Nazwa produktu:

Kocham Czytać, Zeszyt 1- Samogłoski

Cena:

12,99 

Na stanie

AE022

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Kocham Czytać, Zeszyt 1 – Samogłoski

Zeszyt 1 Kocham czytać to pierwszy etap czytania, ponieważ wprowadza proste samogłoski takie jak a,u, i. Nauka zaczyna się od powtarzania co angażuje obie półkule mózgowe. Kolejnym etapem jest wskazywanie paluszkiem przez dziecko danej samogłoski- czyli rozumienie. Ostatni etap polega na czytaniu czyli nazywaniu.

Powtarzanie, rozumienie i nazywanie to 3 etapy uczenia się mowy przez dziecko, naśladowanie wymienionych kroków pozwala na rozwój.
Wczesna nauka czytania wpływa na kształtowanie się asymetrii półkulowej, która jest konieczna do opracowywania informacji językowych. Badania neuropsychoogów dowiodły, że wszechstronna stymulacja językowa, nauka czytania i pisania będzie sprzyjać stopniowemu kształtowaniu przewagi lewej półkuli w procesach werbalnych- co jest warunkiem do szybkiego czytania ze zrozumieniem.
Książka Kocham czytać została stworzona w taki sposób aby dziecko mogło przede wszystkim skupić się na czytaniu samogłosek, są one bardzo wyraźne na każdej stronie, która przedstawia sytuację adekwatną do sposobu wymawiania poszczególnej samogłoski np “O! samolot”.
Dzięki temu, że książeczki z serii kocham czytać są cienkie, nie zniechęcają dzieci do nauki czytania, służą jako małe dawki w poznawaniu liter-samogłosek. Ilustracje przedstawiane na każdej stronie są kolorowe.

Przykłady ćwiczeń w Blogu juniora

Wprowadza samogłoski prymarne – a, u, i według sposobu, który powtarza się przy każdym nowym materiale. Samogłoski przyporządkowane są do różnych sytuacji z życia malucha, tak aby mogły służyć komunikacji.
Dzięki umiejętności odczytywania i wypowiadania samogłosek dziecko może samodzielnie czytać specjalnie skonstruowane książeczki.

Autor Jagoda Cieszyńska
Klasa: pięciolatki
Oprawa broszurowa
Format 6,3×7,9cm
Liczba stron 20

Firma Wydawnictwo Edukacyjne aktywnie działa na krajowym rynku już niemal 30 lat. Doskonałą jakość oferowanych przez WE pomocy terapeutycznych umoliwia m.in. ścisła współpraca z ważnymi placówkami badawczymi z całego kraju, np.: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Akademia Ignatium, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydawnictwo dostarcza artykuły dydaktyczne niezbędne w pomocy najmłodszym dotkniętym różnymi zaburzeniami i schorzeniami (np. Afazja, autyzm czy choroba Alzheimera). Wiele z dostarczanych przez WE artykułów efektywnie wykorzystuje się w pracy z Metodą Krakowską®. Do najpopularniejszych kolekcji artykułów oferowanych przez Wydawnictwo Edukacyjne należą między innymi: seria Kocham czytać, Przedszkolak kocha czytać, Ćwiczenia artykulacyjne oraz Słucham i wymawiam.

Urozmaicony dorobek wydawniczy marki obfituje w cenione specjalistyczne publikacje z zakresu różnych dziedzin tj.: gerontologia, psychologia oraz pedagogika. Książki wydawnictwa WE były systematycznie nagradzane w kręgach naukowych.

Kocham Czytać, Zeszyt 1- Samogłoski - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK