Nazwa produktu:

UKŁADANKI TEMATYCZNE-PRAWO I LEWOPÓŁKULOWE

Cena:

82,50 

Na stanie

AC016

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Układanki Tematyczne – Prawo I Lewopółkulowe

Układanki tematyczne dla dzieci od trzeciego do szóstego roku życia mogą być wykorzystane zarówno do stymulacji, jak i terapii w sytuacji zakłóceń rozwoju.

Umiejętność dokonywania syntezy obrazów znanych jest zależna przede wszystkim od prawidłowej pracy prawej kory wzrokowej, jednak pomoce zostały przygotowane tak, by pobudzać także aktywność lewej półkuli mózgu. Podejście od symultanicznego (całościowego, globalnego) działania prawej półkuli do sekwencyjnego (relacyjnego, linearnego) przetwarzania lewej półkuli znacznie ułatwi proces kształtowania się lewej kory jako dominującej do przetwarzania języka mówionego i pisanego.

Podczas układania dzieci ćwiczą:

– koncentrację na bodźcach wzrokowych,

– umiejętność dokonania syntezy na podstawie wychwyconych części obrazka (prawa półkula),

– dostrzeganie podobieństw (prawa półkula),

– nazywanie obiektów (prawa półkula),

– umiejętność przeprowadzania analizy (lewa półkula),

– ujmowanie relacji między elementami (lewa półkula),

– dostrzeganie różnic (lewa półkula),

– linearny porządek (lewa półkula).


Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej
Ilość stron: 14 tablic


“Układanki tematyczne – prawo i lewopółkulowe”opracowane zostały przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie pomoce terapeutyczne proponowane przez niniejszą placówkę stanowią bardzo istotną część oferowanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszym celem jest przede wszystkim dostarczanie komplementarnego wyposażenia potrzebnego do wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem ze znalezieniem wszystkich materiałów dydaktycznych, gorąco zapraszamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami.

Metoda Krakowska® w ostatnich latach jest z powodzeniem wdrażana w terapii dzieci z objawami zespołu Aspergera, dysleksji czy alalii. Przede wszystkim opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych różnego typu. Pomoce dydaktyczne dostarczane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej znajdą Państwo w sklepie Juniora.pl między innymi w kategoriach: logiczne myślenie, motoryka mała i duża, pomoce logopedyczne, nauka czytania – samogłoski oraz poprawna wymowa. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje również rozmaite webinary w odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz opiekunów i terapeutów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „UKŁADANKI TEMATYCZNE-PRAWO I LEWOPÓŁKULOWE”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Odwiedź nas na Facebooku!
UDOSTĘPNIJ KOSZYK