Nazwa produktu:

Rodzaje Literackie – Liryka, Epika, Dramat

Cena:

129,50 

Na stanie

AB108

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Rodzaje Literackie – Liryka, Epika, Dramat

LED czyli liryka, epika i dramat.

Rodzaje literackie pomagają usystematyzować literaturę, tak aby można ją było analizować lub szybciej odnaleźć konkretny tytuł.

Rodzaje literackie można określić mianem sposobu/metody klasyfikacji dzieł literackich z uwagi na formę oraz budowę utworu. Aktualnie obowiązujący podział wywodzi się z tradycji antycznej Grecji, który pozwala na analizę dzieł literackich bez względu na epokę oraz miejsce powstania. Wyróżnia się trzy główne rodzaje (dramat, liryka i epika).

Zestaw zawiera:

– nazwy rodzajów literackich: liryka, epika, dramat,

– cechy rodzajów literackich,

– nazwy gatunków literackich,

– tytuły lektur obowiązkowych (egzamin ósmoklasisty),

– autorów,

– symbole.

Jak używać?

POMYSŁ 1.

Zestaw rozkładamy z całą klasą. Uczniowie najpierw dopasowują cechy do odpowiednich rodzajów literackich. Następnie do każdego rodzaju dopasowują tytuły lektur, ich autorów i gatunek literacki (uwaga na gatunki synkretyczne). Na końcu dodają symbole. Możemy również poprosić uczniów o podanie cech poszczególnych gatunków i uzasadnienie powiązania symbolu z lekturą.

POMYSŁ 2

Zaczynamy od wyboru tytułu lektury. Możemy uczniów podzielić na grupy, każda grupa losuje element z tytułem. Zadaniem uczniów jest przyporządkowanie wylosowanej lektury do odpowiedniego rodzaju, gatunku oraz wybranie symboli związanych z treścią lektury i uzasadnienie wyboru. W dalszej części lekcji uczniowie mogą wypisać, np. bohaterów, sporządzić ramowy plan wydarzeń, określić motywy literackie pojawiające się w utworze – w zależności od tego, co chcemy utrwalić, powtórzyć.

Rodzaje Literackie – Liryka, Epika, Dramat - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK