Szeregi

Cena:

42,31 

Na stanie

AC008

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Szeregi

Zestaw zawiera 64 elementy o wymiarach 6x6cm. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń polegających na kontynuowaniu szeregów i uzupełnianiu szeregów. Aby wykonać ćwiczenia polegające na naśladowaniu szeregów należy zaopatrzyć się w dwa zestawy elementów.

Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej – przytoczona najprostsza definicja ujmuje to, co najistotniejsze w języku mówionym i pisanym. Dzięki linearnemu porządkowi głosek w słowach i liter w wyrazach zapisanych możliwe jest budowanie znaczeń. Jakiekolwiek zakłócenie tego porządku nadaje wypowiedzeniu inny sens (kot : kto, nos : son, seton : notes). Liczne błędy w uszeregowaniu znaków językowych można obserwować u dorosłych osób z afazją, u dzieci z autyzmem, alalią i afazją dziecięcą, u uczniów z dysleksją, a także u osób uczących się języków obcych.


Podczas konstruowania szeregów do ćwiczeń stymulujących muszą być uwzględnione następujące cechy:

a) rosnąca wielkość (od najmniejszego do największego),

b) malejąca wielkość (od największego do najmniejszego),

c) stopniowe domykanie rysunku,

d) rosnąca intensywność barwy.


Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej

Produkt “Szeregi” wydawany jest przez znane Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie zestawy proponowane przez niniejszą placówkę stanowią ważną część posiadanego przez nas asortymentu, gdyż naszą ideą jest przede wszystkim dostarczanie kompleksowego wyposażenia niezbędnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli mają Państwo problem z odnalezieniem potrzebnych materiałów dydaktycznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® od lat jest skutecznie stosowana w terapii dzieci z objawami ze spektrum autyzmu, dysleksji czy alalii. W dużej mierze opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych u dzieci. Artykuły oferowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej udostępniamy w sklepie Juniora.pl między innymi w działach: logiczne myślenie, emocje i relacje społeczne, ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania – czytanie globalne oraz poprawna wymowa. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® systematycznie organizuje także przeróżne szkolenia kierowane do rodziców a także nauczycieli.

Szeregi - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK