Moje Pierwsze Słowa- Zestaw 1

Cena:

65,00 

Na stanie

AI014

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Moje Pierwsze Słowa – Zestaw 1

powstały z myślą o małych dzieciach – w wieku od 6 miesiąca do lat 3, są przeznaczone do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami. Zaproponowane tu gry uczą poprzez zabawę: wspomagają rozwój mowy dziecka i ułatwiają naukę czytania.

Część pierwsza zawiera obrazki ilustrujące pierwsze wypowiadane samogłoski oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze (KO KO, HAU, MIAU itd.).

Najważniejszymi elementami są duże, kartonowe obrazki oraz etykietki z napisami. Każdy obrazek jest dwustronny – z jednej strony znajduje się ilustracja otoczona konturem, na odwrocie podpis, np. kura – KO KO, kotek – MIAU. Dzięki tym napisom dziecko poznaje graficzny zapis słów, co ułatwia mu późniejszą naukę czytania.

Autorkami „Moich pierwszych słów” są Agnieszka Fabisiak-Majcher – logopeda, surdopedagog oraz Elżbieta Ławczys – językoznawca. Zestaw powstał na podstawie ich wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi. Autorskie propozycje z pewnością zainspirują rodziców do zabawy ze swoimi pociechami.


Zestaw zawiera instrukcję z pomysłami zabaw. Przykładowy opis zabawy:

“Obrazki w samochodzie

W trakcie podróży samochodem, bardzo często na tylnym siedzeniu znajduje się dziecko wraz z opiekunem. Warto wówczas zamienić jazdę autem w ciekawą zabawę.

Wyjmujemy z torby obrazki i mówimy: Maksiu! Zobaczymy, kto dzisiaj jedzie z nami do babci? Zobacz! (Pokazujemy obrazek z napisem – dziecko poznaje po kształcie, co to może być, ma także możliwość zapoznania się z napisem). Pytamy: Jak myślisz, kto (co) to jest? Tak, to jest kura! KO KO! Kura jedzie z nami do babci Stasi!
A babcia Stasia też ma kury!! Pójdziemy zobaczyć, czy są takie same! KO KO!!
Możemy opowiadać różne historie związane z obrazkiem, który pokazujemy, np.: Maksiu! Zobacz, kura patrzy przez okno!! I mówi: O! Gdzie my jedziemy? Maksiu, gdzie jedziemy? Do babci? Do której babci? Do babci Stasi! Ale fajnie! Lub: Maksiu, kura mówi: Jestem głodna! Maksiu, masz może jakieś pyszne jedzonko? Jestem taka głodna? A ty? Jesteś głodny? Maksiu, może coś zjesz?

Prezentowany zestaw dydaktyczny MOJE PIERWSZE SŁOWA- ZESTAW 1 dostarczany jest przez znane polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w rozmaitych materiałach terapeutycznych. W sklepie Juniora prezentujemy ok. 200 pozycji przeznaczonych zarówno dla rodziców i ich dzieci jak również opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami różnego typu, np.: afazja, zespoły otępienne czy choroba Parkinsona. Polskie wydawnictwo WIR dostarcza również przydatną literaturę przeznaczoną dla nauczycieli oraz terapeutów.
Pomoce dydaktyczne z katalogu w/w marki umieściliśmy w naszym sklepie w rozmaitych działach, między innymi: ćwiczenia lewopółkulowe, programowanie języka, grafomotoryka, logiczne myślenie – myślenie sytuacyjne, percepcja wzrokowa oraz emocje i relacje społeczne.

Eksperci z wydawnictwa WIR regularnie organizują również różnego typu szkolenia i warsztaty dedykowane zagadnieniom z obszaru nieprawidłowości rozwojowych. Materiały dydaktyczne WIR znakomicie sprawdzają się na wielu obszarach pracy dydaktycznej Metodą Krakowską®. Do znanych zestawów tej marki należą między innymi: Kocham szkołę!, Ćwiczenia do terapii afazjii, Dyslekcja – ćwiczenia językowe, 20-minutówki logopedyczne oraz Lektury jak malowane.

Moje Pierwsze Słowa- Zestaw 1 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK