Pomoce terapeutyczne autyzm

Pomoce dla dzieci

Zaburzenia ze spektrum autyzmu (autyzm) to zaburzenia neurorozwojowe, które u każdego dziecka mogą przebiegać inaczej. Dla zapewnienia odpowiedniego rozwoju istotna jest indywidualnie dobrana terapia. W niej z kolei przydają się pomoce terapeutyczne. Autyzm zmienia funkcjonowanie dziecka w otaczającym go świecie, ale dzięki pomocy specjalistów i zaangażowaniu rodziców można znacząco je poprawić. Sprawdź, jakie pomoce terapeutyczne – odpowiednie dla rodziców oraz specjalistów – dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu znajdziesz w naszym sklepie.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 373 wyników

Pomoce terapeutyczne autyzm

W naszym sklepie znajdziesz pomoce terapeutyczne dedykowane terapii dzieci z autyzmem. Autyzm może zaburzać rozwój dziecka na różnych płaszczyznach, ale dzięki zespołowi specjalistów można łatwo ustalić cele i plan terapii. Dlatego naszą ofertę kierujemy do specjalistów: logopedów, psychologów i terapeutów. Warto pamiętać, że rola rodzica w terapii jest równie cenna, z tego powodu przygotowaliśmy też ofertę z myślą o rodzicach, którzy, jak jest zalecane, powinni kontynuować dedykowane ćwiczenia także w domu.
W ofercie znajdują się różnego rodzaju zabawki edukacyjne oraz gry edukacyjne odpowiednie dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Każda z nich posiada niezbędne certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo podczas korzystania z nich. Wiele z nich jest także rekomendowanych przez najlepszych specjalistów jako odpowiednie pomoce terapeutyczne. Autyzm to zaburzenie o podłożu neurologicznym, na którego pojawienie się nikt nie ma wpływu. Chociaż nie zawsze jest łatwo, to zawsze jest szansa na poprawę w funkcjonowaniu dziecka.

Czym objawia się autyzm?

Jak wiele jest dzieci, tak wiele różnych form przybierają zaburzenia ze spektrum autyzmu. To zaburzenie neurorozwojowe charakteryzuje się deficytami w zakresie zdolności do inicjowania i podtrzymywania wzajemnych interakcji społecznych i komunikacji społecznej. Dzieci z autyzmem są często wrażliwe na głośne dźwięki lub intensywne światło i inne bodźce zewnętrzne. Wiele dzieci wykazuje też silną wrażliwość dotykową. Nie tylko sam dotyk ze strony innych jest dla nich trudny, ale też niektóre faktury przedmiotów czy jedzenia są dla nich nie do zaakceptowania. Zmiany aktywności czy sytuacji są dla nich wyzwaniem i budzą często lęk lub złość. Wskutek występujących trudności, dzieci te często zachowują się w sposób niezrozumiały dla innych.
Wczesna diagnoza autyzmu jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala nie tylko szybko znaleźć przyczynę zaobserwowanych trudności i zaburzeń w rozwoju, ale też pozwala na szybkie rozpoczęcie terapii. Odpowiednio dobrana umożliwia osiąganie kolejnych etapów rozwojowych przez dziecko oraz ułatwienie mu funkcjonowania w świecie. Bardzo pomocne są przy tym pomoce terapeutyczne. Autyzm jest na początku trudną do zaakceptowania diagnozą dla rodzica, ale stosując odpowiednie metody można pomóc dziecku w wejściu na optymalną ścieżkę rozwoju.

Oferta na gry i zabawki dla dzieci z autyzmem

Logopedom szczególnie polecamy pomoce terapeutyczne dla dzieci autystycznych, które ułatwią ćwiczenie aparatu mowy, poznawanie nowych słów, programowanie języka i poprawną artykulację. Popularnością cieszą się Autyzm – ćwiczenia stolikowe czyli seria zestawu ćwiczeń, które dobiera się do etapu terapii. U dzieci z Zespołem Aspergera sprawdzi się gra O co chodzi? Rozumienie idiomów i przenośni.
Z kolei terapeuci mogą wykorzystać w terapii autyzmu Sensoryczne dyski – gra memory, które zapoznają dziecko z różnymi fakturami i pozwalają ćwiczyć pamięć. U najmniejszych dzieci istotne jest wspomaganie rozwoju motoryki małej. Tutaj dla najmłodszych polecamy pomoce terapeutyczne w formie układanek. Układanka z zabawkami Goki jest estetycznie wykonana, co zachęca dziecko do zabawy.
Nasza oferta jest bogata w pomoce terapeutyczne. Autyzm wymaga podjęcia wobec dziecka zindywidualizowanego planu terapii, dzięki któremu można umożliwić mu lepszy start w życiu. Zapraszamy specjalistów do skorzystania z oferty na pomoce terapeutyczne, które sprawią, że terapia będzie przyjemniejsza i atrakcyjna dla dziecka.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK