Nazwa produktu:

CO DZIEŃ ŁATWIEJ- ĆWICZENIA EDUKACYJNE

Cena:

23,00 

Na stanie

AA069

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

“Co dzień łatwiej” – Ćwiczenia edukacyjne

 – Elżbieta Wianecka, Joanna Masłowska

Prezentowana Państwu książka pokazuje proste ćwiczenia, do których nie są potrzebne specjalistyczne pomoce edukacyjne.

Ćwiczenia przeznaczone są dla wszystkich dzieci prawidłowo rozwijających się, ale także dla dzieci m.in. z dysleksją, z zaburzeniami rozwojowymi, z autyzmem, Zespołem Downa czy niepełnosprawnością intelektualną.

Ćwiczenia mogą być modyfikowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Są integralnym elementem całej terapii i nie jest wymagane wykonywanie ich w kolejności przedstawionej w książce. Występują bowiem na różnych etapach terapii.

Ćwiczenia dobrano w taki sposób, aby rozwijać umiejętność analizy i syntezy materiału językowego, słuchowego i pisanego. Proponowane zadania usprawniają pamięć, a także integrację percepcyjno – motoryczną związaną ze współdziałaniem procesów poznawczych i czynności ruchowych. Doskonalą koncentrację uwagi, prawidłowy słuch fonemowy oraz analizę i syntezę wzrokową, pamięć ruchu, sprawność manualną.

Każde ćwiczenie opatrzono oprócz instrukcji słownej fotografią, pokazującą, jak dane ćwiczenie powinno być wykonywane. Przejrzystość układu treści sprzyja skupieniu przy pracy.

„Samogłoski i sylaby” – zawiera proste ćwiczenia, które przygotowują dziecko do nauki czytania i pisania samogłosek i sylab. Proponowane zadania rozwijają u dziecka poprawne rozpoznawanie i odwzorowywanie liter i sylab, potrzebne do późniejszego samodzielnego czytania i pisania.

„Pamięć szeregów” – w szczególności rozwija pamięć bezpośrednią pozwalającą na zapamiętanie i natychmiastowe odtworzenie prezentowanego materiału. Pomaga w wykonywaniu podstawowych zadań arytmetycznych takich jak dodawanie, odejmowanie, a w przypadku starszych dzieci – mnożenie, dzielenie czy rozwiązywanie zadań z treścią.

„Język i działanie” – łączy w sobie rozumienie poleceń językowych z samodzielną ich realizacją. Język prezentowany w ćwiczeniach rozbudowuje bierny (wewnętrzny) słownik dziecka.

„Opowiadam co widzę” – kształtuje pamięć słuchową, która odpowiada za utrwalanie
i przypominanie informacji usłyszanych, a także pamięć bezpośrednią pozwalającą na zapamiętaniei natychmiastowe odtworzenie prezentowanego materiału.

Książka: oprawa miękka

Środek: 60 stron

Autor: Elżbieta Wianecka, Joanna Masłowska

Wydanie I

Kraków 2010

ISBN 978-83-61022-18-3

Produkt “Co dzień łatwiej” – Ćwiczenia edukacyjne pochodzi z oferty polskiego wydawnictwa Arson. Marka ta oferuje ponad sto produktów wspomagających pracę terapeutyczną z dziećmi w różnym wieku. W naszym sklepie online pomagamy w zdobyciu komplementarnych pomocy pomocnych w terapii Metodą Krakowską®, sporo z nich pochodzi właśnie z oferty Arson.

Kolekcja firmy Arson obejmuje między innymi: pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne oraz specjalistyczne publikacje. Chociaż w naszym sklepie skupiamy się na dostarczaniu materiałów mających zastosowanie w terapiach dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to wiele z oferowanych produktów idealnie sprawdza się jako pomoce logopedyczne dla wszystkich dzieci. Produkty wydawnictwa Arson znajdą Państwo w naszym serwisie między innymi w następujących działach: układanki lewopółkulowe, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, słucham i uczę się mówić, wczesne wspomaganie rozwoju, a także książki. Masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące produktu “Co dzień łatwiej” – Ćwiczenia edukacyjne? Serdecznie zapraszamy do albo przez platformę FB.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

CO DZIEŃ ŁATWIEJ- ĆWICZENIA EDUKACYJNE - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

CO DZIEŃ ŁATWIEJ- ĆWICZENIA EDUKACYJNE - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK