Nazwa produktu:

Czytam Mamie I Tacie-Na Wsi

Cena:

37,51 

Na stanie

AC003

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytam Mamie I Tacie – Na Wsi

Pierwsza książeczka z nowej serii “Czytam Mamie i Tacie” pt. “Na wsi”Do książeczki dołączone są karty zwierząt i osobne karty z podpisami wyrażeń dźwiękonaśladowczych. “Współczesne dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się drukiem. Często “czytają” teksty z własnych książeczek lub gazet rodziców. Warto wykorzystać ten czas i nauczyć dzieci odkodowywania tekstów pisanych, gdy umiejętność ta postrzegana jest jako magiczna. Brak szkolnego przymusu, spontaniczne działania, poczucie odkrywania czegoś nowego dadzą dzieciom możliwość kształtowania kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i przygotują do nauki języków obcych. Czytanie ze zrozumieniem da dziecku szanse na rozwijanie mądrego korzystania z Internetu, szybkiego wyszukiwania istotnych wiadomości, skutecznego nabywania nowej wiedzy.
Badania neurobiologiczne potwierdziły, że najskuteczniejsze jest uczenie czytania, rozpoczynając od umiejętności symultanicznych (prawa półkula mózgu) do sekwencyjnych (lewa półkula mózgu). Prawa kora szybko rozpoznaje samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, rzeczowniki w mianowniku, natomiast lewa kora czyta ze zrozumieniem nowe słowa i zdania Książeczka “Na Wsi” została przygotowana zgodnie z założeniami Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® Istotnym walorem jest nie tylko użycie bezszeryfowej czcionki, z – charakterystyczną dla metody – kropką nad samogłoską i, ale także zastosowanie białych liter na czarnym polu. Biały druk na silnie kontrastowym tle umożliwia małym dzieciom koncentrację na tekście oraz ułatwia zapamiętywanie. Piękne zdjęcia zwierząt w naturalnym otoczeniu kształtują wiedzę o świecie i poczucie estetyki.

Mali Czytelnicy najpierw powtarzają odczytywane przez Rodziców, Dziadków, czy starsze rodzeństwo, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, potem wskazują odpowiedni podpis, aż wreszcie samodzielnie odczytują tekst. Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci przeżyją radość opanowania “dorosłej” umiejętności, co w przyszłości pozwoli im podejmować nowe wyzwania, budować poczucie własnej wartości i osiągnąć sukces edukacyjny.” prof. Jagoda Cieszyńska.

Produkt z nowej serii “Czytam Mamie i Tacie” pt. “Na wsi” jest dostarczany przez cenione Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie artykuły oferowane przez niniejszą placówkę stanowią bardzo istotną część posiadanego przez sklep Juniora.pl asortymentu, gdyż naszym celem jest przede wszystkim dostarczanie profesjonalnego wyposażenia niezbędnego do wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem z odnalezieniem potrzebnych artykułów, zachęcamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami.

Metoda Krakowska® od lat jest skutecznie wykorzystywana w terapii dzieci z objawami ze spektrum autyzmu, dysleksji czy afazji. W dużej mierze opiera się ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® autorstwa prof. Jagody Cieszyńskiej. Całemu procesowi terapeutycznemu towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych u dzieci. Pomoce dydaktyczne dostarczane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej można znaleźć w naszym sklepie między innymi w działach: grafomotoryka, emocje i relacje społeczne, historyjki obrazkowe, nauka czytania – czytanie globalne oraz poprawna wymowa. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® systematycznie organizuje także rozmaite warsztaty w odpowiedzi na potrzeby rodziców a także terapeutów.

Czytam Mamie I Tacie-Na Wsi - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK