Nazwa produktu:

Kategoryzacje Obrazkowe

Cena:

28,83 

Na stanie

AC018

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Kategoryzacje Obrazkowe
Zestaw składa się z 30 elementów.

W zestawie są obrazki z 6 kategorii (meble, owoce, pojazdy, ubranie, ptaki, zwierzęta).

Dokonywanie kategoryzacji wymaga dostrzegania cech wspólnych oraz różnicujących i jest warunkowane przez działanie zarówno lewej jak i prawej półkuli mózgu. Stanowi podstawę do nauki reguł społecznych i językowych.

Umiejętność dokonywania kategoryzacji jest warunkiem formowania się myślenia przez analogię, warunkującego uczenie się reguł gramatycznych języka etnicznego i języków obcych. Rozumowanie przez analogię umożliwia dostrzeżenie wspólnych elementów (podobieństw) w odmiennych sytuacjach, bądź stosowanie tych samych schematów rozumowania podczas rozwiązywania różnych zadań.


Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej


Produkt “Kategoryzacje obrazkowe” dostarczany jest przez znane Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce dydaktyczne dostarczane przez Centrum Diagnostyczne stanowią ważną część posiadanego przez nas asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest dostarczanie kompleksowego wyposażenia potrzebnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli napotkałeś problem z odnalezieniem potrzebnych artykułów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® od lat jest z powodzeniem stosowana w terapii dzieci z objawami ze spektrum zespołu Aspergera, dysleksji czy afazji. Przede wszystkim opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. Procesowi terapii towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych u dzieci. Pomoce terapeutyczne proponowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej zamieściliśmy w sklepie Juniora.pl między innymi w kategoriach: analiza i synteza wzrokowa, motoryka mała i duża, ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania oraz fleksja. Centrum Metody Krakowskiej cyklicznie organizuje również rozmaite kursy i szkolenia uwzględniające potrzeby rodziców oraz terapeutów.

Kategoryzacje Obrazkowe - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK