Nazwa produktu:

Sylaby-Karty Logopedyczne

Cena:

120,00 

Na stanie

AA043

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Sylaby- karty logopedyczne

Nauka czytania sylab jest ważnym elementem terapii logopedycznej. Wspólne głośne czytanie sylab wywołuje aktywność obu półkul mózgowych oraz umożliwia budowanie struktury istmus w spoidle wielkim. Dzięki tym działaniom uruchomione zostają procesy kompensacyjne. To właśnie interakcje między półkulowe warunkują zmiany plastyczne uszkodzonych struktur mózgu.Badania przeprowadzone przez lek. med. dr nauk med. Barbarę Maciejewską udowodniły, że ćwiczenia w czytaniu zmieniają wzór aktywności mózgowej. Od wielu już lat wiadomo, że w sytuacji fleksyjnego języka polskiego umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem zdeterminowana jest możliwością czytania sylab. Wszystkie dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (dzieci z wadami wymowy, z niedokończonym rozwojem mowy, z Zespołem Downa i niepełnosprawnością intelektualną) mają utrudnione przetwarzanie języka w strukturach prawej półkuli mózgu i dlatego nie mogą uczyć się skutecznie czytać metodą analityczną (przez głoskowanie). Dotyczy to także dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, z afazją i alalią.Przygotowane zostały paradygmaty (zestawy) wszystkich sylab, zgodnie z zasadą maksymalnego ułatwiania dzieciom pierwszego etapu czytania. Sylaby zostały zapisane wielkim drukiem, czcionką bezszeryfową.
Umiejętność czytania sylab pozwoli dziecku szybko i skutecznie nauczyć się czytać i rozumieć
teksty pisane

Zestaw Sylaby zawiera:– 234 kartoniki formatu A6 zadrukowane w kolorze i dwustronnie zabezpieczone folią– 25 przekładek z oznaczeniem literowym

Zestaw Sylaby – karty logopedyczne pochodzi z asortymentu polskiego wydawnictwa Arson. Marka ta dostarcza ponad sto produktów wspomagających pracę logopedyczną z dziećmi. W naszym sklepie internetowym pomagamy rodzicom i terapeutom w zdobyciu kompleksowych pomocy dydaktycznych pomocnych w terapii wg Metody Krakowskiej®, duża część z nich pochodzi właśnie z asortymentu Arson.

Oferta marki Arson obejmuje między innymi: pomoce terapeutyczne, rozmaite ćwiczenia słuchowe, a także publikacje dla nauczycieli. Chociaż w sklepie juniora.pl koncentrujemy się przede wszystkim na dostarczaniu materiałów mających zastosowanie w terapiach dzieci z problemami rozwoju, to mnóstwo z oferowanych produktów wspaniale sprawdza się jako pomoce edukacyjne dla wszystkich dzieci. Produkty firmy Arson znajdą Państwo w naszym serwisie między innymi w następujących kategoriach: grafomotoryka, ćwiczenie ręki, matematyka dla dzieci, analiza i synteza wzrokowa, a także pomoce dydaktyczne przedszkole. Mają Państwo jakieś pytania dotyczące produktu Sylaby – karty logopedyczne? Serdecznie zachęcamy do albo przez platformę FB.

Sylaby-Karty Logopedyczne - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK