przeprowadzenie interesujących zajęć w przedszkolu. Zestawy do nauki liczenia będą odpowiednie już dla dzieci od 3 roku życia. Odpowiednie będą nawet dla 6 latków. Zestawy te pozwalają na procesowanie zabaw. Na początku zacznij od prostego liczenia do 10, potem tworzenia zbiorów, aż w końcu dojdziesz do prostych działań matematycznych odpowiednich już dla 5 latków.
Zabawki edukacyjne dla dziecka mogą być też bardziej skomplikowane. Różnego rodzaju gry pomagają w rozwijaniu zdolności logicznego myślenia oraz myślenia przyczynowo-skutkowego. Różnego rodzaju zagadki w formie rymowanek nie tylko wymagają skupienia, lecz także rozwijają słownictwo i uczą dzieci jak fajna może być zabawa słowem.

Zabawki edukacyjne w placówkach edukacyjnych

Chociaż przedszkole i szkoła mają ściśle określony program nauczania, to jednak i tam powinien znaleźć się czas na zabawę. Stały dostęp do zabawek, np. na świetlicy sprawia, że dzieci po lekcjach chętnie po nie sięgają. W ten sposób nadal odbywają edukację, ale w przyjemniejszy dla nich sposób. Dodatkowo ciekawe i kolorowe zestawy przyczyniają się do tego, że dane miejsce lepiej się przedszkolakowi kojarzy, chętniej uczęszcza do placówki i łatwiej znosi rozstania z rodzicem – wie, że nawet bez mamy i taty może być fajna zabawa. Można je też wykorzystać podczas lekcji, aby uczynić ją ciekawszą i bardziej zrozumiałą. Wszelkie kolorowe zestawy do liczenia doskonale sprawdzą się także na zajęciach z języka angielskiego lub innych języków obcych.
Również gabinety terapeutyczne, które zajmują się pomocą w prawidłowym rozwoju dziecka (spektrum autyzmu, zespół Aspergera, gabinety logopedyczne) mogą znaleźć u nas odpowiednie zabawki edukacyjne, które wspomogą terapię i uczynią ją milszą.
Sprawdź naszą pełną ofertę na zabawki edukacyjne i wesprzyj prawidłowy rozwój dziecka. Gwarantujemy Twoją satysfakcję oraz mnóstwo radości u każdego malucha.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK