Nazwa produktu:

SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA SIĘ 4W1

Cena:

155,00 

Na stanie

AA077

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Symultaniczne I Sekwencyjne Strategie Uczenia Się 4 W 1

Super Zestaw 4w1 Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się

Autorami są:
– Aleksandra Wianecka
– Agnieszka Bala

Wielofunkcyjny zestaw dla rodziców i terapeutów, który można wykorzystać do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wspaniała pomoc dla rodziców, którzy dbają o rozwój intelektualny swoich dzieci. Materiał dostosowany jest do pracy z dziećmi na różnym poziomie wiekowym czy terapii. Przydatny zarówno na początku terapii jak i na dalszym etapie, tak samo w pracy z dziećmi bardzo młodymi jak i starszymi.

Przy pomocy tych materiałów można wykonywać:
– ćwiczenie identyfikowania (naśladowanie wzoru)
– układanie sekwencji wzrokowych (naśladowanie, kontynuowanie, uzupełnianie)
– kategoryzację
– ćwiczenia pamięci
– ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej
– układanie układanek lewopółkulowych

i inne ćwiczenia, wszystko zależy od kreatywności rodzica lub terapeuty.


Ćwiczenia identyfikowania – ćwiczenie polega na naśladowaniu wzoru ułożonego przed dorosłego lub naśladowaniu wzoru z gotowego paska. Ćwiczenia można podzielić na następujące etapy:
1. Naśladowanie wzoru ułożonego przez dorosłego
2. Naśladowanie trzyelementowego wzoru przygotowanego na pasku
3. Naśladowanie czteroelementowego wzoru przygotowanego na pasku
4. Naśladowanie pięcioelementowego wzoru przygotowanego na pasku

Układanie sekwencji – jest to ćwiczenie lewopółkulowe. W zestawie znajdują się paski wzorcowe do naśladowania, kontynuowania i uzupełniania sekwencji dwu, trzy, cztero-elementowych.
Zadania dostosowane są do pracy z dziećmi na różnym poziomie pracy, dlatego jest przydatny zarówno na początku terapii jak i późniejszym czasie.

Kategoryzacja – zestaw służy do budowania kategorii według następujących cech: koloru, wielkości lub kształtu. Można też tworzyć kategorie
pomijając jedną cechę, np rozdzielanie figur według koloru bez względu na kształt.

Ćwiczenia pamięci – osoba dorosła prezentuje gotowy wzór na pasku lub układa z figur. Prezentuje przez 3 sekundy następnie zakrywa wzór kartką. Zadaniem dziecka jest odtworzenie wcześniej pokazanego układu z pamięci.

Ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej figury można wykorzystać do układania wzorów. Osoba dorosła rozkłada figury, zadaniem dziecka jest ułożenie identycznego układu pod spodem.

Układanki lewopółkulowe – ważne ćwiczenie usprawniające lewą półkulę mózgu. Wykorzystując kwadraty o różnych kolorach osoba dorosła układana dowolny wzór a dziecko pod spodem z zachowaniem kolejności od lewej do prawej, układa identyczny układ elementów.

Zestaw mimo dość wyższej ceny warty polecenia!

Zaletami są:
– porządne wykonanie,
– obszerna instrukcja z propozycjami ćwiczeń;
– duża ilość pasków wzorcowych oraz figur geometrycznych wykonanych z trwałego materiału, poręczne dla małych rączek;
– kartonowe, pojemne pudełko.

Zestaw zawiera:

141 zafoliowanych, na tekturze pasków wzorcowych
72 elementy plastikowe (figury w dwóch rozmiarach i czterech kolorach)
– instrukcje gier i zabaw
– opakowanie

Produkt Zestaw 4w1 Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się pochodzi z oferty wydawnictwa Arson. Firma ta oferuje ponad sto produktów ułatwiających pracę logopedyczną z najmłodszymi. W sklepie Juniora.pl pomagamy w zakupie komplementarnych pomocy dydaktycznych nieodzownych w terapii Metodą Krakowską®, sporo z nich pochodzi właśnie z oferty Arson.

Asortyment marki Arson obejmuje między innymi: pomoce specjalistyczne, rozmaite ćwiczenia słuchowe oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Chociaż w naszym sklepie internetowym koncentrujemy się na zapewnieniu pomocy mających zastosowanie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to większość oferowanych produktów kapitalnie sprawdza się jako pomoce edukacyjne dla wszystkich dzieci. Produkty wydawnictwa Arson znajdą Państwo w naszym sklepie między innymi w kategoriach: ćwiczenia lewopółkulowe, percepcja wzrokowa, kategoryzacje, logiczne myślenie oraz pomoce dydaktyczne przedszkole. Masz jakieś wątpliwości odnośnie produktu Zestaw 4w1 Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się? Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez FB.

Opinie

  1. Emilia

    Super pomoc! W niewielkim pudełku mieści się nieskończenie wiele możliwości. Za pomocą figur można wykonać różne ćwiczenia, a to z kolei uczy dziecko stosowania różnych reguł podczas rozwiązywania zadań na tym samym materiale (np. kategoryzacja według koloru, kształtu czy wielkości). Bardzo dobra jakość wykonania.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA SIĘ 4W1 - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA SIĘ 4W1 - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK