Nazwa produktu:

Czytam Mamie I Tacie-W Lesie I Na Łące

Cena:

37,51 

Na stanie

AC004

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytam Mamie I Tacie – W Lesie I Na Łące

To druga książeczka z serii “Czytam Mamie i Tacie” zatytułowana “W lesie i na łące”

Do książeczki dołączone są karty zwierząt i osobne karty z podpisami wyrażeń dźwiękonaśladowczych.

“Współczesne dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się drukiem. Często “czytają” teksty z własnych książeczek lub gazet rodziców. Warto wykorzystać ten czas i nauczyć dzieci odkodowywania tekstów pisanych, gdy umiejętność ta postrzegana jest jako magiczna. Brak szkolnego przymusu, spontaniczne działania, poczucie odkrywania czegoś nowego dadzą dzieciom możliwość kształtowania kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i przygotują do nauki języków obcych.

Czytanie ze zrozumieniem da dziecku szanse na rozwijanie mądrego korzystania z Internetu, szybkiego wyszukiwania istotnych wiadomości, skutecznego nabywania nowej wiedzy Badania neurobiologiczne potwierdziły, że najskuteczniejsze jest uczenie czytania, rozpoczynając od umiejętności symultanicznych (prawa półkula mózgu) do sekwencyjnych (lewa półkula mózgu). Prawa kora szybko rozpoznaje samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, rzeczowniki w mianowniku, natomiast lewa kora czyta ze zrozumieniem nowe słowa i zdania. Książeczka “W lesie i na łące” przedstawia małemu czytelnikowi owady i zwierzęta charakterystyczne dla polskich lasów i łąk. Konsekwentnie stosowane założenia Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® tj bezszeryfowa czcionka, z – charakterystyczną dla metody – kropką nad samogłoską i oraz biały druk na silnie kontrastowym tle umożliwia małym dzieciom koncentracje na tekście oraz ułatwia zapamiętywanie. Mali Czytelnicy najpierw powtarzają odczytywane przez Rodziców, Dziadków, czy starsze rodzeństwo, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, potem wskazują odpowiedni podpis, aż wreszcie samodzielnie odczytują tekst. Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci przeżyją radość opanowania “dorosłej” umiejętności, co w przyszłości pozwoli im podejmować nowe wyzwania, budować poczucie własnej wartości i osiągnąć sukces edukacyjny.” prof. Jagoda Cieszyńska

ISBN:978-83-64957-01-7
Wydawnictwo:Wydawnictwo Metody Krakowskiej
Ilość stron:12
Okładka: twarda

Druga książeczka z serii “Czytam Mamie i Tacie” zatytułowana “W lesie i na łące” jest dostarczana przez cenione Wydawnictwo Metody Krakowskiej. Wszystkie materiały publikowane przez niniejszą placówkę stanowią bardzo istotną część oferowanego przez nasz sklep asortymentu, gdyż naszym celem jest przede wszystkim dostarczanie kompleksowego wyposażenia potrzebnego do pracy wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem z wyszukaniem potrzebnych materiałów, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Metoda Krakowska® w ostatnich latach jest skutecznie wdrażana w terapii dzieci z objawami ze spektrum zespołu Aspergera, dyslekcji czy afazji. Przede wszystkim polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania® prof. Cieszyńskiej. Nauce czytania towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych różnego typu. Materiały dydaktyczne proponowane przez Wydawnictwo Metody Krakowskiej znajdą Państwo w sklepie Juniora.pl między innymi w działach: analiza i synteza wzrokowa, programowanie języka, ćwiczenia lewopółkulowe, nauka czytania oraz nauka zabawy. Centrum Metody Krakowskiej regularnie organizuje również praktyczne warsztaty w odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz opiekunów i terapeutów.


Czytam Mamie I Tacie-W Lesie I Na Łące - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK