Samogłoski I Wykrzyknienia- Słucham I Uczę Się Mówić

Cena:

22,00 

Na stanie

AA057

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Samogłoski i wykrzyknienia- słucham i uczę się mówić

Prawidłowa artykulacja samogłosek ma zasadnicze znaczenie dla wyrazistości wymowy, a tym samym do bycia rozumianym. Małe dziecko rozpoczyna ćwiczenie wokalizowania samogłosek już pod koniec drugiego miesiąca życia. W gaworzeniu niemowlęcym można usłyszeć wiele samogłosek, które nie występują w języku polskim. Dopiero w szóstym miesiącu życia utrwalają się samogłoski charakterystyczne dla języka etnicznego.

Należy pamiętać, że kategorie samogłoskowe mają znacznie większą niż spółgłoski skłonność do nakładania się na siebie. Samogłoski mają także wiele wariantów regionalnie i społecznie uwarunkowanych.

To właśnie po brzmieniu samogłosek można łatwo rozpoznać, czy ktoś urodził się wychował na Śląsku, czy na Wybrzeżu. Artykulacja samogłosek zdradza też nasze pochodzenie, gdy porozumiewamy się w obcym języku.

Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami klinicznymi. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców dźwiękowych oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu.

Pomoc przeznaczona jest dla dzieci:
– dwujęzycznych
– niedosłyszących
– z niezakończonym rozwojem mowy
– z wadami wymowy
– z afazja i alalią
– z zaburzeniem komunikacji językowej
– z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi

Praca z książeczką Samogłoski i wykrzyknienia poprawia koncentrację i uwagę dziecka oraz stanowi pierwszy etap w nauce czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

Książeczka: oprawa miękka
Środek: 24 strony z ilustracjami + płytka CD

Autor: Jagoda Cieszyńska
Lektor: Jagoda Cieszyńska
ISBN 978-83-61022-15-2

Przykłady ćwiczeń w Blogu juniora

Oferowany produkt Samogłoski i wykrzyknienia pochodzi z kolekcji wydawnictwa Arson. Marka ta dostarcza setki produktów wspierających pracę terapeutyczną z dziećmi w różnym wieku. W Juniora.pl pomagamy w zakupie komplementarnych materiałów nieodzownych w terapii Metodą Krakowską®, duża część pochodzi właśnie z asortymentu Arson.

Asortyment marki Arson obejmuje między innymi: pomoce specjalistyczne, gry edukacyjne oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Chociaż w naszej pracy skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu materiałów mających zastosowanie w terapiach dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to dużo proponowanych kolekcji perfekcyjnie sprawdza się jako pomoce dydaktyczne dla wszystkich dzieci.

Produkty firmy Arson znajdziesz w naszym sklepie między innymi w kategoriach: ćwiczenia lewopółkulowe, percepcja, kategoryzacje, pomoce logopedyczne oraz pomoce dydaktyczne przedszkole. Jeśli nasuwają się Państwu jakiekolwiek pytania odnośnie produktu Samogłoski i wykrzyknienia? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

Samogłoski I Wykrzyknienia- Słucham I Uczę Się Mówić - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK