Drewniane zabawki dla dzieci

Pomoce dla dzieci

Drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci to najlepszy rodzaj zabawek, jaki możesz podarować swojemu dziecku. Wykonane z trwałego materiału, w pełnie bezpieczne dla każdego, pięknie wyglądają, a do tego mają walor edukacyjny. Drewniane zabawki mogą być wykorzystywane w domach, przedszkolach oraz ośrodkach terapeutycznych. Wspomagają rozwój małej motoryki, umiejętność czytania, mówienia, a przede wszystkim dają dużo radości. Sprawdź naszą ofertę i zobacz, co jest na topie.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 176 wyników

Drewniane zabawki dla dziecka – wysoka jakość, świetna zabawa

Każda drewniana zabawka jest wyjątkowa. Powstała z innego fragmentu drewna, który sprawia, że mimo tego samego kształtu nigdy nie ma 2 takich samych egzemplarzy. Znany z czasów dzieciństwa rodziców materiał znów jest niezwykle popularny. Wykonywane z niego zabawki cieszą się niezwykłą popularnością. Wynika ona z kilku czynników, a najważniejszym z nich jest eliminacja plastiku.
Drewniane zabawki są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Ich staranne wykonanie oraz wykorzystanie ekologicznych farb eliminuje ryzyko „zjedzenia” przez dziecka trujących substancji farbujących, jak ma to miejsce przy zabawkach plastikowych. Do tego są trwalsze, a to niezwykle istotna cecha przy „ekstremalnych” zabawach najmłodszych dzieci.
Są odpowiednie już dla rocznych dzieci, które mogą poznać nową fakturę, a także rozwijać swoje umiejętności z zakresu małej motoryki.

Drewniana zabawka edukacyjna jako pomoc terapeutyczna

Wśród drewnianych zabawek znajdą się także pomoce terapeutyczne. Drewniane zabawki dla dzieci mogą być wykorzystywane przez logopedów przy ćwiczeniu aparatu mowy. Tutaj szczególnie polecamy Logopedyczne boisko, które nie tylko jest świetną formą gimnastyki buzi i języka, ale też przynosi dużo radości. Może być używane w terapii dzieci w każdym wieku. Dostępne są także różnego rodzaju Układanki wyrazowe. Mogą być one także wykorzystywane przez nauczycieli w przedszkolach i szkołach do nauki globalnego czytania.
Terapeutom, którzy pracują z dziećmi z wadami rozwojowymi, jak zespół Aspergera czy autyzm zalecamy drewniane zabawki, takie jak Części ciała – układanka, pozwalającą nie tylko na powiększeniu zakresu słownictwa, lecz także na praktykę w zakresie małej motoryki.

Drewniane zabawki na roczek czyli co kupić na prezent?

Rodzice lubią, gdy ich dzieci dostają praktyczne prezenty. A takie są właśnie drewniane zabawki edukacyjne. Łączą w sobie najważniejsze cechy, które powinien mieć prezent:

  • są praktyczne – bo dziecko się nimi bawi
  • mają walor edukacyjne – uczą liczenia, mówienia, rozwijają motorykę małą i dużą
  • są trwałe – psują się trudniej niż plastikowe
  • są estetyczne
  • wspomagają ochronę środowiska – drewniana zabawka jest bardziej ekologiczna niż plastik i jest zrobiona z naturalnych materiałów

Ten rodzaj zabawek jest chętnie kupowany na prezent z okazji pierwszych urodzin. Drewniane zabawki dla rocznego dziecka powinny wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Doskonałe są do ćwiczenia różnego rodzaju chwytów oraz nauki nowych ruchów. I tak przy rozwoju małej motoryki dobrym wyborem będzie Układanka – kształty i kolory, Wbijanka-przybijanka oraz Piramidka z krążkami.

Zresztą drewniana zabawka to świetny pomysł na prezent także dla starszego dziecka. Np. drewniane zabawki dla 2 latka mogą wymagać większej sprawności ruchowej i tutaj polecamy Układankę z uchwytami – Farma, która ćwiczy umiejętność logicznego myślenia, a kolorowe obrazki zwierzątek zachęcają dziecko do zabawy. Ponieważ dzieci kochają zwierzątka to dobrym wyborem będzie także Układanka warstwowa – zwierzątka na farmie. Dzięki niej dziecko dodatkowo zobaczy, że są różne wielkości obrazków, a to pozwoli mu uczyć się tego pojęcia i rozróżniać co jest duże, co średnie, a co małe.

Z kolei drewniane zabawki dla 3 latka mogą już uczyć dziecka trudniejszych rzeczy jak np. liczenie. I w tym przypadku jest z czego wybierać w naszym sklepie. Układanka edukacyjna do nauki liczenia to jedna z najchętniej kupowanych zabawek. Podobnie jak tablica matematyczna liczymy do 6. Na tym etapie rozwoju dziecka te zabawki są wystarczające, ale i dla starszych się coś znajdzie. W przedszkolach nauczyciele mogą wykorzystać zestaw Cyfry, liczby i działania matematyczne – klocki, ukazujące działania matematyczne w różnej postaci graficznej.

Drewniane zabawki dla chłopca

Jeśli zależy Ci na tym, aby dopasować zabawki pod indywidualne upodobania dziecka, to z pewnością zauważysz, że chłopcom i dziewczynkom podobają się inne rzeczy. W naszym sklepie znajdziesz drewniane zabawki dla chłopców, które będą odpowiadały zainteresowaniom i rozwijały odpowiednie umiejętności.

Znajdziesz u nas drewniane zabawki dla chłopca takie jak Zestaw małego majsterkowicza. Z tym zestawem nauczysz dziecko kolorów, a także nauczysz nowych ruchów i usprawnisz małą motorykę. Z kolei do nauki dziecięcej matematyki, w tym rytmów, dobrze sprawdzi się Pociąg sekwencyjny z zabawkami.

Drewniane zabawki dla dziewczynki

Z kolei drewniane zabawki dla dziewczynki, które z pewnością przyciągną ich wzrok to Koraliki do nawlekania w słoiku ćwiczące małą motorykę. Po nawleczeniu, z pomocą opiekuna, dziewczynki mogą wykorzystać je jako własną biżuterię, dzięki czemu poczują się doroślejsze.

Z kolei wymarzona drewniana zabawka dla dziewczynki to taka, która jest ładna, pozwala na wykorzystanie jej w różnych zabawach, a przede wszystkim w naśladowaniu (które jest częstszą zabawą u dziewczynek niż chłopców). Domek dla lalek Villa zapewnia mnóstwo radości, wyzwala uśmiech na twarzy dziecka, a także ma walor edukacyjny. Dołączając do zabawy z dzieckiem możesz nauczyć je właściwych zachowań. To także dobry sposób na formę terapii u dzieci z autyzmem oraz innymi wadami rozwojowymi, które powodują zaburzenia zachowania i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Pomoce i zabawki drewniane to dział dla osób, które cenią trwałe zabawki lub pomoce do terapii dla dzieci.  Drewno jest ekologicznym materiałem, które swoimi właściwościami przyciaga zarówno rodziców, nauczycieli przedszkola jak i terapeutów. Drewniane pomoce do terapii są wytrzymałe i nie musimy się się martwić o ich zniszczenie. Proste wzory  i kolory rozwijają wyobraźnię dziecka, co zachęca do kreatywności. Zabawki edukacyjne z drewna mają też taką przewagę nad plastikowymi, że nie pękają i nie mogą rozpaść się na ostre, niebezpieczne kawałki.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK