Wchodzę W Dorosłość. Podręcznik

Cena:

39,00 

Na stanie

HA325

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Wchodzę W Dorosłość. Podręcznik

Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz tych mających trudności z osiąganiem podstawowych celów eduka­cyjnych.

Stanowi część pakietu „Wchodzę w dorosłość” – zestawu przygotowanego dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy. Pracując z podręcznikiem, uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę, niezbędną przed rozpoczęciem samodzielnego życia. Dowiadują się m.in.:

  • jak zaplanować domowy budżet
  • jak zachować się w restauracji, w banku czy na poczcie
  • jak skomponować zdrowy posiłek
  • jak umówić wizytę u lekarza
  • jak dbać o dom.

Treści – praktyczne, dostosowane do wyzwań codzienności i przedstawione w zrozumiały sposób – odpowiadają na realne potrzeby młodych ludzi przygotowujących się do samodzielnego życia. Materiał, uwzględniający specyfikę edukacji w szkołach przysposabiających do pracy, zawiera różnorodne zagadnienia związane m.in. z:

  • prowadzeniem gospodarstwa domowego (środki czystości, rośliny doniczkowe, prace domowe)
  • podstawami zarządzania pieniędzmi (zakładanie konta, formy płatności) funkcjonowaniem w życiu
  • społecznym (adresowanie koperty, realizowanie recepty).

Podręcznik może być też wykorzystany podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. Jego uzupełnieniem są karty pracy, planery i plakat ułatwiający uczniowi zaplanowanie pierwszego budżetu domowego.

92 strony A4

Autorki:

KURJATA HANNA– absolwentka oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 20 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi, uczy biologii i przyrody. Pasjonuje się naturą i podróżami po krajach azjatyckich.

RABANT ELŻBIETA – absolwentka edukacji i rewalidacji upośledzonych umysłowo oraz resocjalizacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i nauczania matematyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną oraz różnymi dysfunkcjami. Praca z uczniami jest jej ogromną pasją, którą realizuje podczas zajęć w szkole przysposabiającej do pracy.

Produkt Wchodzę w dorosłość. Podręcznik wydaje wydawnictwo Harmonia. 
W naszym sklepie online zgromadziliśmy kilkaset pomocy logopedycznych grupy wydawniczej Harmonia. Materiały są dedykowane każdemu, kto na co dzień jest zaangażowany we wspomaganie rozwoju dzieci. 

Marka Harmonia pełni istotną rolę na rynku wydawniczym już wiele lat. Grupa Wydawnicza Harmonia obejmuje również ważne wydawnictwo naukowe oferujące liczne wyczerpujące temat opracowania dotyczące pracy terapeutycznej z niepełnosprawnymi dziećmi opracowane przez znanych specjalistów takich jak Carol Stock Kranowitz, Gavin Raid czy Temple Grandin. Oferta firmy obejmuje także książki wielu polskich autorów takich jak: Tomasz Klaman, Ewa Pisula, Ewa Jakacka, Alicja Tanajewska oraz Iwona Tomasik. Jeżeli szukasz wiarygodnych informacji z obszaru aktualnych trendów w terapii dzieci, warto poszukać wiedzy w publikacjach wydawnictwa Harmonia. Ofertę tego wydawnictwa znajdziesz w naszym sklepie między innymi w działach: pomoce dydaktyczne przedszkole, historyjki obrazkowe, wydawnictwo Harmonia, percepcja oraz ćwiczenia pamięci.

W sklepie Juniora.pl oferujemy kompleksowe materiały dydaktyczne potrzebne w terapii Metodą Krakowską. W razie trudności w zamówieniu niezbędnych produktów zapraszamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami.

Wchodzę W Dorosłość. Podręcznik - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK