Nazwa produktu:

RELACJE 2

Cena:

42,31 

Na stanie

AC007

48 godz.

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Relacje 2

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). Ujęcie relacji wymaga przetwarzania sekwencyjnego, charakteryzującego pracę lewej półkuli mózgu. Najistotniejsze w terapii funkcji poznawczych jest wypracowanie umiejętności dostrzegania różnic pomiędzy elementami i związków zachodzących między nimi. Sprawności te są konieczne do opanowania języka mówionego i pisanego, ale także relacji społecznych, umiejętności kategoryzowania i rozumienia zależności przyczynowo- skutkowych.

Edukacja szkolna wymaga także dostrzegania relacji między symbolem i jego reprezentacją w realnym świecie, znakiem i znaczeniem, zachowaniem i przejawianymi emocjami.

Zestaw RELACJE pozwala na stymulację:

  • analizy wzrokowej
  • koncentracji
  • świadomej kontroli wzrokowej
  • uwagi dowolnej
  • rozumienia instrukcji niewerbalnej
  • rozumienia zwerbalizowanych przez terapeutę relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru
  • werbalizowania relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru

Ćwiczenia dostrzegania relacji przygotowują do:

  • rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych
  • uczenia się przez instrukcję
  • nabywania systemu językowego – gramatyki języka

Zestaw składa się z 105 elementów

Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej

Ten produkt opracowany został przez znane Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie materiały oferowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią fundamentalną część oferowanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszym celem od samego początku jest dostarczanie kompleksowego wyposażenia potrzebnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem z odnalezieniem potrzebnych pomocy terapeutycznych, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® od lat jest z sukcesami wdrażana w terapii dzieci z objawami ze spektrum zespołu Aspergera, dysleksji czy alalii. W głównym założeniu polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Procesowi terapii towarzyszy wiele innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Pomoce oferowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej znajdą Państwo w naszym sklepie między innymi w kategoriach: grafomotoryka, programowanie języka, historyjki obrazkowe, nauka czytania – samogłoski oraz fleksja. Centrum Metody Krakowskiej systematycznie organizuje również praktyczne warsztaty w odpowiedzi na potrzeby rodziców a także nauczycieli.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

RELACJE 2 - 20902

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
Aktualności

Wakacje!

Od 7 do 11 sierpnia mamy urlop.

Zamówienia złożone do
godz. 10.00 4 sierpnia
wysyłamy normalnie, a późniejsze
po 11 sierpnia
.

* W tym okresie można składać zamówienia. Informacja dotyczy czasu wysyłki.

RELACJE 2 - 34740
UDOSTĘPNIJ KOSZYK