Nazwa produktu:

Czytanie Ze Zrozumieniem Dla Klasy 5 Szkoły Podstawowej

Cena:

51,00 

Brak w magazynie

AI053

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytanie Ze Zrozumieniem Dla Klasy 5 Szkoły  Podstawowej

Autor: Agnieszka Warzybok

Istotą czytania jest zrozumienie treści, które polega na analizowaniu znaczenia słów, wyrażeń i zdań. Dzieci które są w piątej klasie podstawowej nie powinny mieć problemu z czytaniem ze zrozumieniem i przyswajaniem sobie wiedzy na temat czytanej treści, udoskonalone już na tym etapie poprzez inne niższe klasy.
Jednak dzieci bardzo szybko się rozpraszają, niekiedy skupiają się na zupełnie czymś innym dlatego zrozumienie tekstu przychodzi im bardzo trudno. Ważne jest aby rodzice mieli pewność, że dzieci ich dzieci rozwijają się w tym aspekcie,dlatego wybór tekstu dla klasy 5 szkoły podstawowej zawiera testy, które weryfikują umiejętności. Dzięki temu że opowiadania są rozbudowane o 10 lub więcej pytań, zwracają uwagę na drobne szczegóły, co dodatkowo rozwija pamięć, koncentrację oraz percepcje słuchową.
Podręcznik jest urozmaicony pod kątem różnych zadań, w zależności od potrzeb czy chęci dzieci-do dyspozycji są krzyżówki i opowiadania nadające szerszy zarys nauki na przykład z treści należy wymienić części mowy odmienne i nieodmienne, wskazać co jest bezokolicznikiem, rodzajem męskim a co żeńskim i w jakiej osobie, dzięki temu że do paru opowiadań są dołączone mapy na których trzeba wskazać drogę przebytą przez bohatera, uczniowie sami mogą kształtować swoją wyobraźnię i logiczne myślenie poprzez to że wskazują którą drogą najszybciej doszli by na wskazane w tekście miejsce.
Wybór testów ma na celu ćwiczyć i doskonalić technikę cichego czytania ze zrozumieniem u uczniów klasy piątej. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o teksty literackie, spoza kanonu lektur szkolnych. Na ich podstawie uczeń samodzielnie wykonuje szereg zadań testowych o charakterze analitycznym, dokonuje interpretacji i syntezy. Zestaw różnorodnych zadań (analiza tekstu, prace redakcyjne, ćwiczenia gramatyczne) pozwala kompleksowo zbadać poziom wiedzy polonistycznej ucznia i co nadrzędne sprawdzić umiejętność rozumienia czytanego tekstu.

Zalety wynikające z umiejętności czytania ze zrozumieniem:

· Ułatwi usamodzielnienie się ucznia w zdobywaniu wiedzy.
· Ułatwi korzystanie z informacji zawartych w różnego rodzaju dostępnych źródłach.
· Pomoże odnieść sukces podczas rozwiązywania testów.
· Ułatwi uczestnictwo w kulturze i codziennym życiu.
· Ułatwi korzystanie z nowoczesnych zdobyczy cywilizacyjnych.

ISBN: 978-83-919689-9-4
Ilość stron: 57

Oferowany produkt “CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM DLA KLASY 5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ” dostarczany jest przez polskie wydawnictwo WIR specjalizujące się w przeróżnych materiałach terapeutycznych. W naszym sklepie online oferujemy mniej więcej 200 produktów przeznaczonych zarówno dla terapeutów dziecięcych jak i opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami typu: demencja, zespół Aspergera czy choroba Parkinsona. Marka WIR oferuje także naukową literaturę tworzoną dla nauczycieli a także różnych terapeutów. Liczne pomoce z asortymentu w/w marki znajdą Państwo w naszym sklepie online w wielu działach, między innymi: książki o rozwoju dziecka, programowanie języka – rzeczowniki, grafomotoryka, logiczne myślenie, matematyka dla dzieci, a także emocje i relacje społeczne. Doświadczeni pedagodzy z wydawnictwa WIR od lat organizują także różnego typu webinary dedykowane problematyce nieprawidłowości rozwojowych. Akcesoria dydaktyczne WIR wspaniale sprawdzają się na wielu obszarach pracy logopedycznej Metodą Krakowską®. Do popularnych produktów tej marki należą między innymi: Wczesne wspomaganie rozwoju, Ćwiczenia do terapii afazji, Zwierz się zwierza, Moje układanki oraz Logotomy.

Czytanie Ze Zrozumieniem Dla Klasy 5 Szkoły Podstawowej - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK