Ilustrowany Podręcznik Umiejętności Społecznych

Cena:

49,00 

Na stanie

HA080

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Ilustrowany Podręcznik Umiejętności Społecznych

to świetna pomoc do treningu komunikacji, zabaw i emocji dla dzieci z autyzmem. Doskonale sprawdzi się w ramach terapii.

Celem publikacji jest w prosty i jasny sposób zapoznać i nauczyć dziecko umiejętności społecznych – jak należy się zachować i co powiedzieć w danych sytuacjach. Dlatego też w książce umieszczono zestawy specjalnie przygotowanych zdjęć, na których dzieci krok po kroku demonstrują rozmaite umiejętności społeczne.
Forma podobna do komiksu umożliwia uczniom wykorzystanie atutów postrzegania wzrokowego i dzięki temu ułatwia skupienie uwagi oraz zrozumienie przedstawionych treści. Kolorowe fotografie ukazują „dobry” oraz „zły” sposób zachowania się w każdej sytuacji, a także pozytywne i negatywne skutki danego postępowania.
Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych został zaprojektowany tak, by nauczyciel lub rodzic mógł strona po stronie wiele razy omawiać każdy etap zdobywania danej umiejętności. Dzieci mogą następnie samodzielnie lub w grupie odgrywać poszczególne umiejętności, aż do chwili gdy będą się czuły wystarczająco pewnie, by przećwiczyć je w codziennych interakcjach.
Książka ta uczy takich ważnych umiejętności, jak:

 • nienaruszanie przestrzeni innych osób,
 • rozpoczynanie i podtrzymywanie rozmowy,
 • dołączanie do zabawy,
 • dzielenie się,
 • osiąganie kompromisu,
 • czekanie na swoją kolej w zabawie,
 • radzenie sobie z przegraną,
 • zachowanie spokoju,
 • akceptowanie odmowy,
 • próbowanie nowych rzeczy,
 • radzenie sobie z dokuczaniem i wielu innych.

Produkt Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych dostarcza wydawnictwo Harmonia.
W naszym sklepie internetowym udostępniamy wiele najrozmaitszych pomocy dydaktycznych grupy wydawniczej Harmonia. Pomoce te są przeznaczone dla każdego, kto jest zaangażowany we wspomaganie rozwoju najmłodszych.

Firma z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku wydawniczym już lat dziewięćdziesiątych. Grupa Wydawnicza Harmonia to też wydawnictwo naukowe publikujące liczne monografie dotyczące pracy terapeutycznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez światowej sławy specjalistów takich jak Carol Gray, Kate Wilde czy Jeanne Watson. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Anna Lubner-Piskorska, Magdalena Hinz, Ewa Jakacka, Alicja Tanajewska i Grażyna Wasilewicz. Jeżeli potrzebujesz wiarygodnych informacji z zakresu nowoczesnych trendów w psychoterapii najmłodszych, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Asortyment tego wydawnictwa znajdziesz w sklepie internetowym Juniora między innymi w kategoriach: pomoce dydaktyczne przedszkole, motoryka mała i duża, logiczne myślenie, percepcja oraz fleksja.

Co bardzo istotne, oferujemy przede wszystkim kompleksowe materiały potrzebne w terapii Metodą Krakowską. W razie trudności w zamówieniu niezbędnych zestawów zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Ilustrowany Podręcznik Umiejętności Społecznych - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK