Dymensjonalna Diagnoza Rozwoju Dziecka

Cena:

69,00 

Na stanie

AC089

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Dymensjonalna Diagnoza Rozwoju Dziecka

Książka ma charakter fundamentalny zarówno z uwagi na swoją wartość naukową, jak i praktyczną. Stanowi wyjątkowo syntetyczny i esencjonalny wykład na temat wielowymiarowej diagnozy, zwanej dymensjonalną, zaburzeń rozwojowych z zakresu autyzmu, zespołu Aspergera i dysleksji, pokazuje miejsca sprawiające diagnostom najwięcej trudności z interpretacją ich przejawów, bo ujawniających się i ewoluujących na różnych etapach rozwoju dziecka, mających różny stopień nasilenia, wchodzących w korelacje z innymi zaburzeniami, a także normatywnymi wymiarami funkcjonowania jednostki.

Publikacja wnosi ważny element do diagnozy zaburzeń rozwojowych, pozwala myśleć o nich jak o jednostkach niehomogenicznych, a zatem często wymykających się diagnozie kategorialnej, bo niespełniających jej wielu warunków. Zaproponowana diagnoza dymensjonalna nie zostawia żadnego dziecka z trudnościami rozwojowymi z niczym, ponieważ dopuszcza istnienie nieprototypowych konfiguracji deficytów, nieprzewidzianych przez dotychczasowe sposoby patrzenia na nie. To kompleksowa ocena każdej jednostki uznająca jej neurobiologiczny bagaż modulowany przez wpływy środowiskowe (zewnętrzne) oraz codzienne doświadczenia lub ich brak.


Książka “Dymensjonalna diagnoza rozwoju dziecka” dostarczany jest przez cenione Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce dydaktyczne publikowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią fundamentalną część posiadanego przez nasz sklep asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest dostarczanie kompleksowego wyposażenia niezbędnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem ze znalezieniem potrzebnych materiałów dydaktycznych, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią.

Metoda Krakowska® od lat jest z sukcesami wdrażana w terapii dzieci z objawami zespołu Aspergera, zespołu downa czy alalii. Przede wszystkim polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania®. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych różnego typu. Pomoce proponowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej znajdziesz w naszym sklepie między innymi w działach: analiza i synteza wzrokowa, motoryka mała i duża, pomoce logopedyczne, nauka czytania – czytanie globalne oraz nauka zabawy. Centrum diagnostyczne Metody Krakowskiej® regularnie organizuje także praktyczne warsztaty w odpowiedzi na potrzeby rodziców a także nauczycieli.

Dymensjonalna Diagnoza Rozwoju Dziecka - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK