Nazwa produktu:

Symultaniczne I Sekwencyjne Strategie Uczenia Się 4W1

Cena:

155,00 

Na stanie

AA077

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Symultaniczne I Sekwencyjne Strategie Uczenia Się 4 W 1

Super Zestaw 4w1 Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się

Autorami są:
– Aleksandra Wianecka
– Agnieszka Bala

Wielofunkcyjny zestaw dla rodziców i terapeutów, który można wykorzystać do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wspaniała pomoc dla rodziców, którzy dbają o rozwój intelektualny swoich dzieci. Materiał dostosowany jest do pracy z dziećmi na różnym poziomie wiekowym czy terapii. Przydatny zarówno na początku terapii jak i na dalszym etapie, tak samo w pracy z dziećmi bardzo młodymi jak i starszymi.

Przy pomocy tych materiałów można wykonywać:
– ćwiczenie identyfikowania (naśladowanie wzoru)
– układanie sekwencji wzrokowych (naśladowanie, kontynuowanie, uzupełnianie)
– kategoryzację
– ćwiczenia pamięci
– ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej
– układanie układanek lewopółkulowych

i inne ćwiczenia, wszystko zależy od kreatywności rodzica lub terapeuty.


Ćwiczenia identyfikowania – ćwiczenie polega na naśladowaniu wzoru ułożonego przed dorosłego lub naśladowaniu wzoru z gotowego paska. Ćwiczenia można podzielić na następujące etapy:
1. Naśladowanie wzoru ułożonego przez dorosłego
2. Naśladowanie trzyelementowego wzoru przygotowanego na pasku
3. Naśladowanie czteroelementowego wzoru przygotowanego na pasku
4. Naśladowanie pięcioelementowego wzoru przygotowanego na pasku

Układanie sekwencji – jest to ćwiczenie lewopółkulowe. W zestawie znajdują się paski wzorcowe do naśladowania, kontynuowania i uzupełniania sekwencji dwu, trzy, cztero-elementowych.
Zadania dostosowane są do pracy z dziećmi na różnym poziomie pracy, dlatego jest przydatny zarówno na początku terapii jak i późniejszym czasie.

Kategoryzacja – zestaw służy do budowania kategorii według następujących cech: koloru, wielkości lub kształtu. Można też tworzyć kategorie
pomijając jedną cechę, np rozdzielanie figur według koloru bez względu na kształt.

Ćwiczenia pamięci – osoba dorosła prezentuje gotowy wzór na pasku lub układa z figur. Prezentuje przez 3 sekundy następnie zakrywa wzór kartką. Zadaniem dziecka jest odtworzenie wcześniej pokazanego układu z pamięci.

Ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej figury można wykorzystać do układania wzorów. Osoba dorosła rozkłada figury, zadaniem dziecka jest ułożenie identycznego układu pod spodem.

Układanki lewopółkulowe – ważne ćwiczenie usprawniające lewą półkulę mózgu. Wykorzystując kwadraty o różnych kolorach osoba dorosła układana dowolny wzór a dziecko pod spodem z zachowaniem kolejności od lewej do prawej, układa identyczny układ elementów.

Zestaw mimo dość wyższej ceny warty polecenia!

Zaletami są:
– porządne wykonanie,
– obszerna instrukcja z propozycjami ćwiczeń;
– duża ilość pasków wzorcowych oraz figur geometrycznych wykonanych z trwałego materiału, poręczne dla małych rączek;
– kartonowe, pojemne pudełko.

Zestaw zawiera:

141 zafoliowanych, na tekturze pasków wzorcowych
72 elementy plastikowe (figury w dwóch rozmiarach i czterech kolorach)
– instrukcje gier i zabaw
– opakowanie

Produkt Zestaw 4w1 Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się pochodzi z oferty wydawnictwa Arson. Firma ta oferuje ponad sto produktów ułatwiających pracę logopedyczną z najmłodszymi. W sklepie Juniora.pl pomagamy w zakupie komplementarnych pomocy dydaktycznych nieodzownych w terapii Metodą Krakowską®, sporo z nich pochodzi właśnie z oferty Arson.

Asortyment marki Arson obejmuje między innymi: pomoce specjalistyczne, rozmaite ćwiczenia słuchowe oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Chociaż w naszym sklepie internetowym koncentrujemy się na zapewnieniu pomocy mających zastosowanie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to większość oferowanych produktów kapitalnie sprawdza się jako pomoce edukacyjne dla wszystkich dzieci. Produkty wydawnictwa Arson znajdą Państwo w naszym sklepie między innymi w kategoriach: ćwiczenia lewopółkulowe, percepcja wzrokowa, kategoryzacje, logiczne myślenie oraz pomoce dydaktyczne przedszkole. Masz jakieś wątpliwości odnośnie produktu Zestaw 4w1 Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się? Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez FB.

Symultaniczne I Sekwencyjne Strategie Uczenia Się 4W1 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK