Trudne Głoski-Słucham I Uczę Się Mówić

Cena:

26,00 

Na stanie

AA039

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Trudne głoski- słucham i uczę się mówić

Płyta przeznaczona jest dla dzieci, które mają problemy ze słuchem fonemowym oraz z prawidłową artykulacją niektórych głosek, jak też dla dzieci dwujęzycznych.

Język polski zawiera głoski, których nie ma w wielu innych językach. Jest systemem spółgłoskowym, ma 85% spółgłosek i 15% samogłosek. Osoby uczące się języka polskiego jako drugiego lub obcego, dzieci z zaburzeniami słuchu fonemowego mają spore trudności z opanowaniem prawidłowej artykulacji niektórych głosek.

Dzieci dwujęzyczne mają kłopoty z prawidłową artykulacją ponieważ słuchając słów polskich “słyszą” w nich głoski drugiego języka w którym mówią i uczą się pisać i czytać. Między poszczególnymi językami istnieją duże rozbieżności dotyczące zasobu samogłosek i spółgłosek oraz wymowy, to właśnie jest przyczyną największych trudności – także dla cudzoziemców uczących się języka polskiego jako obcego.

Książeczka pięknie zilustrowana, głoski zapisane literami SZ, Ż, CZ, DŻ, Ć, DŹ, Ś, Ź zostały oznaczone śmiesznym ufoludkiem z trąbką zamiast ust.
Głoski C, DZ, S, Z – głoski “uśmiechowe” przy których widnieje zielony ufoludek z uśmiechem.

Pozostałe głoski również posiadają swoje ufoludkowe oznaczenia.
Czas trwania głosek w sylabie jest wydłużony, jak w poprzednich płytach.


Pozycja “Trudne głoski” dedykowana jest dla:
– dzieci dwujęzycznych
– dzieci z zaburzeniami słuchu fonemowego
– osób uczących się języka polskiego jako obcego.


Książeczka: oprawa miękkaŚrodek: 24 strony z 44 ilustracjami + płytka CDAutor: Jagoda Cieszyńska, Elżbieta WianeckaLektor: Elżbieta Wianecka ISBN 978-83-61022-11-4


“Trudne głoski” pochodzi z oferty wydawnictwa Arson. Firma ta dostarcza ponad sto produktów ułatwiających pracę logopedyczną z dziećmi. W Juniora.pl pomagamy rodzicom i terapeutom w zamówieniu komplementarnych pomocy przydatnych w terapii wg Metody Krakowskiej®, sporo pochodzi właśnie z asortymentu Arson.

Asortyment wydawnictwa Arson zawiera np.:: pomoce edukacyjne, rozmaite ćwiczenia słuchowe, a także publikacje dla nauczycieli. Chociaż w naszym sklepie internetowym koncentrujemy się przede wszystkim na dostarczaniu materiałów mających zastosowanie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju, to wiele proponowanych kolekcji idealnie sprawdza się jako pomoce logopedyczne dla zdrowych dzieci. Produkty marki Arson znajdą Państwo w naszym katalogu między innymi w działach: ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania, kategoryzacje, pomoce logopedyczne, a także książki o rozwoju dziecka. Jeśli nasuwają się Państwu jakieś pytania dotyczące produktu “Trudne głoski” ? Gorąco zachęcamy do lub przez profil na Facebooku.

Trudne Głoski-Słucham I Uczę Się Mówić - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK