Kocham Czytać. Zeszyt 14- Sylaby 12 (Si/ Ś/ Zi/ Ź)

Cena:

12,99 

Na stanie

AE037

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Kocham Czytać. Zeszyt 14 – Sylaby 12 ( SI/Ś )

„Prawidłowy zapis głosek zawierających miękkie spółgłoski przysparza pierwszoklasistom wielu problemów. Dzieje się tak dlatego, że uczniom trudno zrozumieć różnice w oznaczeniu zmiękczenia głosek ś, ź, ć, dź, ń za pomocą znaku diakrytycznego „’” (kreseczki nad literą) względnie i. Tak, jak ma to miejsce na przykład w wyrazach ślimak i siano czy ćma i ciastko. Podawanie reguł zapisu nie spełnia swojej funkcji, bowiem dzieci powinny uczyć się czytać na drodze naturalnych połączeń słuchowych i wzrokowych.
W Zeszycie 14. zastosowano nieco odmienny schemat niż przy głoskach twardych i zmiękczonych w zeszytach poprzednich.
Stosując opozycję – sylaba otwarta: sylaba zamknięta – można pokazać dziecku różnice w zapisie spółgłosek miękkich, przy ich tożsamości audytywnej (percepcji słuchowej). Taki zabieg, oparty na jednoczesnym spostrzeżeniu obu rodzajów zapisu, uruchamia wzrokowe, prawopółkulowe sposoby przetwarzania informacji językowych, ułatwiając zapamiętanie prawidłowych zapisów”.


Autor Jagoda Cieszyńska
Liczba stron 20
Oprawa broszurowa


Dostępne w sklepie są również zeszyty z zestawach:

Marka WE skutecznie działa na polskim rynku już od blisko trzech dekad. Wysoką jakość oferowanych przez WE materiałów dydaktycznych zapewnia między innymi ścisła współpraca z rozmaitymi placówkami akademickimi z całej Polski, np.: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Ignatium w Krakowie, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, a także Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydawnictwo dostarcza materiały logopedyczne niezbędne w pomocy dzieciom i dorosłym dotkniętym rozmaitymi zaburzeniami i schorzeniami (np. Afazja, autyzm czy choroba Alzheimera). Niektóre z opracowanych przez Wydawnictwo Edukacyjne artykułów owocnie stosuje się w pracy z Metodą Krakowską®. Do najpopularniejszych kolekcji materiałów dostarczanych przez Wydawnictwo Edukacyjne zaliczyć można np.: seria logopedyczna Kocham czytać, Kocham mówić, Ćwiczenia artykulacyjne oraz Słucham i wymawiam.

Obszerny dorobek wydawniczy firmy obfituje w cenione naukowe publikacje z zakresu przeróżnych dziedzin takich jak: szeroko pojęta logopedia, psychologia oraz media i komunikacja. Opracowania wydawnictwa WE były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w społecznościach akademickich.

Kocham Czytać. Zeszyt 14- Sylaby 12 (Si/ Ś/ Zi/ Ź) - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK