Nazwa produktu:

Zestaw Sylab- Czytaj I Pisz

Cena:

75,00 

Na stanie

AA073

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Zestaw sylab„Czytaj i pisz”

Autor:
Elżbieta Wianecka
Agnieszka Bala

Nauka czytania sylab jest ważnym elementem terapii logopedycznej. Wspólne głośne czytanie sylab wywołuje aktywność obu półkul mózgowych oraz umożliwia budowanie struktury istmus w spoidle wielkim. Dzięki tym działaniom uruchomione zostają procesy kompensacyjne. To właśnie interakcje międzypółkulowe warunkują zmiany plastyczne uszkodzonych struktur mózgu.

Badania przeprowadzone przez lek. med. dr nauk med. Barbarę Maciejewską udowodniły, że ćwiczenia w czytaniu zmieniają wzór aktywności mózgowej. Od wielu już lat wiadomo, że w sytuacji fleksyjnego języka polskiego umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem zdeterminowana jest możliwością czytania sylab. Wszystkie dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (dzieci z wadami wymowy, z niedokończonym rozwojem mowy,
z Zespołem Downa i niepełnosprawnością intelektualną) mają utrudnione przetwarzanie języka w strukturach prawej półkuli mózgu i dlatego nie mogą uczyć się skutecznie czytać metodą analityczną (przez głoskowanie). Dotyczy to także dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, z afazją i alalią.

Przygotowane zostały paradygmaty sylab na kartonikach, obustronnie zafoliowanych.
Z jednej strony sylaby pismem drukowanym, a z drugiej strony sylaby pismem „Szkolnym”
Wszystkie sylaby są nadrukowane bez wypełnienia, tzn. sam obrys grubą kreską, co umożliwia dziecku swobodne pisanie „wewnątrz sylaby”

Do zestawy dołączona jest również koszulka foliowa i pisak sucho ścieralny.

Zestaw ten służy do poznawania sylab, wstępnej nauki czytania i pisania.


Oferowany produkt Zestaw sylab„Czytaj i pisz” pochodzi z oferty polskiego wydawnictwa Arson. Marka ta dostarcza setki produktów wspierających pracę edukacyjną z dziećmi. W naszym sklepie online pomagamy nauczycielom oraz rodzicom w doborze kompleksowych zestawów nieodzownych w terapii Metodą Krakowską®, sporo pochodzi właśnie z kolekcji Arson.

Oferta firmy Arson zawiera np.:: pomoce logopedyczne, gry edukacyjne oraz specjalistyczne publikacje. Chociaż w naszym sklepie skupiamy się na zapewnieniu materiałów mających zastosowanie w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, to mnóstwo oferowanych produktów idealnie sprawdza się jako pomoce szkolne dla prawidłowo rozwijających się dzieci. Produkty marki Arson znajdziesz w naszym sklepie online między innymi w następujących działach: grafomotoryka, ćwiczenie ręki, nauka pisania, wczesne wspomaganie rozwoju, a także książki. Jeśli nasuwają się Państwu jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zestawu Zestaw sylab„Czytaj i pisz”? Gorąco zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez FB.

Zestaw Sylab- Czytaj I Pisz - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK