Nazwa produktu:

Czytam Mamie I Tacie-Pojazdy

Cena:

37,51 

Na stanie

AC005

1-3 dni

Karta dużej rodziny Juniora

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
WhatsApp
Email

Czytam Mamie I Tacie – Pojazdy

To trzecia książeczka z serii “Czytam Mamie i Tacie” zatytułowana “Pojazdy”.

Do książeczki dołączone są karty z pojazdami i osobne karty z podpisami wyrażeń dźwiękonaśladowczych.


“Współczesne dzieci już w wieku przedszkolnym interesują się drukiem. Często “czytają” teksty z własnych książeczek lub gazet rodziców. Warto wykorzystać ten czas i nauczyć dzieci odkodowywania tekstów pisanych, gdy umiejętność ta postrzegana jest jako magiczna. Brak szkolnego przymusu, spontaniczne działania, poczucie odkrywania czegoś nowego dadzą dzieciom możliwość kształtowania kreatywności, myślenia abstrakcyjnego i przygotują do nauki języków obcych.
Czytanie ze zrozumieniem da dziecku szanse na rozwijanie mądrego korzystania z Internetu, szybkiego wyszukiwania istotnych wiadomości, skutecznego nabywania nowej wiedzy.

Badania neurobiologiczne potwierdziły, że najskuteczniejsze jest uczenie czytania, rozpoczynając od umiejętności symultanicznych (prawa półkula mózgu) do sekwencyjnych (lewa półkula mózgu). Prawa kora szybko rozpoznaje samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, rzeczowniki w mianowniku, natomiast lewa kora czyta ze zrozumieniem nowe słowa i zdania.

Książeczka “W lesie i na łące” przedstawia małemu czytelnikowi owady i zwierzęta charakterystyczne dla polskich lasów i łąk. Konsekwentnie stosowane założenia Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® tj bezszeryfowa czcionka, z – charakterystyczną dla metody – kropką nad samogłoską i oraz biały druk na silnie kontrastowym tle umożliwia małym dzieciom koncentracje na tekście oraz ułatwia zapamiętywanie.
Mali Czytelnicy najpierw powtarzają odczytywane przez Rodziców, Dziadków, czy starsze rodzeństwo, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, potem wskazują odpowiedni podpis, aż wreszcie samodzielnie odczytują tekst.

Dzięki wczesnej nauce czytania dzieci przeżyją radość opanowania “dorosłej” umiejętności, co w przyszłości pozwoli im podejmować nowe wyzwania, budować poczucie własnej wartości i osiągnąć sukces edukacyjny.” -prof. Jagoda Cieszyńska

ISBN: 978-83-64957-02-4
Wydawnictwo: Wydawnictwo Metody Krakowskiej
Ilość stron: 12
Okładka: twarda

Trzecia książeczka z serii “Czytam Mamie i Tacie” zatytułowana “Pojazdy” wydana jest przez znane Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej. Wszystkie zestawy oferowane przez Centrum Diagnostyczne stanowią ważną część posiadanego przez nas asortymentu, gdyż naszą ideą od samego początku jest dostarczanie profesjonalnego wyposażenia niezbędnego do wg Metod Krakowskiej®. Jeśli masz problem z odnalezieniem wszystkich artykułów, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią.

Metoda Krakowska® w ostatnich latach jest skutecznie wykorzystywana w terapii dzieci z objawami autyzmu, zespołu downa czy alalii. W dużej mierze polega ona na Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauce Czytania®. Nauce czytania towarzyszy mnóstwo innych ćwiczeń funkcji poznawczych z zakresu różnych sfer. Pomoce dydaktyczne proponowane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej można znaleźć w naszym sklepie między innymi w działach: logiczne myślenie, programowanie języka, historyjki obrazkowe, nauka czytania – samogłoski oraz fleksja. Wydawnictwo Metody Krakowskiej® cyklicznie organizuje również najróżniejsze warsztaty, szkolenia oraz webinary kierowane do rodziców a także terapeutów.

Czytam Mamie I Tacie-Pojazdy - 20902

Opinie o sklepie Juniora.pl

Zobacz więcej ciekawych produktów:

Zobacz też nasze aktualne promocje:

Czym jest dysleksja?

Dysleksja obejmuje specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, które mają charakter wielopłaszczyznowy. Często trudności w nauce dotyczą także umiejętności rachowania,

Zobacz artykuł »
Odwiedź nas na Facebooku!
WYŚLIJ KOSZYK