Nazwa produktu:

Analogie Atematyczne

Cena:

84,54 

Na stanie

AA049

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Analogie atematyczne

Autor:

– Anna Nallur
– Anna Nepomuceno

dyrektor merytoryczny:
Prof. zw. dr hab. Jagoda Cieszyńska

Analogie Atematyczne

Myślenie przez analogię pozwala odszukać odpowiadające sobie właściwości dla różnych cech, rzeczy, sytuacji, procesów itp. Umożliwia rozwiązywanie problemów poprzez przeniesienie wiedzy z jednej sytuacji na drugą.

Rozumowanie przez analogię polega na dostrzeżeniu reguły i wykorzystaniu jej do rozwiązania innych zadań w nowych sytuacjach.

Ćwiczenie myślenia przez analogię jest ważnym etapem nauki i rozwoju intelektualnego. Brak tej umiejętności utrudnia uczenie się nowych umiejętności, także językowych..

Ćwiczenia „Analogie” przeznaczone są zarówno dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, jak i dla dzieci zdrowych, w celu stymulacji kształtowania funkcji poznawczych.

Zadania zawarte w kartach ćwiczeń można wykorzystywać do codziennej pracy w gabinetach logopedycznych i terapeutycznych oraz w przedszkolach i szkołach. Rozwijają one u dzieci takie umiejętności, jak:

– odkrywanie i wykorzystywanie reguł,

– werbalizowanie reguł,

– odnajdywanie relacji i różnic,

– dokonywanie analizy.

Karty ćwiczeń zostały podzielone według zastosowanych reguł oraz stopnia ich trudności. Dla każdej analogii przygotowano kilka ćwiczeń, aby dziecko mogło przyswoić daną regułę i przenieść ją na inne zadania, a w konsekwencji samodzielnie odszukiwać kolejne prawidłowości.

Nawet jeśli dziecku nie uda się rozwiązać pierwszego problemu, kolejnych kilka kart, wykorzystujących tę samą regułę pozwoli na jej opanowanie i doświadczenie pozytywnych emocji poprzez samodzielne wykonanie ćwiczenia.

Karty zostały przygotowane w taki sposób, by dziecko mogło dołożyć „ruchomy” obrazek w odpowiednie okienko. Do każdej analogii dziecko ma za zadanie wybrać jedno z pięciu przedstawionych rozwiązań, wśród których tylko jedno jest prawidłowe. Przy pierwszej analogii terapeuta pyta dziecko pokazując na puste okienko: „Co tu pasuje?” Wszystkie analogie opierają się na zasadzie: „Jeśli A, to B”, np. „jeśli czerwony miś zamienia się w żółtego misia, to czerwone auto zamieni się w żółte auto”. W powyższym przykładzie dziecko ma za zadanie uświadomić sobie regułę. Mówiące dzieci należy zachęcać do werbalizowania reguł. Osoby z zaburzeniami komunikacji językowej po wykonaniu zadania powinny usłyszeć wypowiedzianą przez dorosłego zasadę.

Zawartość zestawu
67 kart kartonowych kolorowych dwustronnie foliowanych
– instrukcję z odpowiedziami
– tekturowe opakowanie

Wydanie I
Kraków 2013

Niniejszy produkt Analogie Atematyczne pochodzi z asortymentu wydawnictwa Arson. Firma ta dostarcza setki produktów wspierających pracę logopedyczną z najmłodszymi. W naszym sklepie internetowym pomagamy nauczycielom oraz rodzicom w zdobyciu kompleksowych materiałów edukacyjnych pomocnych w terapii Metodą Krakowską®, wiele z nich pochodzi właśnie z oferty Arson.

Kolekcja marki Arson obejmuje między innymi: pomoce dydaktyczne, ćwiczenia słuchowe oraz publikacje dla terapeutów. Chociaż w naszej pracy koncentrujemy się przede wszystkim na zapewnieniu produktów przydatnych w terapiach dzieci z problemami rozwojowymi, to dużo proponowanych produktów perfekcyjnie sprawdza się jako pomoce edukacyjne dla zdrowych dzieci. Artykuły wydawnictwa Arson znajdą Państwo w naszym sklepie online między innymi w działach: programowanie języka, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, nauka pisania, wczesne wspomaganie rozwoju, a także książki o rozwoju dziecka. Masz jakieś wątpliwości odnośnie produktu Analogie Atematyczne? Gorąco zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Analogie Atematyczne - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK