Zabawki edukacyjne dla 5 latków

Pomoce dla dzieci

5 letnie dziecko jest w dużej mierze samodzielne. W tym wieku utrwala wszystkie umiejętności, które zdobyło jako młodsze dziecko. Dodatkowo zyskuje nowe, które pomogą mu w nauce w szkole. Cały czas ważna jest jednak zabawa. Dlatego aby wspierać jego prawidłowy rozwój warto kupić zabawki edukacyjne dla 5 latków. Łącząc naukę z zabawą dziecko przyjemnie spędza czas, a jednocześnie zdobywa dodatkowe umiejętności. Sprawdź naszą ofertę na zabawki edukacyjne dla 5 latka.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 165 wyników

Zabawki edukacyjne dla 5 latków – czym są?

5 letnie dziecko ma już swoje upodobania, ulubione gry i zabawy. Dobrze też wie co sprawia mu przyjemność. Zabawa jest dla niego ważniejsza niż inne rzeczy. Dlatego też tak trudno oderwać go od niej. Jeśli zależy Ci na tym, aby w domu również rozwijać jego umiejętności i wspierać prawidłowy rozwój, postaw na zabawki edukacyjne dla 5 latka.
To zabawki, które w myśl zasady „nauka poprzez zabawę” rozwijają umiejętności dziecka jednocześnie ucząc. Oznacza to, że podczas zabawy możesz nauczyć dziecko prawidłowego liczenia, logicznego myślenia czy też ćwiczyć prawidłową wymowę. Bardzo istotne jest, aby były to zabawki kreatywne dla 5 latków czyli takie, które są dopasowane do wieku dziecka i ich umiejętności. A jak wybrać takie zabawki edukacyjne dla 5 latka?

Co potrafi 5 latek?

Dziecko w tym wieku jest już bardzo samodzielne: świetnie radzi sobie ze sztućcami, ubieraniem się czy korzystaniem z toalety. Dodatkowo powinien już prawidłowo wymawiać wszystkie głoski. Doskonale też dzieli wyrazy na sylaby. Liczenie nie sprawia mu problemów i chętniej rozwiązuje proste zadania matematyczne. Doskonale też określa położenie przedmiotów (w, na, pod, obok), tworzy zbiory, zauważa różnice lub braki.
Ważne są też umiejętności z zakresu motoryki. W zakresie motoryki małej 5 letnie dziecko opanowało chwyt kreślarski, koloruje bez wychodzenia za linie, umie stworzyć obrazek tematyczny. Z kolei z dużej motoryki to czas na ćwiczenie celności i trafiania do celu z odległości. Zabawki kreatywne dla 5 latka wspomagają wszystkie te umiejętności i pozwalają na ich dalsze rozwijanie.
Zabawki edukacyjne dla 5 latków, które znajdziesz w naszym sklepie
Nasz sklep posiada bogatą ofertę, w której każda zabawka kreatywna dla 5 latki czy 5 latka szybko zdobywa serce dziecka i jest często w użyciu. Sprawdzą się one nie tylko w domu, lecz także w przedszkolu, placówkach edukacyjnych czy ośrodkach terapeutycznych. W tych ostatnich zabawka edukacyjna dla 5 latka sprawia, że dziecko chętniej uczestniczy w terapii, zajęciach dodatkowych i ćwiczy umiejętności, które sprawiają mu trudności. Jednocześnie nie zniechęca się, ale dobrze się bawi.
Ważne jest też dobieranie zabawek edukacyjnych dla 5 latka pod względem upodobań dziecka. Chłopcy i dziewczynki na tym etapie mają różne zabawy i upodobania i należy o tym pamiętać. Zabawki edukacyjne dla 5 latki odnoszą się dużo do uczuć, naśladowania, ale też można je łączyć z nauką matematyki. Jak? Wykorzystując do tego np. drewniany zestaw Zwierzaki domowe, który pokaże dziecku jak opiekować się zwierzętami, ale może też służyć do ich liczenia i sprawdzania, czy niczego nie brakuje.
Dla chłopca i dziewczynki sprawdzi się z kolei Waga z misiami, która będzie utrwalać pojęcia więcej, mniej, tyle samo. Chłopcy uwielbiają budować. W tym wieku cierpliwość i logiczne myślenie nadal wymagają pracy, a w tym pomoże kreatywna zabawka dla 5 latka Układanka tetris, która dodatkowo nauczy dziecko myślenia przestrzennego.
To tylko kilka propozycji zabawek edukacyjnych dla 5 latków. Sprawdź co jeszcze wspomoże prawidłowy rozwój 5 latka.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK