Nazwa produktu:

Czytanie Ze Zrozumieniem-Wybór Tekstów Dla Klasy 7

Cena:

62,00 

Na stanie

AI154

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytanie Ze Zrozumieniem – Wybór Tekstów Dla Klasy 7

Nauka liter, składanie alfabetu i płynne czytanie do bardzo dobry znak w kierunku udoskonalania czytania ze zrozumieniem jednak jest to tylko początek doskonalenia w tej dziedzinie. Co robić kiedy trzeba zweryfikować umiejętności dziecka? Najlepiej jest upewnić się, że nauka czytanie jest już opanowana i dziecko wie, co czyta. Zwykle podczas nauki chcemy słyszeć efekty i żądamy aby dziecko czytało na głos, jednak może to utrudniać czytanie ze zrozumieniem. Najczęściej czytamy w myślach, co skłania do natychmiastowej analizy tekstu, łatwiej jest skupić się na przekazie. A więc od czego najlepiej jest zacząć naukę czytanie ze zrozumieniem?
Jak już wiemy czytanie to nie tylko rozpoznawanie sensu słów i zdań- co uczeń w klasie 7 powinien mieć opanowane, to opiera się to na zapamiętywaniu czytanego tekstu, dzięki używaniu wyobraźni i rozeznania, jeśli uczeń dobrze zrozumie tekst to jeśli jest on oparty na historiach z życia codziennego, być może z czasem sam będzie chciał to omówić lub może sam o tym wspomnieć. Ale co zwykle przeszkadza w czytaniu ze zrozumieniem?
Zadbaj o odpowiednie warunki w pokoju dziecka – chodzi tu o jego przestrzeń, bo łatwiej skupić się w posprzątanym pokoju, niż tam, gdzie dookoła mamy różne „rozpraszacze”. Ważna jest też cisza – muzyka, czy telewizja w tle nie sprzyja skupieniu. Pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu.

Pomogą proste ćwiczenia:

  • Przed czytaniem tekstu zadaj sobie pytanie, czego chcesz się z niego dowiedzieć.
  • Po przeczytaniu tekstu zastanów się, czy odpowiedziałeś na swoje pytanie.
  • Rób notatki na marginesie i zaznaczaj ważne fragmenty. Notuj hasła, wypisuj na bieżąco wnioski.
  • Jeżeli potrzebujesz, stwórz plan wydarzeń lub mapę myśli. To graficzny schemat, który pomaga uporządkować informacje i zapamiętać najważniejsze założenia.
  • Jeżeli twoje myśli są rozproszone i trudno ci się skupić, spróbuj czytać krótsze fragmenty tekstu i zastanawiać się nad poszczególnymi akapitami.

Czytanie ze zrozumieniem – Wybór testów dla klasy 7 to zbiór 11 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Praca z zestawem ma na celu kształtowanie i rozwijanie zdolności rozumienia tekstu oraz doskonalenie umiejętności koncentracji, które są konieczne na każdym etapie edukacyjnym.

Ćwiczenia przygotowano w oparciu o utwory literackie (w całości lub ich fragmenty), wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku – klasa VII. Materiał został podzielony według rodzajów literackich: liryka, epika, dramat – dzięki temu uczeń rozwija zdolność rozumienia tekstu o zróżnicowanej strukturze.

Testy posiadają oddzielne karty z odpowiedziami i punktacją, co umożliwia wykorzystanie ćwiczeń zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w trakcie indywidualnej pracy ucznia w domu.

ISBN: 978-83-65423-14-6
Liczba stron: 64
Format: A4

Prezentowany produkt “CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM-WYBÓR TEKSTÓW DLA KLASY 7” oferowany jest przez doceniane znane polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w różnorodnych materiałach dydaktycznych. W naszym sklepie online prezentujemy mniej więcej 200 produktów przeznaczonych zarówno dla terapeutów dziecięcych jak i opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami różnego typu, np.: afazja, zespół Aspergera czy choroba Parkinsona. Wydawnictwo WIR oferuje także specjalistyczną literaturę tworzoną dla nauczycieli oraz terapeutów. Produkty z asortymentu w/w wydawnictwa znajdą Państwo w naszym sklepie w różnych działach, takich jak: historyjki obrazkowe, programowanie języka, grafomotoryka – ćwiczenie ręki, poprawna wymowa, percepcja wzrokowa, a także emocje i relacje społeczne. Doświadczeni pedagodzy z wydawnictwa WIR regularnie organizują także najrozmaitsze szkolenia i warsztaty dedykowane zagadnieniom z obszaru nieprawidłowości rozwoju. Akcesoria logopedyczne WIR wyśmienicie sprawdzają się na wielu etapach pracy dydaktycznej Metodą Krakowską®. Do popularnych produktów wydawnictwa należą między innymi: Matematyka krok po kroku, Ćwiczenia do terapii afazji, Dyslekcja – ćwiczenia językowe, Trudne sytuacje społeczne oraz Mój kalendarz.

Czytanie Ze Zrozumieniem-Wybór Tekstów Dla Klasy 7 - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK