Czytanie Ze Zrozumieniem Dla Klasy 6 Szkoły Podstawowej

Cena:

53,00 

Na stanie

AI054

1-3 dni

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytanie Ze Zrozumieniem Dla Klasy 6 Szkoły Podstawowej

jest jednym z najważniejszych i niezbędnych umiejętności w procesie edukacji, umożliwia odbiór informacji przekazywanych za pośrednictwem słowa pisanego. Czytanie ze zrozumieniem przydaje się praktycznie wszędzie- w szkole, w pracy w życiu codziennym, nie jest to nic innego jak: rozumienie poszczególnych zwrotów i słów, poznanie szczegółowych informacji, skupienie się na myśli przewodniej, zrozumienie sensu całego tekstu. Od poziomu rozumienia tekstu, posługiwania się informacjami uczeń buduje wiedzę w umyśle na podstawie swoich własnych doświadczeń jak i tych opisanych w treści-właściwe wykorzystanie zdobytej wiedzy zależy od procesu uczenia się.
Na rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem składa się kilka czynników oto niektóre z nich
KROK I:
1. Użyj wyobraźni- wyobraź sobie co czytasz (postać, zjawisko, zdarzenie) wyobraźnia jest potężnym narzędziem, skłania do zapamiętywania czytanej treści co ułatwia skupienie się na całego tekstu.
2. Dyskutuj z tekstem- być może brzmi to zabawnie ale dyskusja z tekstem polega na pytaniu co się czyta, korzystanie ze skojarzeń, zajmowanie stanowiska pozwala na ocenienie sensu, co może wyzwalać różne uczucia i emocje co jest zaletą w staraniu się zrozumieć treść, ponieważ w zależności od przekazu pomaga na zintegrowanie się z bohaterem czy sytuacją. Dobrze jest zaznaczyć tekst którego się nie rozumie, by po przeczytaniu całego tekstu wrócić do tego jeszcze raz.
3. Czytaj tekst całostkami (akapit, rozdział, paragraf)spróbuj prosto i własnymi słowami podsumować tekst.
4. Szukaj odpowiedzi. Jeśli na początku postawiłeś pytania, teraz spróbuj na nie odpowiedzieć, możesz też ocenić czy Twoje przypuszczenia były słuszne.
KROK II
1. Zrozum tekst do końca- opisz jaka jest główna myśl zawarta w tekście, być może w jakim celu powstał tekst, co autor chciał dzięki niemu osiągnąć?
Znajdź informację które są niezbędne aby zrozumieć cały tekst a jeśli znalazłeś zwroty, sformułowania których nie zrozumiałeś nie poddawaj się, sięgnij do innych źródeł, doradź się kogoś i uzupełnij wiedzę.
2. Sprawdź odpowiedzi- jeśli masz wątpliwości czy znalazłeś odpowiedzi na wszystkie pytanie oznacz je w tekście, jeśli na niektóre nie udało Ci się odpowiedzieć zastanów się dlaczego tak się stało.
3.Zajmij stanowisko. Pomyśl jaka postawę Ty osobiście przyjmujesz wobec poznanych informacji, jak bardzo teksty okazał się dla Ciebie przydatny?
4.Prezentacja tekstu-sporządź wypowiedź o głównym temacie przeczytanego tekstu np. Kto? Co? Gdzie? Dlaczego?


Autor: Agnieszka Warzybok

Zestaw ćwiczeń sprawdzających rozumienie czytanego tekstu. W opracowaniu wykorzystano teksty literackie spoza kanonu lektur szkolnych. W oparciu o fragment utworu oraz materiał zgromadzony w ćwiczeniach, uczeń wykonuje dłuższą pracę redakcyjną. Testy są tak pomyślane, aby kształcić umiejętność redagowania zarówno literackich, jak i użytkowych form wypowiedzi.

ISBN: 978-83-919689-2-5
Ilość stron: 53

Oferowany produkt “CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM DLA KLASY 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ” został opracowany przez popularne krajowe wydawnictwo WIR specjalizujące się w przeróżnych materiałach dydaktycznych. W sklepie Juniora oferujemy mniej więcej 200 zestawów przeznaczonych zarówno dla rodziców i ich dzieci jak również opiekunów osób dorosłych ze schorzeniami typu: demencja, zespoły otępienne czy choroba Alexandra. Polskie wydawnictwo WIR dostarcza także specjalistyczną literaturę przeznaczoną dla nauczycieli i psychologów. Znakomite pomoce z oferty w/w wydawnictwa umieściliśmy w naszym sklepie internetowym w różnych działach, takich jak: historyjki obrazkowe, nauka czytania – proste teksty, grafomotoryka, poprawna wymowa, pomoce edukacyjne – szkoła oraz pomoce logopedyczne. Eksperci z wydawnictwa WIR od lat organizują także różnego typu szkolenia i warsztaty poświęcone tematom z zakresu zaburzeń rozwoju. Materiały szkoleniowe tej marki dobrze sprawdzają się w różnych obszarach pracy dydaktycznej Metodą Krakowską®. Do znanych zestawów wydawnictwa należą m.in.: Czytanie ze zrozumieniem, Ćwiczenia do terapii afazjii, Zwierz się zwierza, Moje układanki oraz Moje pierwsze zdania.

Czytanie Ze Zrozumieniem Dla Klasy 6 Szkoły Podstawowej - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK