Promocja!

Nazwa produktu:

Sylaby I Zdania Do Pisania-Karty Pracy Dla Klasy 1

Cena:

52,00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 52,00 

Na stanie

AI156

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Sylaby i Zdania Do Pisania – Karty Pracy Dla Klasy 1

to doskonała pomoc w nauce pisania. Aby ułatwić ten proces, w pierwszej części zestawu zawarto około 200 prostych zdań, zbudowanych z sylab otwartych. Następnie, stopniowo, wprowadzane są trudniejsze, bardziej rozbudowane konstrukcje. Opracowane w odpowiedniej kolejności sylaby i zdania można przepisywać, pisać z pamięci lub ze słuchu (dyktanda). Przepracowanie materiału kart pracy zgodnie z zaproponowanym planem znacznie poprawi umiejętność pisania.

Zbiór polecamy nauczycielom, logopedom i rodzicom.

Materiał został podzielony na cztery poziomy:

POZIOM 1 – „Sylaby otwarte”
strony: 1-39, w tym:
Str. 1 – zdania dwuwyrazowe; wyrazy dwusylabowe, zdania zbudowane z sylab otwartych – typu my-je, bez dwuznaków, spółgłosek miękkich i grup spółgłoskowych.
Str. 2-9 – zdania trójwyrazowe, wyrazy dwusylabowe:sylaby otwarte, bez dwuznaków, spółgłosek miękkich i grup spółgło-skowych.
Str. 10-39 (od str. 18. wprowadzono „r”) zdania trójwyrazowe
(i więcej), wyrazy dwusylabowe lub trójsylabowe; sylaby otwarte, bez dwuznaków, spółgłosek miękkich i grup spółgłoskowych.

POZIOM 2 – „Sylaby otwarte, zamknięte i obudowane spółgłoskami”
Strony: 40-53, w tym:
Zdania zbudowane z sylab otwartych i obudowanych spół-głoskami – typu fo-tel, bez dwuznaków, spółgłosek miękkich
i grup spółgłoskowych. Od str. 45 wprowadzono proste grupy spółgłoskowe.

POZIOM 3 – „Trudne głoski języka polskiego”
Strony: 54 – 78, w tym:
Wprowadzono trudne głoski języka polskiego „sz”, „ż”, „rz”, „h”, „ch”, „ł”, „c/dz”, „ś”, „ź”, „ć”, „ć”/„dź”, ”ń” oraz sylaby i zdania ze spółgłoskami zmiękczonymi p`, b`, m`, f`, w`. Ponadto: zdania
z samogłoskami „ą”, „ę”, spółgłoski ubezdźwięczniające się na końcu wyrazu: p/b, t/d, f/w, s/z, k/g, c/dz , sz/rz, ć/dź.
Podczas pracy z kartami z „ż”, „rz”, „h”, „ch” trzeba pamiętać, że na tym poziomie musimy dziecku powiedzieć, że zapisujemy sylaby z „ż”, „rz”, „h”, „ch”– dziecko nie jest w stanie na tym poziomie nauczania zastosować reguł ortografii, nie potrafi ustalić różnicy w zapisie sylab, np. „rza” czy „ża”, nie znając znaczenia. Możemy też zrezygnować z dyktowania, a pozostać tylko przy przepisywaniu sylab, zdań lub pisaniu (odwzoro-wywaniu) z pamięci (pokazanego wzoru).

POZIOM 4 – Zdania do podyktowania
(rozszerzone zdania z kart pracy)

Str. 79-80 – Zestaw zdań do podyktowania.

ISBN: 978-83-65423-21-4
Liczba stron: 80
Format: A4

Prezentowany produkt “SYLABY I ZDANIA DO PISANIA-KARTY PRACY DLA KLASY 1” zaprojektowany został przez doceniane znane polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w przeróżnych materiałach logopedycznych. W naszym serwisie oferujemy ok. 200 zestawów przeznaczonych zarówno dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju jak również opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami typu: afazja, zespół Aspergera czy choroba Refsuma. Marka WIR oferuje również przydatną literaturę przeznaczoną dla nauczycieli oraz rodziców. Znakomite pomoce z oferty w/w firmy umieściliśmy w sklepie Juniora w wielu działach, między innymi: historyjki obrazkowe, programowanie języka – czasowniki, grafomotoryka – ćwiczenie ręki, logiczne myślenie, pomoce edukacyjne – szkoła oraz emocje i relacje społeczne. Doświadczeni pedagodzy z wydawnictwa WIR od lat organizują także rozmaite szkolenia i warsztaty poświęcone tematyce nieprawidłowości rozwoju. Materiały logopedyczne WIR wspaniale sprawdzają się w różnych etapach pracy terapeutycznej Metodą Krakowską®. Do znanych kolekcji tej marki należą między innymi: Kocham szkołę!, O co chodzi?, Dyskleksja, Moje układanki oraz Godzina wychowawcza jak malowana.

Sylaby I Zdania Do Pisania-Karty Pracy Dla Klasy 1 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK