Zabawki edukacyjne dla 6 latków

Pomoce dla dzieci

6 letnie dziecko jest w zasadzie gotowe do podjęcia nauki w szkole. Wynika to z jego rozwiniętych umiejętności. Nadal jednak zabawa jest istotną częścią jego codziennej rutyny. 6 latek chętnie dowiaduje się nowych rzeczy o świecie, ale i utrwala to, czego się do tej pory nauczył. Dlatego aby wspierać dobre nawyki podaruj mu zabawki edukacyjne dla 6 latka. Kreatywne zabawki dla 6 latków rozwijają umiejętność liczenia, pozwalają na wymyślanie dłuższych zabaw, a przede wszystkim dają dużo radości.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 99 wyników

Zabawka edukacyjna dla 6 latka czyli co potrafi 6 latek?

Zabawki edukacyjne dla 6 latka należy dobierać do poziomu rozwoju dziecka. Jakie umiejętności opanował już 6 latek? Dzieci w wieku 6 lat kończą naukę w przedszkolu i przygotowują się do roli ucznia. Jest to możliwe dzięki lepszej zdolności koncentracji, a także opanowania w stopniu podstawowym umiejętności czytania czy liczenia. 6 letnie dziecko potrafi napisać swoje imię i nazwisko, odróżnia większość liter (mogą zdarzać się jeszcze pomyłki), a mocno rozwinięta motoryka mała pozwala na kolorowanie bez wychodzenia za linie, rysowanie obrazków ze szczegółami oraz poprawne trzymanie narzędzia kreślarskiego.
Bardzo ważny jest też rozwój emocjonalny. 6 latek nie ma problemu z rozstaniem się z rodzicem. Świetnie odnajduje się w grupie i chętnie bawi się z innymi dziećmi. Ich zabawy są dłuższe, bardziej rozbudowane fabularnie. Potrafią reagować na zmianę nastroju. Dobrze wie jak należy zachować się w danej sytuacji, zna frazy grzecznościowe i potrafi ich właściwie użyć w sytuacji. Potrafi wykonać też dłuższe polecenia i wie, jakie zachowania są pożądane, a które nie.
Komunikacja z innymi dziećmi oraz dorosłymi nie sprawia im problemu. Wymowa wszystkich głosek jest prawidłowa, mowa wyraźna, a zdania bardziej rozbudowane. Doskonale orientuje się w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym i dobrze dobiera je przy opowiadaniach. Chętnie tworzy też własne rymy, a zasób słownictwa powiększa się.
Bardzo rozwinięta jest też zdolność logicznego myślenia i myślenie działanie-efekt. Potrafi przewidywać zdarzenia. Ponieważ potrafi działać w parze świetnie radzi sobie z grami planszowymi. Z kolei umiejętności z zakresu motoryki dużej są na bardzo wysokim poziomie. Stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami, wykonywanie przewrotów, szybki bieg, omijanie przeszkód czy wspinanie się na duże konstrukcje nie stanowi dla niego żadnego problemu.
Wszystkie te umiejętności sprawiają, że wiele oczekuje się od 6 latka, ale należy pamiętać, że dziecko nadal się uczy. Dlatego pomogą mu w tym kreatywne zabawki dla 6 latka.

Zabawki edukacyjne dla 6 latków – rodzaje

Kreatywna zabawka dla 6 latka to taka, która zaangażuje go w zabawę na dłuższy czas. To już nie jest 3 latek, który potrafi się skoncentrować na 10 minut. Jego zdolność skupienia się na wybranej aktywności jest naprawdę duża. Dlatego też producenci zabawek muszą dostosować je do oczekiwań dziecka – a te są rozbudowane.
Zabawki edukacyjne dla 6 latki oraz 6 latka mogą mieć przede wszystkim charakter rozrywkowy. To np. różnego rodzaju gry planszowe, które angażują co najmniej 2 dzieci. Te zaś, ponieważ potrafią działać w parach, świetnie się razem bawią bez pomocy dorosłego. Oczywiście jest to też wiek, w którym chęć wygranej jest ważniejsza niż zasady fair play, dlatego normalne jest, że dzieci oszukują.
Są też zabawki, które wspierają rozwój motoryki – zarówno małej, jak i dużej – i pozwalają na rozwijanie umiejętności w tym zakresie. Posługiwanie się mniejszymi lub większymi przedmiotami nie stanowi dla nich problemu, dlatego w zabawkach dedykowanych 6 latkom pojawiają się elementy różnej wielkości.
Innym rodzajem są zabawki wspierające rozwój mowy, umiejętność liczenia oraz czytania. Odpowiednie są one dla terapeutów oraz logopedów, którzy współpracują z dziećmi mającymi problemy w prawidłowym rozwoju, i których umiejętności odstają znacząco od rówieśników.

Kreatywne zabawki edukacyjne dla 6 latki i 6 latka – oferta naszego sklepu

Nasza oferta obejmująca kreatywne zabawki dla 6 latki i 6 latka jest bardzo rozbudowana, ponieważ doskonale wiemy, jak różne są upodobania dzieci. Dlatego znajdziesz u nas zabawki edukacyjne odpowiednie dla dziewczynek, jak Domek dla lalek Villa oraz mebelki do nich. Chłopców zaś w pewnością zainteresują różnego rodzaju klocki, które rozwijają umiejętności motoryczne, pomagają w nauce liczenia, rozpoznawania kolorów czy też po prostu pobudzają wyobraźnię do tworzenia wysokich konstrukcji.
W zakresu umiejętności motorycznych doskonale sprawdzają się takie zabawki jak Kendama naturalna, która wymaga koncentracji, a także Balansująca wieża powodująca szybsze bicie serca (przewróci się czy też nie?).
Oczywiście posiadamy też zabawki edukacyjne dla 6 latków dedykowane specjalistom. Dla logopedów przygotowaliśmy bogatą ofertę zabawek, które pomagają w ćwiczeniu aparatu mowy, jak Sylabowe lody czy różnego rodzaju układanki.
Z kolei dla terapeutów, którzy współpracują z dziećmi mającymi zaburzenia w zakresie integracji sensorycznej, ze spektrum autyzmu czy też innymi wadami rozwojowymi lub umysłowymi, proponujemy kreatywne zabawki dla 6 latka, które wskażą im właściwe zachowania, reakcje oraz nauczą emocji. Tutaj sprawdzi się m.in. seria Opowiem Ci mamo.
Zabawka edukacyjna dla 6 latka powinna być też podstawowym wyposażeniem placówek edukacyjnych (przedszkoli, szkół), ponieważ nic tak nie ułatwia zapamiętywania jak nauka przez zabawę.
Oferowane przez nas zabawki edukacyjne dla 6 latki i 6 latka odpowiednie są na różne okazje: na prezent, na urozmaicenie czasu czy też jako element programu nauczania. Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w wyborze tego co najlepsze. Ty zaś podarujesz dziecku wartościową zabawę i mile spędzony czas.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK