Pomoce logopedyczne

Pomoce dla dzieci

Polecamy pomoce logopedyczne odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Pomoce dostosowane są do pracy już z najmłodszymi. Praca logopedyczna nie opiera się jedynie na ćwiczeniu artykulacji i stymulacji rozwoju narządów artykulacyjnych. Istotną częścią tej pracy są ćwiczenia stymulujące rozwój mowy. To właśnie dzięki wczesnej diagnozie możliwa jest niwelacja wad wymowy, wczesna interwencja opóźnionego rozwoju mowy lub wykrycie innych zaburzeń rozwojowych widocznych w mowie dziecka. Praca logopedyczna nie ogranicza się jedynie do zajęć w gabinecie. Pozostałą pracę powinien kontynuować rodzic w domu z dzieckiem, a do tego potrzeba odpowiednich pomocy logopedycznych. Im bardziej rzetelnie są wprowadzane w czyn wskazówki logopedy/ terapeuty – tym lepsze efekty przynoszą ćwiczenia z dzieckiem. W kategorii pomoce logopedyczne sklep znajdą Państwo szereg profesjonalnych pomocy niezbędnych w terapii dzieci autystycznych.

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 475 wyników

Pomoce logopedyczne sklep dla 3 latka

Dziecko mając 3 lata dobrze posługuje się mową: wypowiada zdania, zadaje pytania i coraz bieglej rozumuje relacje przyczynowo-skutkowe. W jego mowie pojawiają się coraz więcej nowych słów, a wymowa jest zrozumiała dla dorosłych, także tych spoza środowiska rodzinnego.

Z oferowanych pomocy logopedycznych dla 3-latka polecamy samogłoski w przeróżnej formie oraz serię sylabek wydanych w formie zwierzątek i ich atrybutów. W ciekawy sposób wprowadzają one dziecko w świat sylab i prostych tekstów.

Do nauki globalnego czytania polecamy pomoce wydawnictwa Arson. Nie tylko znajdą Państwo ciekawe i barwne materiały do wprowadzenia każdej części mowy, ale także utrwalenie odmiany fleksyjnej.

Do ćwiczeń percepcji słuchowej sprawdzoną pomocą jest “Pies sekwencyjny”. Ciekawa forma ćwiczenia pomaga w skupieniu uwagi dziecka i zwiększeniu jego motywacji do pracy. A co za tym idzie- zwiększenia efektywności oddziaływań logopedycznych czy terapeutycznych.

W 3 roku życia dziecko potrafi bawić się w skomplikowane zabawy tematyczne odtwarzając to, co zaobserwowało w życiu codziennym wśród dorosłych. Z proponowanego asortymentu pomocy logopedycznych dla 3-latka odszukają Państwo wiele pomocy, które w formie zabawy przedstawiają naukę czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną® oraz w atrakcyjny sposób pomagają przeprowadzać zajęcia logopedyczne i terapeutyczne z dziećmi.

Polecamy także serię “Słucham i uczę się mówić” , książeczko z serii “Czytam mamie i tacie” oraz serię “Tycio i Pajda”. Wyposażone są w program słuchowy przygotowany w taki sposób aby zmaksymalizować efekty odbioru programu słuchowego przez dziecko.

Pomoce logopedyczne dla 2 latka

Dzieci w drugim roku życia rozwijają swoje umiejętności motoryczne i językowe w bardzo szybkim tempie. W tym wieku dzieci budują proste zdania złożone z dwóch wyrazów. Pragną uwagi dorosłych oraz zależy im na wspólnej eksploracji otoczenia. W tym wyjątkowym i bardzo ważnym okresie warto zwrócić uwagę na to, aby dziecko nabywa wymagane umiejętności do dalszego rozwoju mowy. Wydawnictwo Arson oferuje szereg pomocy logopedycznych dla 2-latka przydatnych w budowaniu systemu językowego dzieci w tym wieku. Ponadto, liczne pomoce do nauki czytania Metodą Symultaniczno – Sekwencyjną®, przykują uwagę nawet największego “wiercipiętka”. W okresie tak dynamicznych zmian w rozwoju dziecka warto pamiętać o odpowiedniej stymulacji słuchowej w formie programu słuchowego “Słucham i uczę się mówić” oraz “Czytam mamie i tacie”. Pomoce logopedyczne wydawnictwa WiR oraz CMK pomagają w stymulacji percepcji wzrokowej i słuchowej już u najmłodszych dzieci. Niezwykle ważna jest jak najwcześniejsza stymulacja wszechstronnego rozwoju dziecka, ponieważ dzięki wysokiej neuroplastyczności mózgu, można osiągnąć piękne efekty oddziaływań logopedycznych oraz terapeutycznych. Nasza Księgarnia proponuje serię pomocy z Puciem, chłopcem którego uwielbiają dzieciaki. Dzieci chętnie śledzą dalsze losy Pucia w wybranych sytuacjach społecznych, chętnie uczą się od niego poszczególnych części mowy, kategoryzowania, a nawet czytania. Dostępnych jest wiele zabawek, lalek, mebelków i pacynek niezbędnych do prowadzenia zajęć w formie zabawy, czyli w najbardziej przystępny sposób dla dzieci.

Pomoce logopedyczne dla dzieci

Najważniejsza w terapii logopedycznej jest zabawa. Dlatego w tym dziale znajdą Państwo wszystkie potrzebne pomoce logopedyczne do pracy z dziećmi już w wieku poniemowlęcym, oraz z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podtrzymanie zainteresowania i motywacji do wspólnej pracy podczas zajęć bardzo często zależy od atrakcyjności dobranych materiałów dydaktycznych.

Polecamy szereg pomocy logopedycznych dla dzieci prezentujących sylaby w ciekawej dla dzieci formie, na przykład jako pieski i ich kostki albo lody z wafelkami. Zadaniem dziecka jest dobranie do siebie elementów zawierających taką samą sylabę.

Do ćwiczeń odmiany fleksyjnej posiadamy pomoce wyposażone w barwne ilustracje przykuwają uwagę i zachęcają dziecko do powtarzania, brania udziału w ćwiczeniach. W asortymencie posiadamy wszelkie potrzebne pomoce logopedyczne do budowania systemu językowego, tzn. do nauki mowy i jej użycia.

Jak wprowadzić użycie przyimków? Z pomocami Wydawnictwa Centrum Metody Krakowskiej to zadanie staje się łatwiejsze a dzieci szybciej uczą ujmowania się tego typu relacji. Seria “Logotomy” pomaga w utrwalaniu wszelkich niezbędnych głosek w mowie dziecka.

Posiadamy także liczne gry logopedyczne i wierszyki wspomagające pracę logopedyczną. Oferujemy szeroki wybór pomocy do stymulowania percepcji słuchowej, w tym programy słuchowe rekomendowane w terapii Metodą Krakowską®. Jak wiadomo w komunikacji nie chodzi jedynie o umiejętność mówienia i słuchania, ale także potrzebna jest zdolność oceny stanów emocjonalnych drugiej osoby, przewidywania jej myśli i adekwatnego zachowania się.

W tym dziale znajdą Państwo wszystkie pomoce logopedyczne dla dzieci potrzebne w kształtowaniu tych bezcennych umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Pomoce logopedyczne dla dzieci z autyzmem

W tym dziale znajdą Państwo wszelkie pomoce logopedyczne potrzebne do terapii dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju, zgodne z założeniami Metody Krakowskiej®. Oferujemy pomoce logopedyczne pomocne w programowaniu języka, czyli nauce języka polskiego na zasadzie nauki języka obcego. Posiadamy gotowe zestawy do pracy stolikowej z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (między innymi dla dzieci: z autyzmem, Zespołem Aspergera, dysleksją, Zespołem Downa).

Skuteczna terapia powinna obejmować wszystkie obszary rozwoju dziecka. W tym dziale znajdą Państwo niezbędne do terapii programy słuchowe i pomoce do budowania języka w umyśle dziecka. Spośród tych pozycji można dobrać nie tylko pomoce logopedyczne potrzebne do pracy nad poszczególnymi sferami rozwoju, ale także wybrać te, które będą dostosowane do poziomu i potrzeb dziecka. Seria “Moje sylabki” pomaga w nauce czytania Metodą Symultaniczno- Sekwencyjną® i prowadzi przez kolejne jej etapy.

Seria “Wczesne Wspomaganie Rozwoju” jest przystosowana do ćwiczeń już we wczesnym stadium terapii z dziećmi w wieku niemowlęcym lub uczącym się dzielenia wspólnego pola uwagi.

Zestawy “Autyzm- ćwiczenia stolikowe” są niezwykle pomocne na początku terapii dzieci z autyzmem i pomagają dostosować odpowiedni poziom ćwiczeń do możliwości dziecka.

Dla starszych dzieci oraz tych bardziej zaawansowanych w terapii przeznaczone są pomoce do ćwiczeń odmiany fleksyjnej, kostki z historyjkami obrazkowymi, liczne książeczki i gry logopedyczne uatrakcyjniające każde zajęcia.

W naszym dziale znajdą Państwo liczne pomoce logopedyczne do ćwiczeń rozumienia i ujmowania relacji przyczynowo- skutkowych, rozumienia i nazywania emocji. Bardzo ważna w pracy z dziećmi autystycznymi jest praca nad relacjami społecznymi i emocjonalnymi. Takie zajęcia pomogą w przygotowaniu dzieci do kontaktu z rówieśnikami i wspólnych zabaw.

Pomoce logopedyczne

Polecamy pomoce logopedyczne odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Pomoce dostosowane są do pracy już z najmłodszymi dziećmi. Można także znaleźć pozycje odpowiednie do pracy ze starszymi dziećmi. Zajęcia przynoszące radość i przyjemność z nauki to klucz do sukcesu. W kategorii pomoce logopedyczne sklep znajdą Państwo szereg profesjonalnych pomocy niezbędnych w terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Pomoce logopedyczne dla logopedów i innych specjalistów

Polecamy szeroki wybór pomocy dydaktycznych, które będą sprawdzać się na zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Można tu odnaleźć gry, książki oraz akcesoria niezbędne podczas zajęć logopedycznych. Jak wiadomo, zajęcia logopedyczne obejmują stymulację szeroko rozumianego rozwoju mowy. Ze względu na różnorodność diagnoz jakie otrzymują dzieci, ich potrzeby i możliwości niekiedy bardzo się od siebie różnią. Dlatego bogata oferta pomocy logopedycznych umożliwia dostosowanie materiału i przebiegu zajęć do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Dzięki profesjonalnym pomocom i narzędziom, specjaliści mogą dokonać adekwatnej diagnozy i oceny rozwoju dziecka, tym samym podjąć skuteczne działania stymulujące jego rozwój. Im wcześniejsza stymulacja rozwoju, tym większa szansa na większe i szybsze postępy dziecka.

Pomoce logopedyczne dla przedszkola

Nauczyciele przedszkolni także potrzebują pomocy logopedycznych aby uatrakcyjnić zajęcia grupowe z dziećmi oraz w celu prowadzenia skutecznych oddziaływań profilaktycznych. Poprzez ciekawe gry i zabawy można z łatwością zaangażować dzieci w proponowane aktywności, a to sprzyja zwiększeniu liczby powtórzeń danego ćwiczenia. Dostępność ciekawych pomocy wraz z dołączonymi do nich scenariuszami oraz instrukcjami sprawia, że plan i realizacja zajęć jest łatwa i przyjemna. Nauka w wieku przedszkolnym to przede wszystkim dobra zabawa i taką formę zajęć umożliwiają oferowane pomoce logopedyczne.

Pomoce logopedyczne do pracy Metodą KrakowskąⓇ

Logopedzi, terapeuci oraz inni specjaliści pracujący Metodą KrakowskąⓇ bardzo sobie cenią szeroki wybór pomocy logopedycznych, a zwłaszcza tych, które są kompatybilne z Symultaniczno-Sekwencyjną Nauką CzytaniaⓇ oraz z zasadami Metody KrakowskiejⓇ. Takich pomocy logopedycznych jest coraz więcej, ponieważ zauważono wysoką skuteczność pracy według zasad Metody KrakowskiejⓇ w wypadku wszystkich dzieci, w tym tych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, m. in. : Zespół Aspergera, autyzm, afazja, dysleksja, Zespół Downa. Różnorodna oferta pomocy logopedycznych umożliwia częstą zmianę materiału podczas zajęć, aby pobudzać rozwój kory mózgowej dziecka wykorzystując jego wrodzoną ciekawość i wywołując zaskoczenie nowymi aktywnościami oraz zabawkami.

Pomoce logopedyczne do pracy w domu

Jak wiadomo, zajęcia prowadzone przez logopedę wymagają od rodzica kontynuacji tych oddziaływań w domu. Niekiedy trudno rodzicom znaleźć na to czas, a gdy się to uda, to ich pociechy nie zawsze są chętne do współpracy. Proponujemy szereg pomocy logopedycznych, w tym wiele gier i zabawek uatrakcyjniających wykonywanie ćwiczeń i aktywności zalecanych przez specjalistę. Dzięki tym pomocom, czas spędzony na nauce jest przyjemnością zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Taki czas jest też okazją do budowania i wzmacniania łączących ich więzi. Taki czas jest bezcenny zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK