Nazwa produktu:

Wyrażenia Dźwiękonaśladowcze-Słucham I Uczę Się Mówić

Cena:

22,00 

Na stanie

AA064

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Wyrażenia Dźwiękonaśladowcze- słucham i uczę się mówić

Wykrzyknienia i wyrażenie dźwiękonaśladowcze pojawiają się pod koniec pierwszego roku życia dziecka. Pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju mowy i komunikacji. Dla wielu dzieci jeszcze przez kolejne dwa lata pozostają jedynym sposobem przekazywania znaczeń.
Onomatopeje w naturalny sposób umożliwiają dziecku ćwiczenie kompetencji komunikacyjnej (umiejętności porozumiewania się) i artykulacji. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze i wykrzyknienia zbudowane są najczęściej z sylaby otwartej, najłatwiejszej artykulacyjnie, ale pojawiają się tu niemal wszystkie spółgłoski z systemu języka. Dzięki temu dziecko ma możliwość ćwiczenia wymowy także trudnych spółgłosek, ale w ułatwionej sytuacji komunikacyjnej.
Wyrażenia dźwiękonaśladowcze nazywają nie tylko zwierzęta, ale także przedmioty i zjawiska dziejące się wokół dziecka. Pełnią tym samym rolę rzeczownika, czasownika, przymiotnika i przysłówka. Budują w ten sposób system językowy dziecka, pozwalający mu opowiadać o otaczającym świecie.
Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy oraz z zaburzeniami komunikacji językowej opanowanie wyrażeń dźwiękonaśladowczych i wykrzyknień jest niezwykle ważne ponieważ buduje pewność skutecznej komunikacji.
Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami klinicznymi. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców dźwiękowych oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu.

Pomoc przeznaczona jest dla dzieci:
– dwujęzycznych
– niedosłyszących
– z niezakończonym rozwojem mowy
– z wadami wymowy
– z afazja i alalią
– z zaburzeniem komunikacji językowej
– z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi

Praca z książeczką Wyrażenia dźwiękonaśladowcze poprawia koncentrację i uwagę dziecka oraz jest drugim etapem w nauce czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

Książeczka: oprawa miękkaŚrodek: 24 strony z ilustracjami + płytka CDAutor: Jagoda CieszyńskaLektor: Jagoda Cieszyńska ISBN 978-83-61022-16-9

Zestaw Wyrażenia dźwiękonaśladowcze pochodzi z kolekcji polskiego wydawnictwa Arson. Firma ta oferuje setki produktów ułatwiających pracę logopedyczną z dziećmi w różnym wieku. W naszym sklepie pomagamy w zamówieniu kompleksowych materiałów edukacyjnych nieodzownych w terapii Metodą Krakowską®, sporo pochodzi właśnie z asortymentu Arson.

Oferta firmy Arson obejmuje między innymi: pomoce dydaktyczne, rozmaite ćwiczenia słuchowe, a także specjalistyczne publikacje. Chociaż w naszym sklepie internetowym skupiamy się na dostarczaniu produktów przydatnych w terapiach dzieci z zaburzeniami rozwoju, to wiele oferowanych produktów fantastycznie sprawdza się jako pomoce logopedyczne dla prawidłowo rozwijających się dzieci. Produkty marki Arson opublikowaliśmy w naszym sklepie między innymi w działach: układanki lewopółkulowe, nauka czytania, nauka pisania, wczesne wspomaganie rozwoju oraz książki o rozwoju dziecka. Masz jakiekolwiek pytania dotyczące zestawu Wyrażenia dźwiękonaśladowcze? Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez FB.

Wyrażenia Dźwiękonaśladowcze-Słucham I Uczę Się Mówić - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK