Zabawki edukacyjne dla 2 latków

Pomoce dla dzieci

Dziecko 2 letnie zaczyna uczyć się samodzielności, nadal rozwija umiejętności w zakresie małej i dużej motoryki, a przede wszystkim poznaje świat. Zaczyna coraz więcej rozumieć, ale do odkrycia jest jeszcze dużo. Dlatego aby wspomóc prawidłowy rozwój dziecka koniecznie zaopatrz się w zabawki edukacyjne dla 2 latków. Oferujemy produkty odpowiednie do wykorzystywania podczas zabawy w domu, jak i w placówkach terapeutycznych oraz żłobkach. Sprawdź pełną ofertę i wspólnie odkrywajcie świat i kreatywne zabawki dla 2 latka!

Gry edukacyjne
edukacyjne gry

Wyświetlanie 1–36 z 91 wyników

Zabawki edukacyjne dla 2 latków – jakie?

Każda zabawka edukacyjna dla 2 latka powinna być przede wszystkim dobrana indywidualnie pod dziecko. Należy pamiętać o tym co lubi, czego nie. Najważniejsze jednak by była dopasowana pod kątem etapu rozwoju. Dzieci 2 letnie przeżywają wiele emocji. W ciągu raptem kilku minut może ich dotknąć cały wachlarz, a nastrój zmienia się jak w kalejdoskopie w ciągu kilku sekund. Dzieci w tym wieku nie potrafią nazwać wszystkiego co czują, czasem mają z tym problemy. Dlatego ważne jest mówienie do dziecka, opisywanie tego co się wydarzyło, jak się dziecko czuło, co przeżywało. Aktywne słuchanie i powtarzanie po dorosłych jest normą dla tego wieku, dlatego zabawki, które to wspomogą są niezwykle cenne.
Zabawka edukacyjna dla 2 latka powinna być też dla niego prosta w obsłudze, ponieważ to również czas, gdy dziecko zaczyna uczyć się samodzielności i coraz więcej rzeczy chce robić samo.

Kreatywna zabawka dla 2 latka – wybierz odpowiednią

Dzieci w tym wieku zaczynają wypowiadać pierwsze zdania, które są złożone z minimum 2 słów. Potrafią krótko opisywać to co widzą nazywając przedmioty, osoby, zjawiska. Dlatego na tym etapie warto wprowadzić zabawki edukacyjne, które wspomogą rozwój mowy dziecka, poszerzą jego słownictwo, a przede wszystkim wspomogą w prawidłowym rozwoju aparatu mowy. I jak już zostało wspomniane samo siedzenie i ćwiczenie „na sucho” może nie być dla malucha wystarczające. Tutaj powinny wkroczyć kreatywne zabawki dla 2 latków.
Takimi są np. Nakarm wieloryba. Dziecko bawiąc się poznaje rożne kształty i kolory. Karmiąc wieloryba uczy się zabawy i dbania o innych. Elementy zabawki są idealne dla małych rączek, dlatego podopieczni z chęcią celują w otwór na górze wieloryba, ćwicząc przy tym prawidłowy chwyt, koordynację oko-ręka oraz małą motorykę.
Kreatywna zabawka dla 2 latka powinna uwzględniać także możliwości ruchowe. Tutaj cały czas odbywa się rozwój umiejętności w zakresie małej i dużej motoryki. Chociaż podstawowa umiejętność chwytania przedmiotów jest już opanowana, to jednak chwytanie mniejszych elementów czy też uczenie nowych ruchów jest bardzo ważne. Tu z pomocą przychodzi np. tablica edukacyjna z zamkami. W tym zakresie sprawdzają się także różnego rodzaju klocki do budowania prostych konstrukcji. Z pomocą kolorowych klocków można także zacząć uczyć dziecko rozpoznawania kolorów oraz grupowania ich.
Kreatywne zabawki dla 2 latka, chłopca, które sprawiają że rozwinie on swoją małą motorykę to m.in. Układanka kształty i kolory. Idealna na prezent także dla dziewczynki. Mogą w nią grać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Obecność opiekuna umożliwia pokazanie prawidłowego wzorca ruchowego, które dziecko naśladuje. Chwyt pęsetą nie należy do najłatwiejszych, dlatego aby nie wywoływać u dziecka uczucia zniechęcenia, rodzic w śmieszny sposób może pokazać, że jemu też się nie zawsze udaje. Taka zabawa daje dziecku do zrozumienia, że nie zawsze wszystko wychodzi od razu, ale że nie warto się poddawać.

Emocje u 2 latków – wybierz odpowiednią zabawkę edukacyjną dla 2 latka

Niezwykle istotne w rozwoju dziecka są emocje. Opiekunowie odruchowo starają się chronić malca przed przykrymi sytuacjami. Zamiast tego wolą tworzyć wyłącznie szczęśliwe momenty. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale warto nauczyć je, że mogą się zdarzyć sytuacje, które wywołają smutek. W tym celu można wykorzystać kreatywne zabawki dla 2 latki w postaci kukiełek. Wykonane z różnych materiałów zapoznają dziecko z różnymi fakturami, materiałami, co jest istotne pod kątem sensoryki. Ale takie kukiełki pozwalają na zabawę w teatrzyk. Rodzic wymyślając historyjkę może wymyślać różne scenariusze, w których pojawią się emocje. Nazywając je i robiąc do tego minki dziecko uczy się ich rozpoznawania.
Zresztą taka wspólna zabawa też jest niezwykle istotna dla dziecka. Od chwili narodzin w dziecku kształtuje się uczucie przywiązania. Opiekunowie są bezpieczną bazą, której obecność jest niezwykle cenna. Zabawki edukacyjne dla 2 latki powinny też uwzględniać różnicę w rozwoju emocjonalnym. Dziewczynki częściej wykazują zachowania opiekuńcze niż chłopcy, dlatego dobrą zabawką edukacyjną dla nich są właśnie różnego rodzaju lalki, którymi można się opiekować. Rolą opiekuna jest wskazanie jak należy to robić.

Dlaczego zabawki edukacyjne dla 2 latka powinny być zróżnicowane?

2 latek to istota niezwykle energiczna i potrzebuje dużo ruchu. Odkrywa świat wszystkimi zmysłami, ale żeby to robić dobrze, musi się dużo ruszać. Pamiętaj też, że chociaż na tym etapie możesz już uczyć dziecko różnych istotnych rzeczy, to nie da się tego zrobić przez dłuższy czas. Czas skupienia takiego malucha jest bardzo krótki dlatego zabawki edukacyjne dla 2 latka powinny być zróżnicowane. W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór produktów, który pozwoli Ci na łatwe zainteresowanie nimi tak małego dziecka. Nawet jeśli zakupisz produkty, które rozwijają te same umiejętności, to już wybór innych wzorów sprawi, że dla malucha będzie do zupełnie inna zabawa.
W ofercie naszego sklepu znajdziesz różnorodne zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat, które dopasujesz do zainteresowań oraz temperamentu Twojego dziecka. Bogaty wybór sprawia, że placówki edukacyjne (żłobki, przedszkola) oraz terapeuci również mogą zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki dla podopiecznych i pacjentów.

Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK