Nazwa produktu:

Percepcja Wzrokowa

Cena:

70,00 

Na stanie

AA051

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Percepcja wzrokowa

Autor:
– dr Marta Korendo
– mgr Katarzyna Sedivy

Percepcja wzrokowa

Zestaw ćwiczeń „Percepcja wzrokowa” przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z problemami z zakresu analizy i syntezy wzrokowej. Proponowane zadania doskonalą ważne funkcje, warunkujące m.in. naukę czytania i pisania, sprawność korzystania z mapy, prawidłowe rozpoznawanie i odczytywanie liczb, znaków i symboli. Dzięki ćwiczeniom dziecko doskonali:

– dostrzeganie różnic
– dokonywanie syntezy obrazów
– obroty w przestrzeni
– umiejętność linearnego porządkowania z zachowaniem kierunku od lewej do prawej
– koordynację wzrokowo-ruchową
– planowanie ruchu

  • W zestawie znajdują się zadania wykorzystujące materiał tematyczny i atematyczny oraz językowy, co pozwala na zastosowanie ćwiczeń na różnych poziomach nauki szkolnej, także dla dzieci starszych, w wieku gimnazjalnym.

Każde zadanie posiada oddzielne, sformułowane w sposób jasny, polecenie . Dzieci umiejące czytać powinny odczytywać polecenia samodzielnie, a nauczyciel/terapeuta kontrolować rozumienie.

Zróżnicowane formy i poziom trudności ćwiczeń pozwalają na wszechstronną stymulację percepcji wzrokowej u dzieci na różnych poziomach terapii.

Zawartość zestawu
48 kart czarno białych dwustronnie foliowanych
– 1 formatka A4 z elementami do układania
– 1 gruba folia A4(ofertówka) + pisak suchościeralny
– instrukcję z trudniejszymi odpowiedziami
– tekturowe opakowanie

Wydanie I
Kraków 2013


Zestaw Percepcja wzrokowa pochodzi z oferty wydawnictwa Arson. Marka ta oferuje setki produktów wspomagających pracę edukacyjną z dziećmi. W naszym sklepie pomagamy rodzicom i terapeutom w zdobyciu komplementarnych zestawów pomocnych w terapii wg Metody Krakowskiej®, duża część pochodzi właśnie z asortymentu Arson.

Kolekcja firmy Arson zawiera między innymi: pomoce edukacyjne, gry edukacyjne, a także publikacje dla terapeutów. Chociaż w naszym sklepie internetowym skupiamy się na dostarczaniu zestawów mających zastosowanie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to wiele oferowanych kolekcji rewelacyjnie sprawdza się jako pomoce edukacyjne dla wszystkich dzieci. Artykuły wydawnictwa Arson znajdziesz w naszym serwisie między innymi w działach: ćwiczenia lewopółkulowe, percepcja wzrokowa, matematyka dla dzieci, pomoce logopedyczne oraz książki o rozwoju dziecka. Masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące produktu Percepcja wzrokowa? Serdecznie zachęcamy do lub przez profil na Facebooku.

Percepcja Wzrokowa - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK