Gry edukacyjne dla 5 latków

Pomoce dla dzieci

Nie wiesz jak zachęcić dziecko do nauki poprzez zabawę? Zapewnij mu odrobinę emocji i podaruj gry edukacyjne dla 5 latka. Dzięki nim Twoje dziecko nie tylko będzie się świetnie bawić, ale nauczy się też co to znaczy zdrowa rywalizacja, rozwinie umiejętność logicznego myślenia, a także udoskonali np. umiejętność liczenia. Gry edukacyjne dla 5 latków dostępne w naszym sklepie uwzględniają aktualne umiejętności dzieci i je wspierają. Sprawdź naszą ofertę i postaw na naukę poprzez zabawę.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 274 wyników

Gry edukacyjne dla 5 latka – co już umie dziecko w takim wieku?

5 letnie dziecko dużo czasu spędza w przedszkolu z innymi dziećmi. Rozwój emocjonalny nadal jest istotny, ale łatwiej jest mu funkcjonować bez obecności rodzica. Chętniej za to bawi się z innymi dziećmi, wspólnie tworzą scenariusze zabaw i słuchają się nawzajem. Oczywiście nadal mogą pojawiać się konflikty, które wymagają interwencji dorosłego, jednak są one krótkie i dzieci szybko wracają do wspólnej zabawy.
To też czas, kiedy istotny jest dla nich ruch, gry zespołowe, które doskonalą umiejętności z zakresu dużej motoryki, takie jak rzucanie do celu, bieganie. Zdobywają także nowe jak np. taniec. Ale istotny jest też rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej czyli odnajdywanie brakujących elementów na obrazku, rozpoznawanie dźwięków i określanie ich intensywności czy też odtwarzanie rytmów. Poza tym to czas, gdy dziecko doskonale dzieli wyrazy na sylaby, a nawet potrafi z sylab utworzyć proste wyrazy.
Rolą dorosłego jest utrwalanie tych umiejętności i ich rozwijanie, a w tym pomogą gry edukacyjne dla 5 latków.

Gra edukacyjna dla 5 latka – co wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz gry edukacyjne dla 5 latków, które doskonale rozwijają wszystkie umiejętności adekwatne do wieku dziecka. Można z nich korzystać w domu, a także w przedszkolach czy gabinetach terapeutycznych. W domu są miłym sposobem na spędzenie wspólnie czasu oraz zacieśnianie więzi rodzinnych. W przedszkolu przełamują rutynę i stały schemat spędzania tam dnia. Z kolei w gabinetach terapeutycznych gry edukacyjne dla 5 latków odczarowują nudną terapię. Dzięki nim gabinet staje się miejscem przyjaznym dziecku i zachęca je do dodatkowej praktyki. Odpowiednie są także dla dzieci z różnego rodzaju wadami rozwojowymi, które utrudniają przyswajanie nowych umiejętności, jak np. autyzm.
Gry edukacyjne dla 5 latki oraz 5 latka powinny uwzględniać również upodobania dziecka. Dlatego te same umiejętności u chłopców i dziewczynek można ćwiczyć na różne sposoby.
I tak np. umiejętność liczenia – dodawania i odejmowania – u chłopców może być rozwijana dzięki klockom geometrycznym. Tutaj liczenie łączy się też z biciem rekordów i tworzeniem największych konstrukcji. Ale dopiero policzenie ich pokaże, kto zbudował największą. Z kolei dziewczynki z chęcią zagrają w grę edukacyjną idealną dla 5 latki Dopasuj lody, która została pięknie zaprojektowana: pastelowe kolory, estetyczne obrazki i tematyka sprawią, że dzieci szybko zainteresują się grą.
Gry edukacyjne dla 5 latków mogą pomóc także w rozwoju percepcji słuchowej i tutaj doskonale sprawdzi się gra Tropimy dźwięki, w której dziecko musi zapamiętać dźwięki oraz odpowiednio dopasować je do wielorybów. Jednocześnie dziecko może spróbować stworzyć rytm, co również jest praktycznym ćwiczeniem z zakresu matematyki.
Oczywiście doskonałe do zabawy i uczenia zasad fair play będą takie gry jak Na grzyby, Podróż w czasie czy też Lemoniada – gra na spostrzegawczość.
Wszystkie dostępne w naszym sklepie gry edukacyjne dla 5 latków są pięknie zaprojektowane, mają proste zasady i zachęcają dzieci do nauki pokazując im, że może ona przybierać różne formy. Już dziś zadbaj o uśmiech na twarzy swojej pociechy i podaruj mu grę edukacyjną dla 5 latka!

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK