Białe Czy Czarne?

Cena:

68,00 

Na stanie

AA075

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

 


 Białe czy czarne

SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA

SIĘ przeznaczona jest dla dzieci:

– zagrożonych dysleksją i dyslektycznych

– z trudnościami w nauce języka polskiego i obcego
– z zaburzeniami rozwojowymi, w tym autystycznych, z zespołem Aspergera, alalią, afazją dziecięcą
– także dla dzieci zdrowych, którym rodzice i opiekunowie chcą pomóc w usprawnieniu systemu językowego

Zadania zawarte w grze rozwijają pamięć, analizę i syntezę wzrokową, uczą logicznego myślenia, naśladowania, kontynuowania i uzupełniania sekwencji, uczą analizowania wzoru od strony lewej do prawej, linijka w linijkę, zgodnie z kierunkiem czytania.

I. Analiza i synteza wzrokowa

Dzieci mają za zadanie ułożyć klocki według podanego wzoru w książeczce, analizując wzór od lewej do prawej strony, linijka w linijkę.

Ćwiczenia te są przydatne w terapii neurobiologicznej, stymulacji ogólnorozwojowej, terapii logopedycznej, reedukacyjnej.

Zadania zawarte w grach rozwijają pamięć, analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową, uczą logicznego myślenia, naśladowania i tworzenia sekwencji, przygotowują do nauki czytania i pisania.

Zabawy można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej w domu, przedszkolu i szkole.


– 16 kwadratowych dwustronnych elementów tekturowych
– 2 prostokątne elementy dwustronne tekturowe
– 4 nieregularne elementy dwustronne tekturowe
– zbindowana książeczka, 61 stron laminowanych ze wzorami
– instrukcja ćwiczeń
– woreczek na elementy
– pudełko tekturowe

Autor: Agnieszka Bala

Białe czy czarne pochodzi z kolekcji wydawnictwa Arson. Firma ta oferuje setki produktów umożliwiających pracę edukacyjną z dziećmi. W naszym sklepie pomagamy rodzicom i terapeutom w zamówieniu kompleksowych materiałów nieodzownych w terapii wg Metody Krakowskiej®, duża część pochodzi właśnie z oferty Arson.

Oferta marki Arson zawiera np.:: pomoce terapeutyczne, gry edukacyjne oraz publikacje dla nauczycieli. Chociaż w naszym sklepie internetowym koncentrujemy się na dostarczaniu zestawów przydatnych w terapiach dzieci z problemami rozwojowymi, to mnóstwo z oferowanych produktów perfekcyjnie sprawdza się jako pomoce logopedyczne dla prawidłowo rozwijających się dzieci. Artykuły marki Arson znajdziesz w naszym sklepie online między innymi w następujących działach: ćwiczenia lewopółkulowe, percepcja wzrokowa, kategoryzacje, analiza i synteza wzrokowa, a także książki o rozwoju dziecka. Mają Państwo jakieś pytania dotyczące produktu Białe czy czarne? Gorąco zapraszamy do lub przez profil na Facebooku.

Białe Czy Czarne? - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK