Logiś I Ja. Analogie Etap Ii- Ćwiczenia Logicznego Myślenia

Cena:

46,00 

Na stanie

AI024

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Logiś i Ja. Analogie Etap II – Ćwiczenia Logicznego Myślenia

Autor: Agnieszka Suder

Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

Zeszyt Analogie – etap 2 – to obszerny zestaw zadań myślenia przez analogię o wyższym poziomie trudności.

W zadaniach wykorzystano kilka różnych typów analogii – obiekty łączą takie relacje jak: wielkość, ilość, funkcja, relacja „część do całości”, przeciwieństwa, cechy.

Myślenie przez analogię to umiejętność wnioskowania, odgadnięcia reguły i jej zastosowania. Doskonalenie tego mechanizmu rozumowania usprawnia lewą półkulę mózgu, pomaga dzieciom w nauce języka, przedmiotów ścisłych oraz reguł społecznych.

Zestaw ćwiczeń składa się z dwóch części:

1. Zadania oparte na materiale tematycznym (strony: 1-26).
Ćwiczenia zostały uporządkowane pod względem stopnia trudności – od najłatwiej-szych relacji (wielkość, ilość) po trudniejsze (funkcje, cechy). Dziecko powinno odgadnąć regułę (na zasadzie podobieństwa) w oparciu o dwa przykłady, a następnie zastosować ją w ostatnim przykładzie. Spośród trzech obrazków do wycięcia dziecko wybiera ten prawidłowy i wkleja w puste miejsce.
Na stronach 24-26 wprowadzono nowy typ zadania, w którym należy wybrać dowolny zestaw obrazków, rozciąć je, a następnie samodzielnie ułożyć na szablonie w taki sposób, by utworzyły logiczną relację. To ćwiczenie trudniejsze, przeznaczone dla dzieci, które dobrze radzą sobie z pozostałymi zadaniami w zestawie.

2. Zadania oparte na materiale atematycznym (strony: 27-50).
W tej części ćwiczymy odgadywanie relacji zachodzących pomiędzy figurami geometrycznymi. Zadaniem dziecka jest odkrycie reguły, wskazanie brakującego elementu, na koniec – przerysowanie go w białym polu. Stopień trudności ćwiczeń atematycznych wzrósł dzięki wprowadzeniu złożonych elementów graficznych, większej ilości zadań wymagających liczenia lub analizowania wieloelementowych układów figur.
Na stronach 48-50, analogicznie jak w części tematycznej, przygotowano 4 zestawy figur do rozcięcia i samodzielnego ułożenia.

Format: A4

Liczba stron: 50

ISBN: 978-8362739-69-1

Oferowany produkt “LOGIŚ I JA. ANALOGIE ETAP II- ĆWICZENIA LOGICZNEGO MYŚLENIA” oferowany jest przez popularne polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w przeróżnych artykułach terapeutycznych. W naszym serwisie prezentujemy prawie 200 pozycji przeznaczonych zarówno dla rodziców i ich dzieci jak również opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami typu: afazja, zespół Aspergera czy choroba Refsuma. Marka WIR dostarcza również specjalistyczną literaturę przeznaczoną dla nauczycieli i psychologów. Liczne pomoce z katalogu w/w marki znajdą Państwo w sklepie Juniora w różnych kategoriach, np.: ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania, grafomotoryka – ćwiczenie ręki, logiczne myślenie – analogie, pomoce edukacyjne – szkoła, a także pomoce dydaktyczne przedszkole. Liczni autorzy z wydawnictwa WIR od wielu lat organizują również najrozmaitsze szkolenia poświęcone zagadnieniom z obszaru zaburzeń rozwoju. Materiały logopedyczne WIR doskonale sprawdzają się w różnych obszarach pracy terapeutycznej Metodą Krakowską®. Do popularnych materiałów tej marki należą m.in.: Matematyka krok po kroku, O co chodzi?, Zwierz się zwierza, 20-minutówki logopedyczne oraz Moje pierwsze zdania.

Logiś I Ja. Analogie Etap Ii- Ćwiczenia Logicznego Myślenia - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK