Nazwa produktu:

Tymon Rozumie Innych

Cena:

23,00 

Na stanie

HA092

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Tymon Rozumie Innych

Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego Tymon rozumie innych to kolejna część serii historyjek społecznych służących do pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Tym razem tytułowy bohater uczestniczy w sytuacjach, w których próbuje odczytać myśli i emocje innych osób. Nie jest to łatwa sprawa, a odpowiedź nie zawsze oczywista.

Historyjki można podzielić na dwie kategorie: kłamstwa i intencje. W pierwszej z nich znajdują się opowiadania, które przedstawiają cztery rodzaje kłamstw: aby osiągnąć cel, aby uniknąć konsekwencji, białe kłamstwa i aby postawić siebie w lepszym świetle. Tematem drugiej części historyjek są zagadnienia związane z odczytywaniem intencji innych, takie jak: nieporozumienie, żart, perswazja i ironia.

Zadaniem czytelnika jest odpowiedź na pytania dotyczące zrozumienia tekstu, jak i samej sytuacji oraz wyciągnięcie z niej wniosków. Uczeń będzie mieć również szansę, by samemu spróbować stworzyć historyjkę na podany temat.

56 stron A4

Produkt Tymon rozumie innych został opracowany przez wydawnictwo Harmonia.
W naszym sklepie internetowym prezentujemy setki rozmaitych pomocy dydaktycznych grupy wydawniczej Harmonia. Materiały są dedykowane każdemu, kto jest aktywnie zaangażowany we wspomaganie rozwoju dzieci w różnym wieku.

Firma funkcjonuje na rynku wydawniczym już lat dziewięćdziesiątych. Grupa Wydawnicza Harmonia to też znane wydawnictwo naukowe publikujące liczne monografie dotyczące pracy pedagogicznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez znanych specjalistów takich jak Carol Stock Kranowitz, Barbara Sher czy Elana Newman. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Tomasz Klaman, Ewa Pisula, Romana Sprawka, Katarzyna Szłapa i Sławomir Wrzesiński. Jeżeli poszukujesz rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnych trendów w psychoterapii dzieci, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Ofertę tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie internetowym Juniora między innymi w działach: ćwiczenia lewopółkulowe, , logiczne myślenie, percepcja wzrokowa oraz fleksja.

W sklepie Juniora.pl dostarczamy kompleksowe pomoce potrzebne w terapii Metodą Krakowską. W razie problemów w skompletowaniu niezbędnych produktów zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Tymon Rozumie Innych - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK